Огляд і тестування процесорної системи водяного охолодження Vinga Typhoon: тайфун для продуктивного ПК — Офіційний сайт VINGA в Україні
Новини

Огляд і тестування процесорної системи водяного охолодження Vinga Typhoon: тайфун для продуктивного ПК

Категорія: Новини

Процесорні водянки без можливості обслуговування дозволяють своїм покупцям вбити один пострілом двох зайців: використовувати улюблений «камінь» у далеко не штатному режимі та якомога швидше виводити нагріте повітря за межі ПК. А якщо пощастить, то охолоджувач ще й тихо працюватиме.

Процесорні водянки без можливості обслуговування дозволяють своїм покупцям вбити один пострілом двох зайців: використовувати улюблений «камінь» у далеко не штатному режимі та якомога швидше виводити нагріте повітря за межі ПК. А якщо пощастить, то охолоджувач ще й тихо працюватиме.

Vinga Typhoon

Цікаво, чого варто очікувати від водянки з назвою «Тайфун»? Надефективного відведення тепла, жахливого шуму чи їх поєднання? А може, смертоносних наслідків для «заліза»? Сподіваємося, вам так само цікаво знайти відповідь, як і нам. Отже, в поточному огляді поговоримо про старшу, продуктивнішу СВО від вже добре знайомого нашим читачам бренду – Vinga Typhoon.

Специфікація

Виробник і модель

Vinga Typhoon

Підтримка процесорних роз'ємів

AMD Socket AM2 / AM2+ / AM3 / AM3+ / AM4 / FM1 / FM2 / FM2+

Intel Socket LGA1156 / LGA1155 / LGA1150 / LGA1151 / LGA1366 / LGA2011 / LGA2011-v3 / LGA2066

Заявлений TDP процесорів, що підтримуються, Вт

150 (Intel) / 140 (AMD)

Матеріал основи

Нікельована мідь

Вага СО в зборі, кг

1,095

Термоінтерфейс

Термопаста в шприці

Радіатор

Матеріал

Алюміній

Розміри, мм (у дужках – власні вимірювання)

275 x 120 x 27 (272 x 118 x 27)

Розміри радіатора зі встановленими вентиляторами, мм

275 x 120 x 52

Водяний блок

Швидкість роботи насоса, об/хв

2200 ± 10%

Сила струму, А

0,25 ± 10%

Номінальна напруга, В

12

Робоча напруга, В

10,8 – 13,2

Потужність, Вт

3

Роз'єм живлення

3-контактний

Довжина трубок, мм

328

Вентилятори

Кількість вентиляторів

2

Тип вальниць

Гідродинамічні

Час напрацювання на відмову, годин

50 000

Напруга живлення вентиляторів, В

до 12

Споживаний струм, А

0,26 ± 10%

Потужність, Вт

3,12

Швидкість обертання, об/хв

1600

Рівень шуму при різній швидкості обертання, дБ

17,8 – 34,1

Максимальний повітряний потік, м3/год (CFM)

142,2 (83,64)

Статичний тиск, мм вод. ст.

4,08

Роз'єм живлення

4-контактний

Розміри вентиляторів, мм

120 х 120 х 25

Довжина кабелю, мм

440

Сайт виробника

Vinga

Сторінка продукту

Сторінка для придбання

Упаковка і комплектація

 

Новинка постачається у великій упаковці з простого картону, яка відразу ж пропонує ознайомитися з головними її технічними характеристиками.

Vinga Typhoon Vinga Typhoon

Усередині коробки всі компоненти Vinga Typhoon упаковані в поліетиленові пакетики й акуратно розкладені по своїх місцях. У тому числі:

 • кріплення та підсилювальна пластина для встановлення СВО;
 • гвинти для монтажу вентиляторів;
 • гвинти для встановлення радіатора в корпус;
 • набір гайок і шайб;
 • термопаста в шприці;
 • кабель для підключення обох вентиляторів до одного 4-контактного роз'єма;
 • керівництво з монтажу.

Порадувала наявність таких корисних компонентів, як Y-подібний кабель і термопаста в багаторазовій упаковці.

