Новини

Не є таємницею, що стандарт 802.11n поступово здає позиції і йде в історію, звільняючи місце для 802.11ac. Підвищений інтерес користувачів до швидших маршрутизаторів відчувають і виробники, пропонуючи велику й різноманітну кількість відповідних рішень для різних цінових діапазонів. Але навіть найпростіші й найдоступніші продукти з підтримкою стандарту 802.11ac коштують на вітчизняному ринку від 700 грн. ($26). І далеко не всі користувачі готові витратити цю суму на роутер, особливо якщо він використовуватиметься в домашніх умовах при невисокому навантаженні. У такому випадку можна й заощадити, вибравши модель класу N300 або ще бюджетнішу N150.

Як показує практика, при виборі комп'ютерної периферії середньостатистичний користувач не женеться за лейблами та гучними назвами. Куди важливіше, щоб пристрій мав приємний зовнішній вигляд, хорошу ергономіку, непогану функціональність і доступний цінник при гідній якості виконання. Але якщо зайти в будь-який роздрібний або інтернет-магазин, не так вже й просто відразу зорієнтуватися, адже полиці просто ломляться від величезного асортименту. Благо, в епоху інтернету завжди можна знайти відповіді на ваші запитання та зробити правильний, а головне, усвідомлений вибір. У даному огляді ми познайомимося з молодим брендом VINGA, який пропонує на вітчизняному ринку широкий вибір продукції: від телевізорів і комп'ютерних корпусів до автомобільних аксесуарів і гарнітур. У нашому випадку мова піде відразу про три оптичні мишки – VINGA MSW-907VINGA MSG-307 і VINGA MSG-867.

Стабільно високі показники продажів смартфонів, а також часте використання планшетів і ноутбуків різних форм-факторів збільшує необхідність у бездротових маршрутизаторах. Причому останнім часом спостерігається стабільне зміщення попиту в бік рішень з вищою пропускною спроможністю. Тобто замість класу N150 у бюджетному сегменті вже орієнтуються N300 або N450, а замість AC750 вибирають AC1200 тощо.

Все це підвищує обсяг ринку комунікаційного устаткування й призводить до входження нових гравців, які прагнуть забрати собі ласий шматок пирога. У результаті посилюється конкуренція, чому ми, як кінцеві споживачі, несказанно раді. Адже це дозволяє отримати продукт з вищою функціональністю за доступнішою ціною. Наприклад, якщо моделі класу AC1200 від іменитих виробників на вітчизняному ринку коштують орієнтовно від 1000 грн. ($37), то Vinga WR-AC1200 вам обійдеться у 899 грн. ($33). Про сильні й слабкі сторони цього маршрутизатора ми й поговоримо в даному огляді.

Специфікація

Модель

Vinga WR-AC1200 (WR-AC1200-LR)

Тип

Бездротовий маршрутизатор

Клас пристрою

AC1200

Стандарти бездротового зв'язку

IEEE 802.11a/b/g/n/ac

Підтримка частотних діапазонів

2,4 / 5 ГГц

Максимальна пропускна спроможність

2,4 ГГц

до 300 Мбіт/с

5 ГГц

до 867 Мбіт/с

Антени

4 х зовнішні незнімні

Потужність кожної антени

5 dBi

Ключові контролери

MediaTek MT7628N + MediaTek MT7612E

Об'єм оперативної пам'яті, МБ

64

Об'єм постійної пам'яті, МБ

4

Зовнішні інтерфейси

4 x RJ45 (LAN, 10/100 Мбіт/с)
1 х RJ45 (WAN, 10/100 Мбіт/с)

Захист бездротової мережі

64 / 128-бит WEP, WPA / WPA2

Режими роботи

Маршрутизатор, точка доступу, підсилювач сигналу, бездротовий міст

Вбудований брандмауер

Є

Розміри

194 х 140 х 40 мм

Маса

310 г

Сайт виробника

Vinga

Сторінка пристрою

Vinga WR-AC1200

Сторінка для покупки

Vinga WR-AC1200

Упаковка і комплект постачання

Коробка маршрутизатора Vinga WR-AC1200 формує приємне перше враження про продукт: вона використовує симпатичне оформлення й надає широкі відомості про сам продукт. Наприклад, вказані не лише швидкісні показники й підтримка стандартів, а й застосовані контролери, об'єм оперативної та постійної пам'яті тощо.

У комплект постачання входить керівництво користувача, зовнішній блок живлення JWP-P0908E (вхід: 100 – 240 В при 50/60 Гц, вихід: 9 В при 0,8 А) і кабель Ethernet.

Зовнішній вигляд і апаратна платформа

Виглядає Vinga WR-AC1200 доволі просто й невибагливо: верхня кришка виготовлена з глянсового пластику, який відмінно збирає пил і відбитки пальців, а нижня частина й боковини представлені матовим, але також доволі мазким пластиком. У центрі розташований логотип торгової марки, а по кутах притулилися чотири антени з потужністю 5 дБі кожна для забезпечення ширшого і якіснішого покриття.

Нехай антени й незнімні, але вони легко складаються, що значно підвищує безпеку і простоту транспортування пристрою.

Усі LED-індикатори розташовані ближче до переднього краю верхньої сторони. Вони підписані, тому дозволяють легко дізнатися стан необхідного вам вузла або режиму роботи, а завдяки слабкому синьому світінню не надто відволікають під час роботи.

Усі елементи управління й інтерфейси розташовані на тильній стороні. Завдяки колірному виділенню і підписам з їх підключенням і використанням впорається навіть новачок. А якщо виникнуть питання, можна звернутися до керівництва користувача. До речі, всі порти RJ45 належать до класу Fast Ethernet, тобто їх максимальна пропускна спроможність обмежена на рівні 100 Мбіт/с. Ще один наслідок максимального здешевлення продукту – повна відсутність портів USB.

Вентиляційні отвори знаходяться лише на нижній кришці, в кутах якої можна помітити чотири ніжки, що припіднімають маршрутизатор і полегшують циркуляцію повітря. Вони доволі дрібні, тому не варто ставити Vinga WR-AC1200 на килим або інші ворсисті поверхні. Настінне кріплення не передбачене. У центрі розташована корисна наліпка з технічною інформацією. Зокрема, на ній зазначені початкові логін і пароль для конфігурації маршрутизатора, які згодом наполегливо рекомендується змінити.

Елементна база, що знаходиться всередині пристрою, не стала для нас одкровенням, оскільки виробник зазначив усі ключові мікросхеми на упаковці. Серед них:

MediaTek MT7612E – відповідає за підтримку стандарту 802.11ac і частотного діапазону 5 ГГц. Забезпечує максимальну пропускну спроможність на рівні 867 Мбіт/с. MediaTek MT7628N – реалізує роботу стандарту 802.11n на частоті 2,4 ГГц з максимальною пропускною спроможністю 300 Мбіт/с. Обслуговує п'ять портів RJ45. Winbond W9751G6KB-25 – мікросхема оперативної DDR2-пам'яті з об'ємом 64 МБ. Windbond 25Q64JVSIQ – флеш-пам'ять з об'ємом 4 МБ для зберігання налаштувань.

Якість пайки і монтажу компонентів не викликає жодних нарікань. 

