Огляд і тестування корпуса Vinga Limpid: кришталевий куб — Офіційний сайт VINGA в Україні
Новини

Огляд і тестування корпуса Vinga Limpid: кришталевий куб

Категорія: Новини

Для ентузіастів і гіків системний блок – це не просто безликий ящик, начинений комплектуючими, а вірний помічник, за яким проводиш левову частку часу.

Для ентузіастів і гіків системний блок – це не просто безликий ящик, начинений комплектуючими, а вірний помічник, за яким проводиш левову частку часу. Цілком логічно, що саме ця категорія користувачів воліє складати комп'ютери самостійно, ретельно підбираючи кожен компонент для отримання необхідної функціональності й надання йому індивідуальності – таке в магазині не купиш. Звичайно, якщо бюджет дуже обмежений, основна його частина направляється саме на «залізо» для отримання максимального FPS в іграх або для комфортного виконання тих чи інших завдань, тоді як зовнішній вигляд відходить на другий план. Але, погодьтеся, в сучасному світі дуже важлива й естетична складова, а один і той же ПК можна скласти відразу декількома способами – від звичайних Tower-корпусів до компактних Slim-рішень і більш екзотичних відкритих стендів або корпусів-вітрин. Саме представник останнього класу пристроїв побував у нашій тестовій лабораторії. Знайомтеся – Vinga Limpid.

Vinga Limpid

Назву новинки можна перекласти як «прозорий», що найкращим чином відображає головну особливість корпуса – велика кількість скляних панелей, завдяки чому всі компоненти системи видно як на долоні. Але як справи на практиці, і що ще цікавого може запропонувати дана модель? Спробуємо з'ясувати.

Специфікація

Модель

Vinga Limpid

Типорозмір корпуса

Mini Tower (Cube Case)

Підтримка форм-факторів материнських плат

ATX / microATX / Mini-ITX

Колір

Чорний

Відсіки

2 х 3,5”(внутрішні)

2 х 2,5” (внутрішні)

Слоти для карт розширення

7

Максимальна довжина відеокарти (в дужках – власні вимірювання)

290 мм (280 мм)

Максимальна висота процесорного кулера (в дужках – власні вимірювання)

160 мм (146 мм)

Роз'єми

1 x USB 3.0

2 x USB 2.0

2 х аудіопорти

Попередньо встановлені вентилятори

На передній панелі

1 х 200-мм

На верхній панелі

1 х 200-мм

Можливість встановити вентилятори

На передній панелі

1 х 200-мм / 2 х 120-мм

На тильній панелі

1 х 80-мм

На верхній панелі

1 х 200-мм

Можливість встановити СВО

На передній панелі

120 мм / 240 мм

Блок живлення

Немає

Матеріали

Передня, бічні й верхня панелі

Загартоване скло 3,87 мм

Шасі

Сталь завтовшки 0,62 мм

Габарити (в дужках – власні вимірювання)

460 х 280 х 370 мм

(482 х 297 х 380 мм)

Вага (нетто)

7,3 кг

Сайт виробник

Vinga
Сторінка продукту 

Сторінка для придбання

Упаковка і комплект постачання

Vinga Limpid Vinga Limpid

Vinga Limpid запечатаний у звичайну картонну коробку з монохромним оформленням. На її сторонах можна побачити назву моделі й схематичне зображення корпуса. Також покупець може ознайомитися з компонуванням пристрою і його специфікацією.

Vinga Limpid

Комплект постачання містить необхідні аксесуари для складання комп'ютера: додаткову стійку й набір гвинтів для кріплення материнської плати, вентиляторів і накопичувачів. Крім цього, є набір одноразових стяжок для дротів і RGB LED-контролер разом з пультом управління.

Зовнішній вигляд

Vinga Limpid

Перед нами доволі цікавий і незвичайний корпус. Конструкційно Vinga Limpid представлений сталевим шасі (0,62 мм) і низкою навісних панелей з пластику й загартованого скла (3,87 мм). У всіх випадках переважають прості геометричні форми: нагадує такий собі кришталевий куб з легкосплавною ручкою для перенесення на верхній грані. Шасі вкрите чорною матовою фарбою і на ньому слабо видно відбитки пальців, а ось за склом потрібен відповідний догляд для збереження презентабельної зовнішності.