Зовнішній вигляд і конструкція

Vinga Typhoon

Система водяного охолодження без можливості обслуговування Vinga Typhoon готова до роботи прямо з коробки. Не потрібно нічого доливати або регулювати – просто встановлюєте і користуєтеся. До складу конструкції входять: компактний водоблок з розміщеною всередині помпою, великий алюмінієвий радіатор і гнучкі шланги, що з'єднують все перераховане. Таким чином отримуємо кулер із загальною вагою 1095 г.

Vinga Typhoon

Зовні водоблок повністю аналогічний такому в молодшому рішенні Vinga Sea, хоча розміри все ж дещо відрізняються: маємо 78 х 72 х 41 мм. Невелика округла коробочка без проблем дозволить застосовувати планки пам'яті з великими радіаторами – ще одна беззаперечна перевага СВО над громіздкими повітряними охолоджувачами. Глянсова вставка несе на собі логотип виробника, обладнаний м'яким синім підсвічуванням. Єдине «але» – розмістити його варто було б з поворотом на 90°, оскільки в поточному вигляді при монтажі напис буде лежатиме на боку.

Vinga Typhoon

На зворотному боці маємо велику мідну основу (60 х 50 мм) з помітними слідами шліфування. Вона захищене від пошкоджень заводською плівкою.

Vinga Typhoon

Насос працює зі швидкістю 2200 об/хв, а напруга номіналом 12 В (енергоспоживання 3 Вт) до нього подається через 34-сантиметровий 3-контактний кабель.

Vinga Typhoon Vinga Typhoon

Рухоме кутове кріплення трубок до водоблока дозволяє вільно розміщувати дані елементи якомога зручніше, завдяки чому пластикові шланги не перетискуватимуться. Довжина останніх дорівнює 32,8 см – у більшості корпусів цього показника повинно вистачити навіть при розміщенні радіатора на передній панелі.

Vinga Typhoon Vinga Typhoon

Останній має доволі великі розміри: 272 x 118 x 27 мм. По 14-ти горизонтальних трубках циркулює холодоагент, а між ними розташувалися ребра у вигляді гармошок, покликані значно збільшити площу тепловіддачі. Товщина таких перегородок становить 0,35 мм, а відстань між ними становить у середньому 1,2 мм. В результаті щільність сягає чималих 18 ребер на дюйм.

Для надання радіаторові цілісного образу та з метою уникнення окислення він вкритий чорною фарбою, що дозволить йому злитися воєдино з більшістю сучасних корпусів.

Vinga Typhoon Vinga Typhoon

Кріпильні отвори Vinga Typhoon передбачають встановлення пари 120-мм пропелерів за допомогою довгих комплектних гвинтів.

Vinga Typhoon Vinga Typhoon

Активне охолодження покладено на пару вентиляторів без жодних розпізнавальних написів, за винятком зазначення виробника кулера. Номінальна частота їх обертання становить 1600 об/хв, а 4-контактний роз'єм забезпечує ШІМ-регулювання швидкості. Дроти мають довжину 44 см, а самі вони поміщені в нейлонове обплетення. Для синхронної роботи обох вентиляторів можна використовувати комплектний Y-подібний кабель, що дозволяє підключити їх до одного роз'єма на системній платі.
Згідно з даними з офіційного сайту, в основі пропелерів використовуються надійні гідродинамічні вальниці, час напрацювання на відмову яких становить 50 000 годин.

Vinga Typhoon

Застосування прозорих лопатей однозначно вказує на наявність LED-підсвічування вентилятора. Оцінити красу такого видовища ви зможете трошки нижче, а тут відзначимо ще одну приємну дрібницю – пом'якшувальні прокладки з м'якого пінопропілену в кутках пропелерів. Скажіть вібраціям «ні»!

Ну і як же не згадати особливу форму лопатей, а саме наявність виступів на всій їх площі та розрізів по нижньому краю кожної з них. Напевно така оптимізація повинна позитивно позначитися на ефективності охолодження й акустичному комфорті.

Vinga Typhoon Vinga Typhoon

Конструкція в зборі має порівняно невелику товщину 52 мм – своєрідний слім-варіант, у дусі сучасних гаджетів. 

Процес встановлення

Відразу ж зазначимо, що новинка підійде для систем на базі процесорів AMD і Intel з такими процесорними роз'ємами: Socket AM2 / AM2+ / AM3 / AM3+ / AM4 / FM1 / FM2 / FM2+ і Socket LGA1156 / LGA1155 / LGA1150 / LGA1151 / LGA1366 / LGA2011 / LGA2011-v3 / LGA2066. Серед актуальних платформ за бортом залишилася лише AMD Socket TR4. Та й вічно молодий Intel Socket LGA775 також доведеться охолоджувати якимось іншим способом.