Налаштування роутера

Для початкової конфігурації маршрутизатора необхідно перейти у веб-браузері за адресою 192.168.1.1, вказати логін і пароль («admin» / «admin») і виконати кілька простих кроків за допомогою «Майстра налаштувань». При цьому потрібно вибрати режим роботи пристрою, задати пароль створеної мережі тощо.

Після початкової конфігурації ми потрапляємо в меню з ширшими налаштуваннями. На вкладці «Адміністрування» можна вибрати мову інтерфейсу (українська або англійська), поміняти пароль входу в налаштування, змінити режим роботи пристрою або перепрошити його.

Якщо у вас буде кілька подібних роутерів, для яких потрібно виставити однакові налаштування, можна зберегти коректну конфігурацію у файл і потім на інших маршрутизаторах відкрити цей файл, що дозволить заощадити час.

Загалом інтерфейс радує простотою, високою функціональністю й інформативністю. Праворуч завжди є підказка про призначення того чи іншого пункту меню. А самі налаштування дозволяють конфігурувати роботу на двох частотних діапазонах, клонувати при потребі MAC-адресу, заблокувати доступ для інших клієнтів за MAC-адресою, ввімкнути або вимкнути режим «WPS», встановити правила переадресації, конфігурувати брандмауер, вибрати версію IP-протоколу (IPv4 або IPv6) і багато іншого.

 

Тестування

Бездротовий маршрутизатор Vinga WR-AC1200 був протестований у різних режимах передачі даних – у дротовій мережі, у бездротових мережах, а також з дротової в бездротову й назад. При цьому під час тестування були дотримані такі умови:

тестування маршрутизатора проходило в ідеальних умовах експлуатації бездротової мережі, на видаленні не більше двох метрів між пунктами; пропускна спроможність Wi-Fi-каналу замірялася на частотах 2,4 і 5 ГГц; пропускна спроможність дротового сегменту вимірювалася в умовах неекранованої крученої пари з пропускною спроможністю до 1000 Мбіт/с.

Порівняльне тестування роботи в режимі 802.11n на частоті 2,4 ГГц з використанням шифрування WPA2

Потік даних в обох напрямках

Потік даних від клієнта до маршрутизатора

Потік даних від маршрутизатора до клієнта

При тестуванні Vinga WR-AC1200 ми використовували актуальніші алгоритми, тому безпосередньо не можемо порівняти з показниками маршрутизаторів, що раніше побували в нас у лабораторії. Середня пропускна спроможність при передачі даних в обидва потоки склала 146 Мбіт/с. Максимальний показник перевищив 94 Мбіт/с.

Порівняльне тестування роботи в режимі 802.11ac на частоті 5 ГГц з використанням шифрування WPA2

Потік даних в обох напрямках

Потік даних від клієнта до маршрутизатора

Потік даних від маршрутизатора до клієнта

При переході до стандарту 802.11ac і частоти 5 ГГц середня пропускна спроможність при передачі інформації в обох напрямках піднялася майже до 166 Мбіт/с. Максимальний показник залишився на рівні 94 Мбіт/с. Таким чином, при використанні обох частотних діапазонів середня швидкість може сягати 312 Мбіт/с.

Порівняльне тестування швидкості проходження пакетів через LAN-інтерфейс для іншого LAN-клієнта

Потік даних в обох напрямках

Потік даних від маршрутизатора до клієнта

Використання портів RJ45 класу Fast Ethernet не дозволяє максимальній пропускній спроможності перевищити 100 Мбіт/с. Середній же показник при передачі даних в обох напрямках очікувано знаходиться нижче 200 Мбіт/с – на рівні 179 Мбіт/с.

Порівняльне тестування швидкості проходження пакетів через NAT-службу маршрутизатора

Потік даних в обох напрямках

Потік даних від маршрутизатора до клієнта

NAT-служба реалізована на апаратному рівні. Середній показник при передачі даних в обох напрямках склав 94 Мбіт/с, а максимальний – 74 Мбіт/с. При передачі інформації в одному напрямку середня пропускна спроможність сягає 94 Мбіт/с, а максимальна – 95 Мбіт/с.

Підсумки

Давайте підіб'ємо підсумки розгляду маршрутизатора Vinga WR-AC1200. Які його сильні сторони? По-перше, ціна. Пристрій можна придбати за 899 грн ($33), у той час як схожі за функціональними можливостями моделі від іменитих конкурентів коштують від 1000 грн на вітчизняному ринку. При цьому ви отримуєте модель класу AC1200 з підтримкою двох частотних діапазонів (2,4 і 5 ГГц) і актуальних комунікаційних стандартів (802.11a/b/g/n/ac). При тестуванні середня пропускна спроможність в обох напрямках на обох частотах склала 312 Мбіт/с. Цього достатньо для покриття домашньої мережі або невеликого офісу. Також до списку переваг маршрутизатора можна віднести наявність чотирьох зовнішніх потужних антен, функціонального ПЗ для тонкого налаштування і декількох режимів роботи.

На чому ж виробник заощадив? По-перше, використовуються порти RJ45 з пропускною спроможністю до 100 Мбіт/с (Fast Ethernet), хоча дорожчі пристрої пропонують Gigabit Ethernet (до 1000 Мбіт/с). По-друге, відсутні порти USB. Також можна згадати про наявність незнімних антен і простого дизайну корпуса з глянсовими елементами, які вимагають додаткового догляду.

У підсумку надто критичних зауважень до Vinga WR-AC1200 немає, адже подібні здешевлення ми зустрічали і в іменитих виробників. Тому якщо ви вибираєте максимально доступну модель для використання, але при цьому не хочете жертвувати швидкісними показниками, даний маршрутизатор варто обов'язково взяти до уваги.

Переваги:

належний рівень продуктивності в своєму сегменті; підтримка стандарту 802.11ac і двох частотних діапазонів; якісна збірка корпуса; зручний і функціональний веб-інтерфейс для налаштування; наявність чотирьох потужних зовнішніх антен для стабільного покриття; підтримка протоколу IPv6; апаратна реалізація служби NAT; підтримка кількох режимів роботи; вбудований брандмауер.

Особливості:

глянсовий корпус вимагає додаткового догляду; використання портів Fast Ethernet; відсутність портів USB.

Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Переклад: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представникові Vinga, за наданий для тестування маршрутизатор.

У багатьох слово «Вінстон» асоціюється з ім'ям відомого політичного діяча, який у 2002 році був названий найвеличнішим британцем в історії. Можливо, саме настільки позитивна репутація зіграла важливу роль при виборі назви для чергового корпуса Vinga, який потрапив до наших рук.

Vinga Winston лежить у ціновому діапазоні до $35, настільки вподобаному виробником. І не дарма – такий бюджет не надто вдарить по гаманцю навіть при складанні недорогої системи, а отримати гарний корпус із сучасним компонуванням хочеться кожному. І в цьому плані новинці безумовно є що запропонувати.