Vinga Limpid

Лицьова частина повністю прозора, зі скошеними й закругленими кутами. Знизу фарбою нанесено логотип бренду Vinga. Під нею добре видно великий 200-мм вентилятор. До речі, для циркуляції повітря виробник зробив доволі великі щілини між самими панелями і краями корпуса. З одного боку, це напевно поліпшить температурні показники компонентів системи, але з іншого – пил і дрібні частинки накопичуватимуться доволі швидко.

Vinga Limpid

Кріплення фасаду виконано за допомогою двох пар зручних гвинтів з фігурною голівкою, які виглядають доволі стильно, в тому числі завдяки чорному забарвленню та блискучій фасці по периметру. Місця контакту панелей з основною частиною корпуса мають пом'якшувальні проставки, а внутрішня сторона гвинтів забезпечена гумовими прокладками. Усе це покликане захистити скло від механічних пошкоджень. Після демонтажу можна отримати доступ до попередньо встановленого вентилятора. Також є ряд зміщених до правого боку кріпильних отворів для встановлення пари 120-мм пропелерів.

Vinga Limpid

Блок зовнішніх інтерфейсів Vinga Limpid розміщений у виїмці пластикової частини верхньої панелі. До його складу входить пара портів USB 2.0 і один USB 3.0, а також 3,5-мм роз'єм для мікрофона та навушників. Поруч з ними розташувалися великі кнопки ввімкнення та перезавантаження, а між ними знайшлося місце для звичних світлодіодних індикаторів.

Дивлячись на тильну частину корпуса, може здатися, що він перевернутий догори дриґом, оскільки сім слотів розширення знаходяться вгорі, а виріз для інтерфейсної панелі материнської плати, місце для витяжного 80-мм вентилятора й блока живлення – внизу. Але насправді це така особливість даної моделі – дзеркальне відображення звичного компонування з верхнім розташуванням БЖ.

Vinga Limpid

Vinga Limpid

Верхня частина складається з листа скла, закріпленого на своєрідній пластикової ванночці, яка маскується під метал. Кріплення виконане за допомогою все тих же гвинтів з фігурною голівкою, а під низом ховається ще один 200-мм «вітродуй». Також варто відзначити вже згадану ручку для перенесення.

Vinga Limpid

Знизу Vinga Limpid використовується та ж пластикова конструкція, що й на верхній панелі, але вже без вмонтованих інтерфейсів, скла та пропелера. А місця під різьбу зайняли дві пари гумових ніжок з діаметром 23 мм, які забезпечують хорошу стійкість на різних типах поверхонь.

Vinga Limpid Vinga Limpid

Боковини корпуса виконані з прозорого скла і закріплені гвинтами з насічкою. Демонтаж проходить доволі легко й невимушено, а для зручності панелі трохи виступають в передній і тильній частині.

Внутрішня будова

Vinga Limpid Vinga Limpid

Як уже згадувалося, Vinga Limpid має дзеркально відображену внутрішню будову. Тобто материнська плата встановлюються догори дриґом, а самі слоти розширення знаходяться зверху. У передній частині відсутні стійки, що дозволяє встановлювати габаритні комплектуючі та покращує продувність самої системи, завдяки вільній циркуляції повітряних потоків. У піддоні материнської плати розташований виріз, який дозволяє встановлювати системи охолодження CPU з опорною пластиною (backplate) без демонтажу самої плати. Блок живлення та накопичувачі знаходяться за піддоном материнської плати.

Для укладання дротів є ряд отворів без силіконових мембран, але з вушками, що фіксують ці кабелі.

Vinga Limpid Vinga Limpid

Материнська плата встановлюється на стандартні 6-мм стійки, які виробник заздалегідь вкрутив за специфікацією ATX. Сюди ж помістяться компактніші рішення формату microATX і Mini-ITX. 

Блок живлення встановлюється вертикально. Його посадкове місце не обладнане антивібраційними прокладками, а кріплення здійснюється комплектними гвинтами. Оскільки всі елементи системи на видноті, відразу варто подумати про модульний БЖ, щоб відстебнути непотрібну купу дротів.