Встановлення системи охолодження Vinga Typhoon у подробицях описане в комплектному керівництві користувача. Нижче ми поділимося власним досвідом проведення даної процедури на прикладі мейнстрім-платформ. Почнемо, мабуть, з AMD.

Vinga Typhoon Vinga Typhoon

Спочатку готуємо кріплення водоблока. Для цього витягаємо вміст пакета для потрібної платформи й прикручуємо металеві скоби до корпуса помпи чотирма комплектними гвинтами.

Vinga Typhoon Vinga Typhoon

Етап другий – монтаж підсилювальної пластини. Підготовка полягає у встановленні гвинтів і шайб у відповідні отвори, а розташувати її необхідно написом «AMD» до материнської плати, попередньо прибравши стандартне кріплення.

Vinga Typhoon Vinga Typhoon

Після встановлення отриманої конструкції на материнську плату, на гвинти нанизуємо стійки.

Vinga Typhoon Vinga Typhoon

Якщо процесор з нанесеним термоінтерфейсом уже на місці, саме час встановити водоблок і рівномірно затягнути гвинти. Перед цим не забудьте зняти плівку з основи кулера, адже свою функцію вона вже виконала.

Vinga Typhoon Vinga Typhoon

Решту дій можна здійснювати вже у відносно довільній послідовності. Ми, наприклад, прикрутили до радіатора пару пропелерів...

Vinga Typhoon Vinga Typhoon

…і лише після цього змонтували всю отриману конструкцію в корпус.

Vinga Typhoon Vinga Typhoon

Після підключення вентиляторів і помпи до материнської плати прийшов час насолодитися плодами своєї праці. Краса, чи не так? Повітряний охолоджувач навряд чи виглядатиме настільки ефектно.

 

У випадку з платформами на базі процесорів компанії Intel використовується схожий алгоритм. Відмінність полягає лише у встановленні інших кріплень водоблока та монтажі підсилювальної пластини протилежною стороною до плати.
А ось задоволення від зовнішнього вигляду аналогічне. До того ж радує простота збірки – вона не вимагає досвіду, а лише наявності викрутки з хрестоподібним наконечником. За час монтажу не виникло жодних труднощів – усе пройшло якнайкраще. Тому якщо ви раніше навіть не тримали в руках СВО, дане рішення є непоганим кандидатом для отримання перших навичок.

Тестування

Для тестування системи водяного охолодження використовувалося таке обладнання:

Процесори

AMD Phenom II X6 1100T @ 4,0 ГГц, 1,4 В (Socket AM3+, 3,3 ГГц, L3 6 МБ)

Intel Core i5-2500K @ 4,5 ГГц, 1,44 В (Socket LGA1155, 3,3 ГГц, L3 6 МБ)

Материнські плати

ASUS SABERTOOTH 990FX (AMD 990FX, Socket AM3+, DDR3, ATX)

ASUS P8P67 (Intel P67, Socket LGA1155, DDR3, ATX)

Оперативна пам'ять

2 х 1024 МБ DDR3-1333 TwinMOS 9DRTBKZ8-TATP

Відеокарта

AMD Radeon HD 6950 (2 ГБ GDDR5)

Жорсткий диск

Samsung HD080HJ (80 ГБ, 7200 об/хв, 8 МБ, SATA 3 Гбіт/с)

Блок живлення

Seasonic X-760 (SS-760KM), 120-мм вентилятор

Корпус

Enermax Hoplite ECA 3220 (2 x 120-мм вентилятора)

Термопаста

akasa AK-460 pro-grade (3,3 Вт/м·K, -45…+200°C)

Vinga Typhoon Vinga Typhoon

Ефективність Vinga Typhoon при охолодженні стендових процесорів можна порівняти з дуже габаритними баштовими рішеннями, однак новинка відстає від топових повітряних кулерів і низки протестованих нами раніше СВО. Причина криється в повільнішій роботі пропелерів на швидкості 1600 об/хв проти більш ніж 2000 об/хв в інших водянок.