Специфікація

Модель

Vinga Winston

Типорозмір корпуса

Middle Tower

Підтримка форм-факторів материнських плат

ATX / microATX / Mini-ITX

Колір

Чорний

Відсіки

Зовнішні

1 х 5,25”

Внутрішні

2 х 3,5” / 2,5”

3 х 2,5”

Слоти для карт розширення

7

Максимальна довжина відеокарти (в дужках – власні вимірювання)

400 мм (390 мм)

Максимальна висота процесорного кулера (в дужках – власні вимірювання)

163 мм (167 мм)

Роз'єми

1 x USB 3.0

2 x USB 2.0

2 х аудіопорти

Можливість встановити вентилятори

На передній панелі

2 х 140-мм / 120-мм

На тиловій панелі

1 х 120-мм

На верхній панелі

2 х 120-мм

Блок живлення

Немає

Матеріали

Передня панель

Пластик

Шасі

Сталь завтовшки 0,56 − 0,73 мм

Боковини

Сталь завтовшки 0,72 мм, ліва доповнена акриловим вікном

Розміри корпуса (в дужках – власні вимірювання)

445 x 402 x 205 мм

(470 х 457 х 207 мм)

Вага

5 кг

Сайт виробника

Vinga
Сторінка продукту

Сторінка для придбання

Упаковка і комплект постачання

Почнемо традиційно з упаковки. Тут − це проста коробка з короткою таблицею специфікації і вирізаними ручками для полегшення транспортування.

Комплектація цілком звична для недорогих рішень. Вона містить:

набір гвинтів і стійок для встановлення материнської плати; набір гвинтів для фіксації блока живлення і накопичувачів; системний динамік; стяжки для дротів.

Тішить наявність одноразових стяжок − вони стануть у нагоді в разі бажання зробити збірку максимально привабливою, зафіксувавши всі кабелі на своїх місцях.

Зовнішній вигляд

Більшість корпусів під даним брендом (хоч і не без винятків) мають сувору зовнішність, і Vinga Winston у цьому плані цілком відповідає назві: прямі лінії, скоси під кутом 45° і практичний матовий пластик роблять свою справу. Для надходження прохолодного повітря до передніх пропелерів збоку є пара перфорованих металевих сіточок з шириною 18 мм і висотою 442 мм.

Два відсіки для 5,25" пристроїв? Ми теж так подумали, але ж ні. Використовувати можна лише верхній, а нижній насправді є незнімною частиною передньої панелі. Відверто кажучи, дещо дивний підхід, адже навіть шасі дозволяє встановити пару таких пристроїв.

Навколо фронтальних інтерфейсів використовується пластик дещо іншої фактури – під шліфований метал. І знову нас зустрічають «обманки», властиві бюджетним рішенням: хоча напис передбачає наявність пари інтерфейсів USB 3.0, насправді замість першого нас очікує заглушка. Разом маємо один роз'єм третьої ревізії, два USB 2.0, пару аудіоінтерфейсів, кнопки перезавантаження і ввімкнення, а також два індикатори помірної яскравості. Останній інтегрований у кнопку і через її чималі габарити може трохи відволікати в темний час доби. Вихід у такому випадку простий – не під’єднуйте відповідну LED-колодку до системної плати.

Пофарбована в чорний колір тильна панель радує можливістю встановлення 120-мм пропелера з невеликим регулюванням по висоті. Нижче знаходяться сім слотів розширення, фіксацію пристроїв у яких допомагає виконати зовнішня притискна планка. Блок живлення притулиться на дні корпуса.

Виробник зробив усе можливе для його максимально комфортної роботи. По-перше, на місці пиловий фільтр, який дуже легко знімається для чищення. По-друге, пластикові ніжки заввишки 32 мм забезпечують належне надходження прохолодного повітря. А зберегти поверхню в початковому вигляді, зменшити вібрації й звести до мінімуму ковзання системника допоможуть м'які накладки завтовшки 1,7 мм.

Верхня панель Vinga Winston також цікава. На ній розташована металева сітка-фільтр з магнітним кріпленням по периметру. Завдяки цьому вона легко знімається, відкриваючи доступ до отворів для монтажу 120-мм вентиляторів.

Що стосується практичності застосованих матеріалів, то на металевих і пластикових елементах легко залишити відбитки пальців, незважаючи на матовість покриття. А ось видалити їх буде набагато простіше, ніж із глянсових поверхонь, тим більше без ризику подряпати.

Обидві боковини мають хорошу жорсткість завдяки товщині 0,72 мм і ребрах по периметру. Права − суцільний лист стали, тоді як більшу площу лівої займає затемнене акрилове вікно розміром 330 х 292 мм, явно розраховане на застосування комплектуючих з LED-підсвічуванням. Обидві боковини кріпляться за допомогою гвинтів з фігурними голівками, а знімаються зсувом до тильної частини.

Внутрішня будова

У Vinga Winston є звичний для дорожчих рішень поділ корпуса на верхню і нижню частини. Сюди можна встановити материнські плати форматів ATX, microATX і Mini-ITX, для монтажу яких вже встановлені відповідні стійки. Радує наявність пари отворів для кабель-менеджменту і великого вирізу в піддоні для заміни габаритного процесорного кулера без зняття системної плати.

 

Шасі дозволяє встановити пару 5,25" пристроїв, але, нагадаємо, передня панель розрахована на реалізацію лише верхнього з них. Традиційно для корпусів Vinga ліва частина кріплення має невелику довжину, тому найкраще забезпечити й фіксацію праворуч. 

Нижче за передньою панеллю можна встановити пару вентиляторів з діаметром 140 або 120 мм, або навіть 240-мм радіатор СВО, якщо його товщина не перевищує 35 мм.

Прийшов час поговорити і про накопичувачі. На піддоні біля передньої панелі є два посадкові місця для SSD. Зафіксувати їх необхідно зі зворотного боку, використовуючи комплектні гвинти.

Ще один 2,5" носій можна встановити за материнською платою, зі зворотного боку піддону, для чого є відповідний кронштейн.

Ну а пара 3,5" жорстких дисків за допомогою вельми гнучких лотків встановлюється в незнімний кошику, який і обдуватиме нижній вентилятор фронтальної панелі в разі його встановлення. Накопичувачі монтуються тут без інструментів, а ось в разі бажання помістити сюди 2,5" SSD доведеться скористатися комплектними гвинтами.

Кошик знаходиться на певній відстані від передньої панелі, тим самим обмежуючи довжину джерела живлення. Проте сюди без проблем помістилася 160-мм модель Seasonic X-560 Gold з модульною конструкцією кабелів. Як і личить зразковому рішенню, місце встановлення БЖ дбайливо оснащене антивібраційними елементами на дні й боковій стінці.

Як джерело, так і накопичувачі в кошику додатково охолоджуватимуться завдяки наявності низки отворів на тунелі. Також прямокутні вирізи з більшим розміром дозволять непомітно підвести кабелі до нижньої частини системної плати.

Зсередини верхня панель виглядає ефектно, однак встановити тут габаритний радіатор СВО не вийде через нестачу простору. А ось на заглушках для слотів розширення видно економію: з них лише верхня є знімною, а всі інші просто виламуються.

До процесу складання в нас немає жодних претензій. Вільного простору більш ніж достатньо, тому труднощів не буде. На місці доволі якісна підгонка деталей, без загострених країв і вібрацій під час роботи.

Наявність вільного простору за піддоном дозволить навести красу, навіть якщо використовується недорогий БЖ з немодульною системою підключення кабелів.

Тепер про сумісні комплектуючі. В цьому плані корпуси Vinga, що побували в нас на тестуванні, зазвичай на висоті, не підвела й дана новинка. Довжина відеокарти може сягати вражаючих 390 мм, однак при встановленому радіаторі СВО даний показник буде трохи меншим − 338 мм.