У Vinga Limpid можна одночасно встановити два 3,5- і 2,5-дюймових накопичувача в спеціальну пластикову «поличку» за піддоном системної плати. 3,5-дюймові моделі можна орієнтувати як уздовж, так і впоперек конструкції. Їх фіксація здійснюється гвинтами. Твердотілі диски вставляються вертикально й не вимагають участі викрутки.

Vinga Limpid

Ширини корпуса вистачає для встановлення процесорних охолоджувачів заввишки до 146 мм. З цієї причини ми не змогли використати наш звичний 158-мм кулер Scythe Mugen 3, а замінили його на компактніший варіант AARDWOLF PERFORMA 3X.

Заглушок слотів розширення – сім: перша багаторазова, а решту доведеться виламувати. Вони не обладнані ні системою безгвинтового кріплення, ані гвинтами з накатаною головкою.

Vinga Limpid

У корпус без проблем поміститься відеоадаптер завдовжки до 280 мм (заміряно вручну). Можна втиснути й довші моделі: з нашою штатною ASUS ROG Matrix Platinum GTX 980 завдовжки 309 мм довелося повозитися, але все ж вийшло її поставити.

Vinga Limpid

З лицьового боку передньої стінки Vinga Limpid встановлений великий 200-мм вентилятор з RGB-підсвічуванням і 6-контактним роз'ємом для підключення. За даними моніторингу, він працює на швидкості 560-590 об/хв. На жаль, інформацію про застосовану вальницю виробник не вказує, як і термін її служби. На місце штатного пропелера можна встановити два 120-мм рішення, але тільки зі зміщенням вбік, що навряд чи хтось використовуватиме через не надто естетичний вигляд. Скоріш за все, ці отвори будуть відведені під кріплення радіатора (120 або 240 мм) водянки з внутрішньої сторони перегородки.

Vinga Limpid Vinga Limpid

Але при цьому доведеться задовольнятися коротшими відеокартами, а також можуть виникнути конфлікти з перпендикулярно розташованими SATA-роз'ємами, що варто враховувати.

Vinga Limpid

На «горищі» корпуса знаходиться місце для аналогічного 200-мм вентилятора. А в тильній частині можна встановити 80-мм витяжний вентилятор.

Vinga Limpid

Набір роз'ємів для підключення фронтальної панелі містить в себе колодку HD Audio, конектори для підключення кнопок ввімкнення/перезавантаження і LED-індикатори подачі живлення й роботи жорсткого диска, а також роз'єми для під'єднання портів USB 3.0 і USB 2.0, які мають таку довжину:

Найменування

Довжина, см

USB 3.0

70

HD Audio

60

USB 2.0

60

Кнопки й індикатори

60

 

На окрему увагу заслуговує комплектний RGB LED-контролер. Це невелика коробочка, до якої можна підключити 6 вентиляторів з RGB-підсвічуванням, подібних до комплектних, а також дві 4-контактні світлодіодні стрічки. Контролер кріпиться за піддоном материнської плати, а оптичний датчик виводиться на передню панель. Живлення подається через роз'єм Molex, а управління здійснюється через пульт.

Vinga Limpid Vinga Limpid

Загалом процес складання системи всередині Vinga Limpid доволі простий і лише трохи ускладнюється через компактні габарити. Конструкція вийшла дуже добротною, і немає відчуття економії на матеріалах. Усі деталі добре оброблені й підігнані: без люфтів, перекосів і гострих країв.

У візуальному плані також все гаразд. Незвичайна форма корпуса, прозорі панелі, які дозволяють милуватися комплектуючими, а також з підсвічуванням однозначно привертають увагу й надають певного футуризму. Користувачеві доступно 16 кольорів і 4 режими роботи: «Flash» – мигання всіх кольорів; «Strobe» – миготливий білий колір; «Fade» – плавні переходи кольорів; «Smooth» – швидкі переходи кольорів. Крім вибору режиму, можна налаштувати час, швидкість і яскравість миготіння. Природно, що за бажання все це буйство барв можна вимкнути. Встановлений датчик відмінно обробляє сигнали пульта дистанційного управління на відстані аж до трьох метрів навіть під гострими кутами.

