Огляд і тестування бездротового маршрутизатора Vinga WR-N300U High Power: чому так дорого? — Офіційний сайт VINGA в Україні
Новини

Огляд і тестування бездротового маршрутизатора Vinga WR-N300U High Power: чому так дорого?

Категорія: Новини

Ми вже встигли познайомитися з телевізорами, корпусами, блоками живлення, мультимедійними плеєрами, периферією і мережевим обладнанням торгової марки Vinga, хоча це далеко не повний список її продуктів. Проте всі вони надають цікавий набір можливостей за дуже привабливу ціну, що цілком логічно для молодого бренду, який намагається захопити свою нішу на ринку.

Vinga WR-N300U High Power

Але якщо ми відкриємо розділ мережевих пристроїв на офіційному сайті, то побачимо, що найдорожчим в її арсеналі є маршрутизатор Vinga WR-N300U High Power. Його вартість становить 1299 грн ($49), хоча він належить до класу N300. Для порівняння: Vinga WR-AC1200 Long Range класу AC1200 коштує 899 грн ($34), а Vinga WR-N300 Long Range класу N300 – 399 грн ($15). Відразу ж виникає питання: за що ми переплачуємо? Зараз у всьому розберемося.

Специфікація

Модель

Vinga WR-N300U High Power (WR-N300U-HP)

Тип

Бездротовий маршрутизатор

Клас пристрою

N300

Стандарти бездротового зв'язку

IEEE 802.11b/g/n

Підтримка частотних діапазонів

2,4 ГГц

Максимальна пропускна спроможність

до 300 Мбіт/с

Антени

3 х зовнішні знімні

Потужність бездротового передавача

до 500 мВт

Ключовий контролер

MediaTek MT7620A

Об'єм оперативної пам'яті

128 МБ

Об'єм постійної пам'яті

8 МБ

Зовнішні інтерфейси

4 x RJ45 (LAN, 10/100 Мбіт/с)
1 х RJ45 (WAN, 10/100 Мбіт/с)
1 x USB 2.0

Захист бездротової мережі

64 / 128-бит WEP, WPA / WPA2

Режими роботи

Маршрутизатор, точка доступу, підсилювач сигналу

Розміри

220 х 150 х 45 мм

Маса

280 г

Сайт виробника

Vinga

Сторінка пристрою

Vinga WR-N300U High Power

Сторінка для придбання

Vinga WR-N300U High Power

Упаковка і комплект постачання

Vinga WR-N300U High Power Vinga WR-N300U High Power

Дизайн та інформаційне наповнення упаковки Vinga WR-N300U High Power відповідає вже знайомому нам за іншими моделями зразкові: барвиста поліграфія й детальні технічні характеристики на місці, що дозволить покупцеві провести перше знайомство з пристроєм.

Vinga WR-N300U High Power Vinga WR-N300U High Power

Усередині всі компоненти укладені у форму зі спіненого поліпропілену, тому за збереження під час транспортування турбуватися не варто. Комплект постачання містить керівництво користувача, зовнішній блок живлення S12B23-120A100-04 (вхід: 100 – 240 В при 50/60 Гц, вихід: 1,2 В при 1 А), три знімні антени й кабель Ethernet.

Зовнішній вигляд і апаратна платформа

Vinga WR-N300U High Power

Виглядає маршрутизатор Vinga WR-N300U High Power вельми стильно й харизматично, нагадуючи потужні гоночні автомобілі. А поєднання чорного матового пластику й глянсових вставок лише підсилюють агресивність дизайну. Але при цьому вони доволі добре збирають пил й відбитки пальців.

Vinga WR-N300U High Power

Ближче до переднього краю розташовані LED-індикатори активності. Вони горять різними кольорами, значно підвищуючи інформативність, але й не відволікають від роботи. Усі індикатори підписані або мають зрозумілу піктограму, тому проблем з ідентифікацією виникнути не повинно.

Vinga WR-N300U High Power

На тильному боці знаходяться три отвори для підключення зовнішніх знімних антен, перемикач потужності, один WAN- і чотири LAN-порти RJ45 класу Fast Ethernet (з пропускною спроможністю до 100 Мбіт/с) для підключення інтернет-кабелю та інших  дротових пристроїв, один порт USB 2.0, роз'єм DC In для блока живлення та суміщена кнопка «RST/WPS».