Хочете встановити великий процесорний кулер? Не питання! Згідно з нашими вимірюваннями, сюди поміститься будь-яке рішення заввишки до 167 мм, тобто абсолютна більшість представлених на ринку моделей.

Кабелі, що йдуть від передньої панелі, мають велику довжину, а отвори в піддоні й тунелі дозволять якомога непомітніше підвести їх до материнської плати.

Найменування

Довжина, см

USB 3.0

70

USB 2.0

70

HD Audio

70

Кнопки й індикатори

65

Тестування

Процесор

Intel Core i7-7700K (Socket LGA1151, 4,2 ГГц, L3 8 МБ)

Кулер

Scythe Mugen 3

Материнська плата

ASUS PRIME Z270-A (Socket LGA1151)

Оперативна пам’ять

2 x 8 ГБ DDR4-2400 HyperX Fury HX424C15FBK2/16

Відеокарта

ASUS GeForce GTX 980 MATRIX PLATINUM 4GB GDDR5

SSD-накопичувач

SSD KINGMAX SME35 Xvalue

Блок живлення

Seasonic X-560 Gold (SS-560KM Active PFC, ATX, 560W)

Термопаста

Noctua NT-H1

Оскільки ми тестуємо далеко не офісну систему, то всередину Vinga Winston була встановлена ще пара пропелерів Noctua NF-F12 PWM на вдув і видув (1500 об/хв). Температура в приміщенні сягала +25°C.

Діаграма «All System Load» показує нагрівання компонентів після 30 хвилин 3DMark Fire Strike у режимі Ultra (роздільність 4K). А режим «System Component Burn» демонструє температури при навантаженні додатками AIDA64 (Stress CPU і FPU) і MSI Kombustor протягом 15 хвилин.

Суцільна передня панель з невеликими вентиляційними сіточками з боків − здавалося б, чи варто очікувати хороших температурних показників всередині новинки? Проте, як показала практика, вона лише трошки відстала від дорожчого й помітно більше перфорованого Vinga Volcano. Вдячність отворам на верхній панелі й встановленим вентиляторам. Їх ми радимо обов'язково придбати в разі використання дискретної відеокарти − принаймні один, на тильну панель.

Підсумки

Суб'єктивно, Vinga Winston є одним з найкрасивіших корпусів лінійки в ціновому діапазоні до $35. Строгі лінії передньої панелі доповнені затемненим акриловим вікном на боковині, що спонукає власника до покупки внутрішніх компонентів з підсвічуванням.

До того ж зовнішню привабливість доповнює сучасне компонування з нижнім розташуванням БЖ, підтримкою габаритних відеокарт і кулерів, можливістю прихованого укладання дротів, трьома посадковими місцями для SSD і можливістю розміщення радіатора СВО. Радує також наявність п'яти посадкових місць для вентиляторів, у тому числі й на верхній панелі, прикритих пиловим фільтром з магнітним кріпленням. Завдяки цьому можна розраховувати на невисоке нагрівання комплектуючих, проте один-два пропелери все ж варто придбати.

Не сподобалася в корпусі Vinga Winston лише характерна для бюджетних рішень бутафорія у вигляді подоби нижнього відсіку формату 5,25" і відсутність другого USB 3.0 при наявності відповідного місця. Але це дрібниці, адже якщо брати до уваги цінник, то «Вінстон» взагалі не підлягає критиці. 

Переваги:

красивий, строгий дизайн передньої панелі й повна відсутність глянсових елементів; наявність на лівій боковині затемненого акрилового вікна; хороша якість збірки; підтримка 390-мм відеокарт і 167-мм процесорних кулерів; можливість монтажу до п'яти пропелерів і 240-мм радіатора СВО; можливість встановлення одного 5,25" пристрою, двох 3,5" і трьох 2,5" накопичувачів; наявність пилових фільтрів на дні й верхній панелі, м'яких ніжок, а також вібропоглинальних елементів у місці встановлення БЖ; можливість прихованого укладання кабелів; хороші температурні показники компонентів при встановленні пари вентиляторів.

Особливості:

повна відсутність попередньо встановлених вентиляторів.

Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 
Переклад:

Огляд і тестування телевізора Vinga S65UHD20G: купити не можна заощадити

В одному з минулих оглядів ми вивчили можливості 55-дюймового телевізора Vinga S55UHD20G, проте флагманом у поточному модельному ряду даної торгової марки виступає 65-дюймова модель Vinga S65UHD20G. При цьому цікаво, що її вартість більш ніж удвічі вища: 32 999 грн ($1244) проти 15 999 грн ($603).

Чим же продиктована така висока різниця, адже обидва підтримують 4K-роздільність, функціональність SmartTV, мають вбудований модуль Wi-Fi і працюють під керуванням ОС Android 5.1. Давайте розбиратися, але для початку поглянемо на технічні характеристики.

Специфікація

Модель

Vinga S65UHD20G

Тип панелі

LCD з підсвічуванням Direct LED

Діагональ, дюймів

65

Співвідношення сторін

16:9

Максимальна роздільна здатність

3840 х 2160

Частота вертикальної розгортки, Гц

60

Швидкість реакції GtG, мс

6

Яскравість, кд/м2

240

Контрастність

5000:1

Горизонтальні / вертикальні кути огляду, °

178 / 178

Підтримка стандартів систем кольору

SECAM, PAL

Підтримка відеосигналів

2160p, 1080i, 1080p, 720p, 480i, 480p

Тип тюнера

Цифровий (DVB-C, DVB-S2, DVB-T2)

Підтримка Smart TV

Є

Підтримка Wi-Fi

Є

ОС

Android 5.1

Потужність вбудованих динаміків, Вт

16 (2 x 8)

Інтерфейси

1 x CI+

2 x 3,5-мм аудіо

1 х RF (S2)

1 х RF (T2)
1 x RJ45

3 х USB

3 х HDMI

1 х D-Sub

1 х SCART

1 х Component In (Y/Pb/Pr)

1 x Coax

Типове енергоспоживання в активному режимі, Вт

200

Підтримка кронштейна VESA, мм

400 х 200

Розміри з підставкою / без підставки, мм

1460 х 310 х 896,2 / 1455 х 79 х 833,7

Гарантія, місяців

12

Сайт виробника

Vinga

Сторінка продукту

Vinga S65UHD20G

Сторінка для покупки

Vinga S65UHD20G

Упаковка і комплект постачання

Упаковка телевізора Vinga S65UHD20G не надто відрізняється від попередніх моделей. З метою економії на ній відсутня кольорова поліграфія, але на інформативності це не позначилося, оскільки всі ключові особливості й характеристики перераховані на сторонах коробки. На боковинах також передбачені отвори для зручного транспортування.

Комплект постачання також не зазнав змін. Він містить набір паперової документації, пару ніжок і чотири гвинтики для їх кріплення, а також пульт дистанційного керування і пару батарейок ААА для його живлення.

Корпус пульта дистанційного керування виготовлений з матового пластику. Сам він зручно лежить в руці, а його функціональні можливості не обмежуються лише переходом по каналах. За допомогою пульта можна також регулювати гучність вбудованих динаміків, рухатися по меню та активувати додаткові функції. Кнопки вимагають середнього за силою натискання. Майже кожна з них підписана або має зрозумілу піктограму. У керівництві користувача можна знайти призначення кожної з них.