Зменшення частоти обертання лопатей до 1200 об/хв збільшує відставання ще на 2-3°C, проте такий режим ще дозволяє ефективно охолоджувати розігнані високопродуктивні процесори минулих поколінь. А значить, енергоефективніші сучасні моделі також будуть новинці під силу, навіть при зниженій швидкості обертання.

Нагадаємо, що режим повного завантаження (Full load) передбачає максимальне використання всіх ядер процесора. Тому в реальних умовах, де навантаження має змінний характер (наприклад, в іграх), можна сміливо розраховувати на нижчі температурні показники.

Vinga Typhoon

Тестування Vinga Typhoon на 300-Вт нагрівальному стенді показує залежність, близьку до лінійної. Отже, використання вентиляторів навіть при невисокій частоті дозволить ефективно відводити тепло від процесорів.

Напруга живлення вентиляторів, В

Швидкість обертання лопатей, об/хв

Рівень шуму

6

1010

Безшумно

7

1130

Майже безшумно

8

1240

Дуже тихо

9

1330

Тихо

10

1410

Тихо

11

1480

Нижче середнього, слабо виділяється

12

1540

Нижче середнього

Помпа, що працює з частотою 2300 об/хв, виявилася майже безшумною, тому загальний фон у більшості випадків залежатиме саме від пропелерів. У згаданому помірному режимі (1200 об/хв) новинка працює майже безшумно, а при збільшенні частоти практично до номінального значення (1540 об/хв) акустичний комфорт не порушується. Це дозволяє назвати дану водянку однією з найтихіших серед тих, що потрапляли до нас на тестування.
Заради експерименту, замість комплектних вентиляторів ми спробували встановити швидші рішення, що дозволило досягти ефективності на рівні з конкурентами. Однак на практиці така заміна обійдеться недешево, тому Vinga Typhoon ми радимо купувати тим, для кого комфортний рівень шуму стоїть на чолі списку пріоритетів.

Підсумки

Vinga Typhoon

За свої трохи більше $60 (1708 грн) Vinga Typhoon є вельми привабливим пристроєм, причому як зовні, так і з точки зору технічних показників.

Хоча перед нами середньостатистичний представник водянок без можливості обслуговування, але варто лишень включити комп'ютер, як м'яке синє LED-підсвічування пропелерів і водоблока кардинально змінює зовнішність системника. Якщо боковина корпуса обладнана прозорим вікном, тоді власнику «тайфуна» однозначно буде чим милуватися.

Другий момент, про який хотілося б згадати, – це процес встановлення. Він не викличе жодних труднощів. Його зможе виконати навіть найбільш недосвідчений користувач, який вміє тримати в руках хрестоподібну викрутку.

І, звичайно ж, продуктивність. Комплектні пропелери, що працюють на частоті 1600 об/хв, створюють комфортний акустичний фон, який не заважатиме роздумам за ПК. Цілком закономірно, що з таким показником новинка трохи поступається спритнішим рішенням. Однак для охолодження сучасного процесора сімейства AMD Ryzen або Intel Core вона цілком підійде, а хороших результатів можна буде досягти навіть при зниженні швидкості до 1200 об/хв.

Загалом Vinga Typhoon може стати своєрідним компромісом у складі сучасної системи, дозволяючи експериментувати з розгоном при дуже комфортних шумових показниках. Однак охочим стати на нелегкий оверклокерський шлях ми все ж радимо підшукати або СВО зі швидшими пропелерами, або габаритний повітряний кулер.

Переваги:

 • приємний зовнішній вигляд;
 • ефективна робота при невисокій частоті обертання вентиляторів;
 • сумісність з більшістю актуальних і деякими застарілими платформами;
 • застосування вентиляторів на основі гідродинамічної вальниці з широким діапазоном робочих швидкостей і синім підсвічуванням;
 • тиха робота;
 • простота встановлення;
 • доступна ціна.

Особливості:

 • компактні розміри водяного блока не перешкоджають встановленню модулів оперативної пам'яті будь-якої висоти;
 • кулер несумісний з платформою AMD Socket TR4.

optimal price

Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 
Переклад: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представникові Vinga, за наданий для тестування кулер.

Висловлюємо подяку компаніям AMD, ASUS, Enermax, Intel, Sea Sonic і TwinMOS за надане для тестового стенда обладнання.