Vinga WR-N300U High Power

Головна особливість пристрою полягає саме в перемикачі потужності передавача бездротового сигналу. Стандартний показник становить 100 мВт, що відповідає положенню «X1». При переході до «Х2» потужність збільшується до 250 мВт, а в «Х3» – до 500 мВт. Це дозволяє поліпшити радіус покриття Wi-Fi-мережі й забезпечити відмінну стабільність каналу зв'язку навіть при високому рівні завад, наприклад, при наявності багатьох інших мереж або екранованих перетинок. Але тут варто нагадати, що без спеціальної ліцензії в нашій країні законодавчо заборонено використовувати пристрої з передавачем сильнішим 100 мВт. Тобто маршрутизатори Vinga надають технічну можливість посилення сигналу, але вся відповідальність за її активацію лягає на плечі користувача.

Vinga WR-N300U High Power Vinga WR-N300U High Power

Бічні сторони мають вентиляційні отвори для поліпшення температурного режиму всередині пристрою.

Vinga WR-N300U High Power

На нижньому боці можна помітити ніжки з гумовими насадками, які трохи піднімають корпус для кращого кондиціонування повітря й оберігають поверхню столу від подряпин, отвори для настінного монтажу роутера та наліпка з технічною інформацією. Вона повідомляє веб-адресу сторінки налаштування й початкові логін і пароль для конфігурації маршрутизатора, які згодом наполегливо рекомендується змінити.

Vinga WR-N300U High Power

Основним обчислювальним вузлом у моделі Vinga WR-N300U High Power є мікросхема MediaTek MT7620A, яка накрита компактним радіатором. Вона відповідає за реалізацію й обслуговування дротових і бездротових інтерфейсів. Для зберігання налаштувань використовується флеш-пам'ять Winbond 25Q64JVSIQ з об'ємом 8 МБ.

Vinga WR-N300U High Power

Компонентів не багато, але радує використання надійніших твердотілих конденсаторів замість електролітичних. 

Налаштування роутера

Vinga WR-N300U High Power Vinga WR-N300U High Power

Для початкової конфігурації маршрутизатора необхідно перейти у веб-браузері за адресою 192.168.1.1, вказати логін і пароль («admin» / «admin») і виконати кілька простих кроків за допомогою «Майстра налаштувань». При цьому потрібно вибрати режим роботи пристрою, задати пароль створеної мережі тощо.

Vinga WR-N300U High Power

Після початкової конфігурації ми потрапляємо в меню з ширшими налаштуваннями. У ньому можна переглянути поточний статус LAN- і WAN-підключень, ввімкнути або вимкнути підтримку протоколу IPv6, активувати або деактивувати функцію Tx Burst (той же підсилювач потужності передавача бездротового сигналу, лише в програмному вигляді), задати параметри безпеки, налаштувати роботу технології Green AP, реалізувати фільтрацію портів, IP або MAC-адрес, вибрати мову інтерфейсу або навіть завантажити файл з готовими налаштуваннями і багато іншого.

Vinga WR-N300U High Power

Загалом інтерфейс радує простотою, високою функціональністю й інформативністю. А з правого боку завжди є підказка про призначення того чи іншого пункту меню.

 

Тестування

Бездротовий маршрутизатор Vinga WR-N300U High Power був протестований у різних режимах передачі даних – у дротовій мережі, в бездротових мережах, а також з дротової в бездротові й назад. При цьому під час тестування були дотримані такі умови:

 • тестування маршрутизатора проходило в ідеальних умовах експлуатації бездротової мережі, на видаленні не більше двох метрів між пунктами;
 • пропускна спроможність Wi-Fi-каналу замірялася на частоті 2,4 ГГц;
 • пропускна спроможність дротового сегмента вимірювалася в умовах неекранованої крученої пари з пропускною спроможністю до 1000 Мбіт/с.

Порівняльне тестування роботи в режимі 802.11n на частоті 2,4 ГГц з використанням шифрування WPA2

Vinga WR-N300U High Power

Потік даних в обох напрямках

Vinga WR-N300U High Power

Потік даних від клієнта до маршрутизатора

Vinga WR-N300U High Power

Потік даних від маршрутизатора до клієнта

Порівнюватимемо отримані показники з моделлю Vinga WR-N300 Long Range, яка також належить до класу N300. Середня пропускна спроможність при передачі даних в обох напрямках перевищила 130 Мбіт/с, а максимальний показник майже сягнув 71 Мбіт/с. У внутрішнього конкурента середній показник виявився трохи нижчим (128 Мбіт/с), однак максимальний – помітно вищим (94 Мбіт/с).