Для коректного спрацьовування бажано (хоча й не обов'язково) направляти пульт безпосередньо на датчик у телевізорі. Є навіть відбите спрацьовування, однак лише при невеликій відстані.

Зовнішній вигляд і особливості експлуатації

Vinga S65UHD20G і Vinga S55UHD20G

У плані зовнішнього вигляду моделі Vinga S65UHD20G і Vinga S55UHD20G не відрізняються між собою: обидві використовують елегантний тонкий обідок навколо екрана сірого кольору й дві ніжки-підставки, які надійно фіксують дисплей, але не дозволяють змінювати його положення по висоті або кут нахилу. Загалом такий дизайн виглядає скромно, але симпатично.

Ніжки додатково оснащені гумовими прокладками для надійнішої фіксації телевізора на столі та для захисту поверхні від можливих подряпин.

Блок живлення традиційно інтегрований у корпус телевізора, що призводить до збільшення товщини профілю. Але є в такому дизайні й позитивні моменти, адже всі інтерфейсні роз'єми розташовані на бічних сторонах центрального потовщення. Вони спрямовані вниз або вбік, забезпечуючи зручний доступ до них навіть у разі настінного монтажу за допомогою кронштейна VESA (400 x 200 мм). Усі порти підписані для зручності доступу навіть недосвідчених користувачів. До того ж радує велика їх кількість і різноманіття: можна підключити декілька флеш-накопичувачів або USB-периферію, низку джерел сигналу, різні антени тощо.

Знизу по центру розташувався індикатор активності, який під час роботи телевізора горить зеленим, а при переході в режим очікування – червоним. Під ним знаходиться ряд додаткових кнопок із середньою силою натискання, які при відсутності пульта ДК дозволяють вибрати джерело сигналу, активувати меню, переходити по каналах і регулювати рівень гучності.

На нижній грані можна помітити й отвори для виведення звуків із внутрішніх динаміків загальною потужністю 16 Вт. Гучності їх звучання вистачить для перегляду фільмів або запуску ігор. У частотному спектрі є навіть натяк на бас, але загалом нічого визначного.

А тепер переходимо до багатих функціональних можливостей телевізора Vinga S65UHD20G. У першу чергу варто виділити підтримку актуального для нашої країни стандарту DVB-T2, який дозволяє переглядати цифрові канали у відмінній якості, без необхідності придбання додаткової приставки.

Три порти USB дозволяють без особливих проблем підключити до телевізора флеш-накопичувач для відтворення мультимедійного контенту. Нам без проблем вдалося прочитати MKV, AVI, MP4 і TS.

 

Модель Vinga S65UHD20G функціонує під керуванням ОС Android 5.1.1 з набором корисних попередньо встановлених додатків для відтворення мультимедійного контенту, виходу в інтернет тощо. За бажання можна встановити й інші програми з офіційного онлайн-магазину Google Play.

Підключення до інтернету можна реалізувати за допомогою вбудованого модуля Wi-Fi. Максимальна швидкість завантаження даних у такому разі перевищила 32 Мбіт/с, а віддачі – 18 Мбіт/с, при ширині каналу в 50 Мбіт/с. Нагадаємо, що в моделі Vinga S55UHD20G ці показники сягали 18 і 14 Мбіт/с відповідно, тобто модуль Wi-Fi у флагмані працює швидше.

За бажання можна використовувати й Ethernet-кабель, який підвищує швидкість завантаження даних до 51 Мбіт/с. Швидкість віддачі залишилася на рівні 18 Мбіт/с. У попередньої моделі результати були схожі: 51 і 21 Мбіт/с відповідно.

 

Після підключення до інтернету можна без проблем шукати потрібну інформацію в інтернеті, відвідувати соціальні мережі, переглядати відео чи слухати музику онлайн і багато іншого.

А за бажання можна згаяти час за допомогою ігор, які без проблем встановлюються з Google Play.

Екранне меню

 

Для доступу в меню і налаштування параметрів можна використовувати елементи керування під екраном, але комфортніше це робити за допомогою пульта дистанційного керування. Функціональні можливості дозволяють вибрати джерело вхідного сигналу, попередньо встановлений профіль зображення або режим роботи аудіопідсистеми, налаштувати час і таймер вимкнення, встановити блокування каналу, задати формат зображення та багато іншого. Порадувала наявність у меню якісної української мовної локалізації.

Тестування

Апаратної платформою під час тестування телевізора Vinga S65UHD20G виступав міні-комп'ютер ZOTAC ZBOX nano ID65 PLUS. Повний опис методики дослідження характеристик ви знайдете у відповідному матеріалі.

У пристрої закладено чотири колірні профілі: «Динамічний», «Користувацький», «Стандартний» і «Помірний». Для зручності ми зібрали всі їх параметри в єдиній таблиці:

 

«Динамічний»

«Користувацький»

«Стандартний»

«Помірний»

Яскравість білого поля, кд/м2

376

376

378

354

Яскравість чорного поля, кд/м2

0,0639

0,0637

0,0637

0,0635

Коефіцієнт контрастності

5881:1

5905:1

5931:1

5582:1

Колірна температура точки білого, К

9156

9133

9080

9028

Відповідність колірного простору стандарту sRGB, %

85,7

85,2

85,3

82,2

Відповідність колірного простору стандарту Adobe RGB, %

62,3

60,5

60,5

56,8

Середнє відхилення dE*94 (∆E)

4,16

3,55

3,47

3,72

Максимальне відхилення dE*94 (∆E)

12,97

11,36

11,31

11

Середня гама

1,75

2,03

2,02

2,07

Енергоспоживання, Вт

170

170

170

170

У першу чергу порадував рівень яскравості: у специфікації він заявлений на позначці 240 кд/м2, але при тестуванні перевищив 350 кд/м2, що дозволяє розраховувати на комфортний перегляд навіть у яскравий сонячний день. Але ще більше вразив показник статичної контрастності. Виробник вказує 5000:1, хоча в реальності він майже сягає 6000:1. Це гарантує глибший чорний колір і насичені відтінки. А ось температура точки білого завищена в порівнянні з еталонними.

Колірне охоплення

CIE-діаграми профілю «Динамічний» для просторів sRGB і Adobe RGB

CIE-діаграми профілю «Користувацький» для просторів sRGB і Adobe RGB

 

CIE-діаграми профілю «Стандартний» для просторів sRGB і Adobe RGB

CIE-діаграми профілю «Помірний» для просторів sRGB і Adobe RGB

Для масових, непрофесійних дисплеїв прийнятними вважаються показники охоплення просторів sRGB і Adobe RGB на рівні 90% і 65% відповідно. Vinga S65UHD20G дещо не дотягнув до цих показників, видавши 82% – 86% (sRGB) і 57% – 62% (Adobe RGB). Проте для звичайного перегляду передач, фільмів або запуску ігор цього вистачить.

У профілів «Користувацький» і «Стандартний» вийшли найкращі CIE-діаграми для простору sRGB: спостерігається лише мінімальне зміщення трьох опорних точок, тому буде лише невелике перенасичення в області зелених, блакитних, синіх і пурпурових відтінків. 