Тестування

Процесор

Intel Core i7-7700K (Socket LGA1151, 4,2 ГГц, L3 8 МБ)
Turbo Boost: Enable

Кулер

AARDWOLF PERFORMA 3X

Материнська плата

ASUS PRIME Z270-A (ATX, Socket LGA1151)

Оперативна пам’ять

2 x 4 ГБ DDR4-2400 HyperX Fury (HX424C15FBK2/16)

Відеокарта

ASUS GeForce GTX 980 MATRIX PLATINUM 4GB GDDR5

SSD

KINGMAX SME35 HYPERLINK

Блок живлення

Seasonic X-560 Gold (SS-560KM Active PFC, ATX, 560W)

Термопаста

Noctua NT-H1

Тестування нагрівання основних комплектуючих проводилося лише з попередньо встановленими пропелерами – двома 200-мм моделями на передній і верхній панелях, які працювали на штатних швидкостях в 560-590 об/хв. Також нагадаємо, що через компактні габарити корпуса довелося використовувати простіший кулер AARDWOLF PERFORMA 3X замість штатного Scythe Mugen 3. Тобто на графіках температури CPU порівнювати з попередніми учасниками тестувань не зовсім коректно. Температура повітря в приміщенні тестовій лабораторії на момент проведення вимірювань становила 25°С.

Vinga Limpid Vinga Limpid

Діаграма «All System Load» відображає нагрівання компонентів після 30 хвилин 3DMark Fire Strike у режимі Ultra (роздільність 4K). А режим «System Component Burn» демонструє температури при навантаженні додатками AIDA64 (Stress CPU і FPU) і MSI Kombustor протягом 15 хвилин.
Навіть незважаючи на компактні габарити, новинка добре справляється з охолодженням доволі потужних комплектуючих. Так, вона не ставить якихось рекордів, але температурні показники не набагато вищі, ніж у великогабаритних баштових рішень. Усе завдяки хорошій вентиляції конструкції і двом великим штатним пропелерам, які працюють дуже тихо, практично безшумно.

Висновки

Vinga Limpid

Мабуть, саме Vinga Limpid є найбільш незвичайним і цікавим корпусом, який пройшов через наші руки останнім часом. Візуально новинка нагадує кришталевий куб. Усе завдяки кутастій формі та прозорим панелям, що дозволяє милуватися всіма компонентами системи. Причому тут використовується не дешевий пластик, а благородне скло.

Місця цілком достатньо, щоб скласти сучасний продуктивний комп'ютер для роботи або ігор. Варто лише зазначити, що через обмеження по ширині доведеться використовувати невисокі баштові кулери або ж водянку. У будь-якому разі компоненти всередині «кубика» почуваються цілком комфортно, демонструючи хороші температурні показники. Усе завдяки непоганій вентиляції конструкції й двом тихим 200-мм пропелерам з ефектним підсвічуванням, для управління яким передбачений відповідний RGB LED-контролер і пульт ДУ.

Зворотною стороною цією краси є швидке накопичення пилу через відкритість конструкції та мазкість скла, тож знадобиться відповідний догляд для збереження первозданного вигляду.

У будь-якому разі Vinga Limpid обов'язково сподобається тим користувачам, які втомилися від засилля звичайних Tower-корпусів, і хочуть скласти нестандартний ПК і порадувати себе чимось оригінальним і прекрасним.

Переваги:

 • незвичайний дизайн і компактні габарити;
 • велика кількість прозорих панелей зі скла;
 • висока якість збірки шасі, обробки країв панелей і фарбування корпуса;
 • відмінна жорсткість і підгонка елементів конструкції;
 • можливість встановлення відеокарт завдовжки до 280 мм і процесорних СО заввишки до 146 мм;
 • можливість встановлення пари 3,5- і 2,5-мм накопичувачів;
 • наявність двох тихих попередньо встановлених 200-мм вентиляторів з ефектним підсвічуванням;
 • комплектний RGB LED-контролер разом з пультом управління;
 • хороші показники температури й шуму.

Особливості:

 • відсутність вібропоглинальних елементів у місцях кріплення вентиляторів і блока живлення;
 • можливе перекриття перпендикулярних портів SATA в ATX-платах при встановленні СВО на передню стінку;
 • відкрита конструкція і скляні деталі передбачають швидке накопичення пилу та відбитків.

design

Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 
Переклад: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представникові Vinga, за наданий для тестування корпус.

Висловлюємо подяку компаніям ASUS, Intel, Noctua, Sea Sonic Electronics і торговій марці HyperX  за надане для тестового стенда обладнання.