Нагадаємо, що тут і надалі середній показник вираховується програмою як сума середніх значень обох потоків, а максимальний – як найбільший серед двох показників, тому не дивуйтеся, що середнє значення більше, ніж максимальне.

Порівняльне тестування швидкості проходження пакетів через LAN-інтерфейс для іншого LAN-клієнта

Vinga WR-N300U High Power

Потік даних в обох напрямках

Vinga WR-N300U High Power

Потік даних від клієнта до маршрутизатора

Середня пропускна спроможність при передачі інформації в обох напрямках склала майже 179 Мбіт/с, а максимальна – 93 Мбіт/с. Усе списується на обмеження портів Fast Ethernet з пропускною спроможністю до 100 Мбіт/с. Свого часу Vinga WR-N300 Long Range видала 169 і 95 Мбіт/с. Тобто в ідеальних умовах тестування відмінності між апаратною платформою не надто впливають на результати.

Порівняльне тестування швидкості проходження пакетів через NAT-службу маршрутизатора

Vinga WR-N300U High Power

Потік даних в обох напрямках

Vinga WR-N300U High Power

Потік даних від маршрутизатора до клієнта

Середня швидкість при передачі даних в обох напрямках склала 95 Мбіт/с, а максимальна – 49 Мбіт/с. У конкурента результати склали 95 і 75 Мбіт/с.

Порівняльне тестування швидкості читання/запису файлів за допомогою SAMBA-клієнта на підключений через роз'єм USB 2.0 зовнішній SSD-накопичувач

Vinga WR-N300U High Power

Читання з підключеного накопичувача

Vinga WR-N300U High Power

Запис на підключений накопичувач

Швидкість читання інформації перебувала на рівні 11,2 МБ/с, а запису – 3,94 МБ/с. Це звичні показники для інтерфейсу USB 2.0, які за необхідності дозволять організувати мережевий принтер або сховище даних.

Підсумки

Vinga WR-N300U High Power

Як було згадано на початку огляду, маршрутизатор Vinga WR-N300U High Power є вельми суперечливим продуктом. До сильних його сторін можна віднести привабливий дизайн, використання трьох потужних знімних антен і наявність порта USB 2.0 для підключення периферійних пристроїв або накопичувача.

Головною ж родзинкою виступає можливість посилення потужності передавача бездротового сигналу зі стандартних 100 мВт до 250 або 500 мВт. Для цього можна скористатися перемикачем на тильній панелі або відповідним пунктом у меню налаштувань. Потужніший передавач дозволить поліпшити радіус покриття Wi-Fi-мережі й забезпечить відмінну стабільність каналу зв'язку навіть при високому рівні завад, наприклад, при наявності багатьох інших мереж або екранованих перетинок у конструкції будівлі. Але в черговий раз нагадаємо, що без спеціальної ліцензії в нашій країні законодавчо заборонено використовувати пристрої з передавачем потужнішим за 100 мВт. Тобто активуючи цю опцію, ви чините на свій страх і ризик.
До слабких сторін Vinga WR-N300U High Power можна зарахувати використання портів RJ45 класу Fast Ethernet (до 100 Мбіт/с) і порівняно високу ціну на рівні 1299 грн ($49). При цьому в ідеальних умовах тестування ми не виявили відчутної переваги новинки над  доступнішим внутрішнім конкурентом класу N300.
У результаті роутер Vinga WR-N300U High Power буде цікавим у першу чергу через можливість посилення потужності передавача для реалізації якіснішого каналу зв'язку в складних умовах експлуатації. В інших випадках можна обмежитися й доступнішими моделями.
Переваги:

 • можливість посилення сигналу передавача до 500 мВт;
 • стильний дизайн корпуса;
 • якісна збірка;
 • ручний і функціональний веб-інтерфейс для налаштування;
 • підтримка протоколу IPv6;
 • наявність інтерфейсу USB 2.0;
 • наявність трьох потужних знімних зовнішніх антен для стабільного покриття;
 • підтримка декількох режимів роботи;
 • наявність брандмауера;
 • підтримка функції Green AP для контролю за потужністю бездротового передавача.

Особливості:

 • використання портів Fast Ethernet;
 • висока ціна.

tested

Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Переклад: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представникові Vinga, за наданий для тестування маршрутизатор.