Точність передачі відтінків

Діаграма відхилення основних кольорів і відтінків від еталонів у профілі «Динамічний»

Діаграма відхилення основних кольорів і відтінків від еталонів у профілі «Користувацький»

Діаграма відхилення основних кольорів і відтінків від еталонів у профілі «Стандартний»

Діаграма відхилення основних кольорів і відтінків від еталонів у профілі «Помірний»

А ось із точністю передачі кольорів і відтінків справи гірші в усіх режимах, адже жоден з них не вписався в необхідні норми (1,5 і 4 для середнього та максимального відхилення ΔE). Трохи краще за інші показали себе профілі «Користувацький» і «Стандартний», а гірше всіх із тестом впорався «Динамічний».

Рівні RGB

Графік рівнів RGB профілю «Динамічний»

Графік рівнів RGB профілю «Користувацький»

Графік рівнів RGB профілю «Стандартний»

Графік рівнів RGB профілю «Помірний»

З налаштуванням рівнів RGB також не все гладко: лише зелена крива знаходиться в допустимих межах ±10% від еталонної чорної лінії. Червона складова занижена на всьому діапазоні, а синя завищена на більшості ділянок. У результаті картинка може набувати холодних відтінків.

Гама

Графік гама-кривих у профілі «Динамічний»

Графік гама-кривих у профілі «Користувацький»

Графік гама-кривих у профілі «Стандартний»

Графік гама-кривих у профілі «Помірний»

Середня гама в усіх трьох випадках нижча еталонних 2,2, та й самі криві знаходяться вище еталонної чорної лінії. Якби не відмінна контрастність, зображення могло б бути пересвіченим, із втратою деталей на світлих ділянках.

Діапазон зміни яскравості

За результатами тестування найзбалансованішим профілем у телевізорі Vinga S65UHD20G є «Користувацький», тому подальші дослідження проводилися на його основі.

Діапазон яскравості становить від 186 до 380 кд/м2, що перевищує заявлений максимальний показник у 240 кд/м2. Мінімальне значення яскравості може бути надмірним для перегляду в темний час доби, зате верхня межа забезпечить комфортну роботу в умовах яскравого сонячного дня.

Калібрування монітора

CIE-діаграми відкаліброваного профілю для просторів sRGB і Adobe RGB 

Діаграма відхилення основних кольорів і відтінків від еталонів у відкаліброваному профілі  

Графік рівнів RGB відкаліброваного профілю

Графік гама-кривих у відкаліброваному профілі  

Файл з параметрами калібрування доступний за цим посиланням. Отримані результати до та після апаратного калібрування зведено в таблицю.

Параметри

«Користувацький»

Калібрований

Яскравість білого поля, кд/м2

376

255

Яскравість чорного поля, кд/м2

0,0637

0,0659

Коефіцієнт контрастності

5905:1

3875:1

Колірна температура точки білого, К

9133

6961

Відповідність колірного простору стандарту sRGB, %

85,2

90,5

Відповідність колірного простору стандарту Adobe RGB, %

60,5

63

Середнє відхилення dE*94 (∆E)

3,55

4,58

Максимальне відхилення dE*94 (∆E)

11,36

12,22

Середня гама

2,03

2,22

Завдяки ручному налаштуванню вдалося нормалізувати температуру точки білого, підвищити охоплення колірних просторів sRGB і Adobe RGB, поліпшити стан рівнів RGB і гама-кривих, а також наблизити середню гаму до еталонного рівня. З іншого боку, зменшилася контрастність і точність відтворення кольорів і відтінків.

Рівномірність підсвічування екрана

Зазвичай ми опускаємо центральний показник світимості до 100 кд/м2 і оцінюємо відхилення сусідніх ділянок. У даному ж випадку вдалося зменшити його лише до 179 кд/м2. Максимальне відхилення яскравості не перевищує 27 кд/м2.

Температура точки білого лише на одній ділянці дещо вийшла за допустимий діапазон ±250 К, що при 65-дюймовій діагоналі можна вважати цілком нормальним. Жодних проблем немає і на 3D-діаграмі.

Чим більша діагональ екрану, тим складніше уникнути витікання підсвічування, але в даному випадку все добре, як на чорному, так і на білому тлі.

Швидкість матриці і ШІМ

Швидкість реакції матриці заявлена виробником на рівні 6 мс. При тестуванні можна помітити невеликі шлейфи від об'єктів, що рухаються, але це не критично. Тому телевізор цілком можна використовувати не лише для перегляду динамічних фільмів, але й для запуску ігор.

Яскравість – 25%, витримка – 1/15

Єдиний суцільний фронт на знімку говорить про відсутність видимого мерехтіння підсвічування. Завдяки цьому знижується навантаження на очі глядача й підвищується комфорт від тривалого перебування перед екраном.

Кути огляду

 

Vinga S65UHD20G може похвалитися 65-дюймовою діагоналлю та широкими кутами огляду на рівні 178°, що дозволяє використовувати його в ролі повноцінного домашнього кінотеатру. Лише при діагональному перегляді під гострим кутом можна помітити невелике вицвітання картинки.

Підсумки

На початку огляду ми поставили додаткову мета: не лише познайомитися з можливостями 65-дюймового телевізора  Vinga S65UHD20G, але й знайти причину вищої його ціни в порівнянні з 55-дюймовою моделлю  Vinga S55UHD20G. На перший погляд, вони дуже схожі: використовують аналогічний симпатичний, але стриманий дизайн, оснащені 4K LCD-панелями, надають користувачеві широкий набір зовнішніх інтерфейсів, модуль Wi-Fi і цифрові тюнери. Працюють же під керуванням ОС Android 5.1.1.

Однак детальніше знайомство дозволило знайти суттєві відмінності між ними. По-перше, це додаткові 10 дюймів екранного простору по діагоналі. По-друге, використання швидшого модуля Wi-Fi: швидкість завантаження інформації сягає 32 Мбіт/с замість 18 Мбіт/с. По-третє, у Vinga S65UHD20G встановлена ​​якісніша LCD-панель. Максимальна яскравість у неї сягає 380 кд/м2, а статична контрастність перевищує 5900:1. Для порівняння: ці ж показники у Vinga S55UHD20G склали 302 і 472:1 відповідно. Тобто новинка забезпечує глибший чорний колір, а також насиченіші відтінки. Усе це призводить до підвищення візуальної якості картинки – адже саме це важливо в першу чергу при виборі телевізора.

Із заводським калібруванням, звичайно, не все гладко, але йдеться про звичайний телевізор, до якого не виставляються підвищені вимоги, як до професійного монітора. У підсумку «купувати» або «заощадити» – вирішувати вам. Якщо бюджет обмежений, цілком можна взяти 55-дюймову модель, а якщо є бажання отримати насиченішу та якіснішу картинку, разом з більшою діагоналлю, тоді можна придивитися до Vinga S65UHD20G.

Переваги:

65-дюймова панель з 4K-роздільністю; вражаючі показники максимальної яскравості і статичної контрастності; підтримка Smart TV; наявність вбудованого модуля Wi-Fi і Ethernet-порта; симпатичний і функціонально продуманий дизайн корпуса; зручний у використанні пульт керування; розширений набір зовнішніх інтерфейсів; можливість відтворення мультимедійного контенту з зовнішнього USB-накопичувача; підтримка цифрового телебачення; зручна орієнтація інтерфейсів для настінного монтажу; наявність пари вбудованих динаміків із загальною потужністю 16 Вт; функціональне меню з українською локалізацією; попередньо встановлена ОС Android 5.1.1 з доступом у Play Market і можливість інсталяції додатків або ігор; широкі кути огляду; висока швидкість реакції; підтримка настінного монтажу.

Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Переклад: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представникові Vinga, за наданий для тестування телевізор.

Який недорогий, але функціональний корпус вибрати заощадливому користувачеві? Напевно він повинен задовольняти низку важливих потреб для побудови сучасної продуктивної системи: мати хорошу сумісність із габаритними комплектуючими (відеокартами й системами охолодження), підтримувати встановлення декількох накопичувачів, включаючи хоча б один SSD, а також надавати можливість організації ефективного охолодження. Звичайно, бажано мати в достатній кількості й асортименті актуальні порти введення-виведення (як мінімум один USB 3.0 повинен бути обов'язково). При цьому не варто забувати про захист від пилу та зручність при складанні.

Під цей опис добре підходить герой даного огляду – Vinga Volcano. Перед нами середньоформатне рішення з рекомендованим цінником нижче $50 (₴1225). Давайте подивимося, чи виправдає новинка покладені на неї надії.

Специфікація

Модель

Vinga Volcano

Типорозмір корпуса

Middle Tower

Підтримка форм-факторів материнських плат

ATX / microATX / Mini-ITX

Колір

Чорний

Відсіки

Зовнішні

2 х 5,25”

Внутрішні

2 х 3,5” / 2,5”

3 х 2,5”

Слоти для карт розширення

7

Максимальна довжина відеокарти (в дужках – власні вимірювання)

410 мм (400 мм)

Максимальна висота процесорного кулера (в дужках – власні вимірювання)

160 мм (160 мм)

Максимальна довжина блока живлення

200 мм

Ширина простору для укладання кабелів

40 мм

Роз'єми

2 x USB 2.0

1 x USB 3.0

2 х аудіопорти

Особливості

Кард-рідер SD, контролер швидкості обертання вентиляторів, вікно на бічній панелі

Можливість встановити вентилятори

На передній панелі

2 х 120-мм /140-мм

На тиловій панелі

1 х 120-мм

На верхній панелі

2 х 120-мм

Блок живлення

Немає

Матеріали

Передня і верхня панелі, ніжки

Пластик

Шасі

Сталь завтовшки 0,71 мм

Бічні панелі

Сталь завтовшки 0,69 мм

Розміри корпуса (в дужках – власні вимірювання)

473 х 200 х 515 мм

(475 х 200 х 517 мм)

Сайт виробника

Vinga
Сторінка продукту 

Сторінка для придбання

Упаковка і комплект постачання

Корпус Vinga Volcano упакований в простеньку картонну коробку з монохромним оформленням. На її гранях можна знайти не лише назва моделі, а й специфікацію виробу англійською та українською мовами.

Комплект постачання містить лише найнеобхідніші аксесуари для складання комп'ютера: набір стійок і гвинтів для кріплення материнської плати, вентиляторів і накопичувачів. Крім цього, є набір одноразових стяжок для дротів і системний динамік.

Зовнішній

Суб'єктивно, у візуальному плані Vinga Volcano виглядає доволі приємно й стильно. Усе завдяки безпрограшному поєднанню класичного чорного забарвлення, гострих кутів із закругленими гранями, а також додаванню прозорого бічного вікна. На жаль, незважаючи на використання матових поверхонь, на них добре накопичуються відбитки пальців. Благо, видно їх лише під певним кутом, та й відтираються доволі просто.

 

Окантовка лицьовій панелі пластикова. Уся її центральна частина затягнута металевою дрібною сіткою, яка покликана поліпшити внутрішній мікроклімат завдяки притоку повітря і при цьому захистити компоненти системи від пилу. Вгорі передбачені два відсіки під встановлення зовнішніх 5,25-дюймових пристроїв. У нижній частині знаходиться сріблястий логотип бренду Vinga.

Сама панель кріпиться на ряді звичних засувок. За необхідності (наприклад, для чищення від пилу, що накопичився, чи інших забруднень) її можна демонтувати повністю або частково. Після цього відкривається вид на шасі й посадкові місця під два 120- або 140-мм вентилятори (до комплекту постачання не входять). Замість пропелерів сюди можна встановити радіатор системи водяного охолодження завдовжки до 280 мм.

Верхня панель Vinga Volcano виконана з того ж пластику й переважно затягнута металевою сіточкою. Після її демонтажу відкривається доступ до посадкових місць під два 120-мм вентилятори або аналогічного за габаритами радіатора СВО.

Ближче до передньої частини верхньої панелі знаходиться «острівець», що імітує шліфований метал, на якому змонтований блок кнопок й інтерфейсів. Набір елементів цілком достатній: пара портів USB 2.0, один USB 3.0 і два 3,5-мм роз'єми для мікрофона та навушників. Поруч з ними розташувався подвійний двопозиційний контролер-реобас, кард-рідер, кнопка перезавантаження, пара синіх і червоних світлодіодних індикаторів нормальної яскравості й велика кнопка живлення.

Ззаду все стандартно для компонування з нижнім розташуванням блока живлення. Над його посадковим місцем знаходяться сім слотів розширення, виріз для інтерфейсної панелі материнської плати й посадкове місце під пропелер на видув.

На нижній частині Vinga Volcano можна відзначити дві пари великих довгастих ніжок заввишки 26 мм з тоненькими гумовими накладками, які забезпечують хорошу стійкість на різних типах поверхні та достатнє надходження повітря для БЖ. Правилом хорошого тону є наявність пилового фільтру під місцем встановлення джерела живлення. Фільтр легкого знімається, продувається та миється.

Боковини кріпляться за допомогою гвинтів з фігурними голівками, які дуже зручні в експлуатації. Як уже згадувалося, ліва панель обладнана прозорим акриловим вікном, а права представлена суцільним листом металу. В обох випадках передбачені ребра жорсткості.

Процес їх демонтажу відбувається легко й невимушено: достатньо відкрутити гвинти, зсунути панелі назад і потім на себе. 

Внутрішня будова

Як і екстер'єр, інтер'єр у Vinga Volcano виконаний з використанням чорної колірної гами. При цьому застосовується популярний нині двосекційний дизайн. Знизу, під спеціальним кожухом, розташовується блок живлення і кошик для накопичувачів. Відсік для материнської плати знаходиться зверху. У передній частині відсутні стійки, а вгорі передбачене місце під 5,25-дюймові зовнішні пристрої, що дозволяє встановлювати габаритні карти розширення. У піддоні материнської плати розташований виріз, який дає змогу встановлювати системи охолодження CPU з опорною пластиною (backplate) без демонтажу самої плати.

Материнська плата встановлюється на стандартні стійки з комплекту постачання. Підтримуються такі форм-фактори: ATX, microATX і Mini-ITX.

Посадкове місце блока живлення обладнане антивібраційними прокладками, а кріплення здійснюється комплектними гвинтами. Згідно з нашими вимірюваннями, максимальна довжина БЖ становить 200 мм, при цьому залишається близько 40 мм під укладання дротів. За фото можна оцінити, як помістилося 160-мм джерело Seasonic X-560 Gold з модульною конструкцією кабелів.

У Vinga Volcano передбачена можливість одночасного встановлення до 5 накопичувачів: трьох 2,5-дюймових (два розміщуються безпосередньо на самому піддоні, ближче до передньої частини, і один знаходиться за піддоном, кріпиться за допомогою кронштейна) і двох 3,5-дюймових у стійці з безгвинтовим кріпленням. За необхідності сюди можна встановити 2,5-дюймові рішення, але доведеться озброїтися гвинтами. Цього достатньо навіть для побудови високопродуктивної системи.

Заглушки слотів розширення багаторазові. Система безгвинтового кріплення не передбачена – виробник пропонує використовувати звичайні гвинти.

Ширина корпуса дозволяє без проблем встановлювати процесорні охолоджувачі заввишки до 160 мм. У нашому випадку вдалося легко розмістити 158-мм кулер Scythe Mugen 3.

За словами виробника, в корпус можна встановити відеокарту завдовжки до 410 мм. У нас вийшло наміряти трохи менше – 400 мм. Але це за умови відсутності пропелерів або радіатора СВО на передній стінці. В іншому випадку даний показник обмежений відміткою 355 мм. Як би там не було, місця вистачить навіть для топових «монстрів» на кшталт ROG STRIX GeForce GTX 1080 Ti OC Edition

На передній стінці Vinga Volcano можна встановити два 120-мм або 140-мм вентилятори. Замість них можна без проблем розмістити радіатор СВО завдовжки до 280 мм, але якщо проявити інженерну кмітливість, можна й більше. Під стелею передбачені посадкові місця під два 120-мм вентилятори або 240-мм радіатор СВО. На задній стінці можна встановити 120-мм вентилятор на видув.

Набір дротів для підключення фронтальної панелі містить колодку HD Audio, кабелі для підключення пари портів USB 2.0 і одного USB 3.0. Всі вони мають однакову довжину кабеля 80 см, а ось конектори для підключення кнопок і LED-індикаторів – по 65 см. Як уже згадувалося, корпус оснащений подвійним двопозиційним реобасом, який дозволяє змінювати напругу на вентиляторах (12 і 5 В), тим самим регулюючи швидкість їх обертання. Підключається він за допомогою звичайного Molex-конектора, а на виході отримуємо відразу п'ять роз'ємів для підключення вентиляторів. Довжина кожного дроту становить 35 см. Цього цілком достатньо, щоб контролювати усі можливі пропелери в системі, причому окремо на два канали (за схемою 3+2, кожен промаркований), без необхідності докуповувати додаткові перехідники-розгалужувачі.

В цілому складання комп'ютера в Vinga Volcano відбувається без проблем. Місця цілком достатньо, щоб розмістити в потрібній кількості навіть дуже габаритні комплектуючі, а завдяки відразу декільком отворам у піддоні, збоку та вгорі, можна акуратно протягнути й укласти кабелі, що не лише приємно з естетичної точки зору, але й дозволяє організувати хорошу циркуляцію повітря. Правда, вибір і купівля вентиляторів лягає на плечі користувача.

Сам корпус радує відмінною якістю підгонки й обробки деталей: ніде немає щілин, гострих країв, перекосів або люфтів. Конструкція характеризується достатньою надійністю і жорсткістю завдяки використанню сталі завтовшки 0,69 мм і 0,71 мм (з урахуванням фарби) для шасі й боковин відповідно.

Тестування

Процесор

Intel Core i7-7700K (Socket LGA1151, 4,2 ГГц, L3 8 МБ)
Turbo Boost: Enable

Кулер

Scythe Mugen 3

Материнська плата

ASUS PRIME Z270-A (ATX, Socket LGA1151)

Оперативна пам’ять

2 x 4 ГБ DDR4-2400 HyperX Fury (HX424C15FBK2/16)

Відеокарта

ASUS GeForce GTX 980 MATRIX PLATINUM 4GB GDDR5

SSD-накопичувач

SSD KINGMAX SME35 HYPERLINK

Блок живлення

Seasonic X-560 Gold (SS-560KM Active PFC, ATX, 560W)

CHIEFTEC SFX-250VS, 250W

Термопаста

Noctua NT-H1

Перед переглядом результатів тестування варто зазначити, що всередину Vinga Volcano була встановлена ще парочка пропелерів Noctua NF-F12 PWM на вдув і видув (1500 об/хв), щоб усі системи були в рівних умовах. Та й використання сучасного потужного ПК без гарної циркуляції всередині корпуса можна сміливо вважати незвичним явищем.

Діаграма «All System Load» показує нагрівання компонентів після 30 хвилин 3DMark Fire Strike у режимі Ultra (роздільність 4K). А режим «System Component Burn» демонструє температури при навантаженні додатками AIDA64 (Stress CPU і FPU) і MSI Kombustor протягом 15 хвилин.

Як бачите, новинка добре справляється із запропонованою потужною конфігурацією, демонструючи дуже комфортні температурні показники та хороший заділ для розгону. Що ж стосується безпосереднього порівняння з конкурентами, Vinga Volcano займає почесне друге місце, поступившись лише кількома градусами моделі Vinga Titan, але попутно випередивши іменитіших суперників. При цьому загальний акустичний фон знаходиться на комфортному рівні: не заважає і не дратує при тривалій роботі за такою збіркою.

Висновки

Вкотре доводиться констатувати, що під брендом Vinga пропонуються дуже хороші корпуси. Далеко за прикладом ходити не потрібно, достатньо поглянути на Vinga Volcano, який за всіма параметрами може задовольнити потреби середньостатистичного користувача. Серед позитивних його рис варто відзначити приємний зовнішній вигляд, доволі високу якість виконання, зручний двосекційний дизайн, простий процес складання та хорошу організацію кабелів.

При цьому новинка має достатній запас місця для сучасних продуктивних комплектуючих і можливість організації ефективної системи охолодження. Так, пошук і покупка потрібних вентиляторів лягає на плечі користувача, але це дозволяє на свій розсуд вибрати оптимальні рішення і не переплачувати за непотрібне. Безумовно радує наявність вбудованого, нехай і простенького, контролера-реобаса на 5 вентиляторів і кард-рідера SD.

У підсумку при ціні менше $50 (₴1225) Vinga Volcano виглядає доволі привабливим варіантом, на базі якого можна побудувати потужну й тиху систему.

Переваги:

приємний дизайн; наявність прозорого акрилового вікна; хороша якість збірки шасі, обробки країв панелей і фарбування корпуса; хороша жорсткість конструкції; двосекційний дизайн; можливість встановлення відеокарт завдовжки до 400 (355) мм і процесорних СО заввишки до 160 мм; можливість встановлення до п'яти додаткових вентиляторів або радіатора СВО завдовжки до 280 мм; наявність вбудованого контролера-реобаса; наявність кард-рідера SD; хороші можливості для прихованого укладання кабелів; хороші показники температури й шуму; доступна ціна.

Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 
Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представникові Vinga, за наданий для тестування корпус.

Висловлюємо подяку компаніям ASUS, Intel, Noctua, Sea Sonic Electronics і торговій марці HyperX  за надане для тестового стенда обладнання.

Якщо поглянути на асортимент корпусів Vinga, ціна більшості з них лежить у діапазоні від $30 до $35. Наприклад, з таким цінником пропонуються протестовані нами раніше рішення Vinga BlackGold і Vinga Sain 1. Аналогічна вельми доступна ціна і в героя поточного огляду – корпуса Vinga Vision I.