Огляд і тестування корпуса Vinga Graphyte: графітовий чорний — Офіційний сайт VINGA в Україні
Новини

Огляд і тестування корпуса Vinga Graphyte: графітовий чорний

Категорія: Новини

Останні кілька років найстійкішим трендом на ринку комп'ютерних комплектуючих є підсвічування. Практично будь-які сучасні компоненти системи (материнські плати, відеокарти, системи охолодження, модулі оперативної пам'яті, SSD і навіть блоки живлення (мабуть, тільки жорсткі диски не дотримуються даної моди)) світяться і блимають всіма кольорами веселки. Природно, щоб милуватися цими барвами, знадобиться корпус із прозорим оглядовим вікном або повністю виконаний із загартованого скла, як недавно протестовані моделі Vinga Limpid і Vinga Polaris. Правда, такі рішення не можна назвати бюджетними, але в асортименті Vinga є й доступніші екземпляри. Таким є сьогоднішній гість нашої тестової лабораторії – VingaGraphyte. 

Останні кілька років найстійкішим трендом на ринку комп'ютерних комплектуючих є підсвічування. Практично будь-які сучасні компоненти системи (материнські плати, відеокарти, системи охолодження, модулі оперативної пам'яті, SSD і навіть блоки живлення (мабуть, тільки жорсткі диски не дотримуються даної моди)) світяться і блимають всіма кольорами веселки. Природно, щоб милуватися цими барвами, знадобиться корпус із прозорим оглядовим вікном або повністю виконаний із загартованого скла, як недавно протестовані моделі Vinga Limpid і Vinga Polaris. Правда, такі рішення не можна назвати бюджетними, але в асортименті Vinga є й доступніші екземпляри. Таким є сьогоднішній гість нашої тестової лабораторії – Vinga Graphyte. 

Vinga Graphyte

Вартість новинки знаходиться на рівні $33. Користувач отримує не найбільшу, але містку середньоформатну вежу з врізним акриловим віконцем. Потенційно цікавий варіант для збірки недорогої ігрової машини. Розглянемо ж це шасі детальніше.

Специфікація

Модель

Vinga Graphyte

Типорозмір корпуса

Middle Tower

Підтримка форм-факторів материнських плат

ATX / microATX / Mini-ITX

Колір

Чорний

Відсіки

Зовнішні

Немає

Внутрішні

2 х 3,5”

2 х 2,5”

Слоти для карт розширення

7

Максимальна довжина відеокарти

378 мм

Максимальна висота процесорного кулера

160 мм

Максимальна довжина блока живлення (не модульного)

150 мм (175 мм)

Ширина простору для укладання кабелів (не модульного)

40 мм (15 мм)

Роз'єми

2 x USB 2.0

1 x USB 3.0

2 х аудіопорти

Можливість встановити вентилятори

На передній панелі

2 х 120-мм

На тильній панелі

1 х 120-мм

На верхній панелі

1 х 120-мм

На внутрішній перетинці

2 х 120-мм

Можливість встановити СВО

На передній панелі

120 мм / 240 мм

На тильній панелі

120 мм

На верхній панелі

120 мм

Блок живлення

Немає

Матеріали

Передня панель і бічне вікно

Пластик

Шасі

Сталь завтовшки 0,58 мм

Бічні панелі

Сталь завтовшки 0,56 мм

Розміри корпуса (в дужках – власні вимірювання)

410 х 180 х 385 мм

(449 х 190 х 440 мм)

Вага (в дужках – власні вимірювання)

3,9 кг (3,72 кг)

Сайт виробника

Vinga
Сторінка продукту 

Сторінка для придбання

Упаковка і комплект постачання

Vinga Graphyte

Корпус Vinga Graphyte упакований в традиційну коробку з натурального картону з монохромним принтом. На її гранях можна знайти не лише назву моделі, а й специфікацію виробу англійською та українською мовами. Для зручності транспортування передбачені вирізи на гранях.

Vinga Graphyte

Комплект постачання містить непоганий набір аксесуарів для складання комп'ютера: набір стійок і гвинтів для кріплення материнської плати, блока живлення, вентиляторів, накопичувачів і навіть радіаторів СВО. Крім цього, є кілька одноразових стяжок для дротів і системний динамік.

Зовнішній вигляд

Vinga Graphyte

Дизайн Vinga Graphyte вийшов доволі стриманим. Повністю графітово-чорний, з прозорим вікном на лівій стінці. Хоча окремі елементи у вигляді похилих боковин і напівпрозорий фасад з сітчастими вставками надають йому цікавий зовнішній вигляд. Шасі виготовлене зі сталевих листів завтовшки 0,58 мм і доповнене пластиковими деталями.

Центральна частина лицьової панелі закрита тонованим акрилом з логотипом бренду Vinga в нижній частині та сріблястим пластиковим кантом по контуру. Вона дозволить милуватися підсвічуванням пропелерів, в разі встановлення таких. Самі поверхні вийшли доволі практичними, оскільки на них слабо помітні відбитки пальців, а ті що накопичилися – легко видаляються підручними засобами. На гранях є вставки з дрібнодисперсною сіткою, покликані забезпечити надходження свіжого повітря всередину системи.

Панель кріпиться на низці звичних засувок. Після її демонтажу відкривається вид на шасі та посадкові місця під два 120-мм вентилятори. Також видно, що спочатку розробник передбачив можливість встановлення зовнішніх пристроїв, але в даному випадку використовувати їх не вийде через особливості фасаду. Наважимося припустити, що більшість наших читачів вже давно не користуються оптичними приводами, і їх даний факт мало засмутить.

Vinga Graphyte

Верхня панель Vinga Graphyte виконана зі сталі. Ближче до її тильної частини знаходяться гратки з посадковим місцем для 120-мм «карлсона» або радіатора СВО, прикрита магнітним фільтром-сіточкою з металу для зменшення швидкості накопичення пилу всередині ПК. Зовнішні порти і кнопки знайшли свій прихисток з протилежного боку. Набір елементів цілком типовий для даного сегменту: пара портів USB 2.0, один USB 3.0 і два 3,5-мм роз'єми для мікрофона та навушників. Поруч з ними розташувалися кнопки живлення і перезавантаження, а також пара світлодіодних індикаторів.

Vinga Graphyte

До речі, порти USB по контуру мають підсвічування, що стане в нагоді в темний час доби. Окремо можна згадати невикористане місце під двопозиційний контролер-реобас, який зустрічається в дорожчих рішеннях, наприклад, у Vinga Volcano. 

Ззаду все стандартно для компонування з нижнім розташуванням блока живлення. Зверху знаходиться виріз під інтерфейсну панель материнської плати і посадкове місце під 120-мм пропелер на видув. Під ними розташовані сім заглушок слотів розширення з монтажною планкою, яка закриває звичні гвинтові кріплення.

На дні корпуса знаходиться вентиляційний отвір з пиловим фільтром, призначений для доступу холодного повітря до БЖ. Фільтр легко знімається, продувається і миється. В наявності дві пари пластикових ніжок заввишки 17 мм з тоненькими гумовими накладками, які забезпечують хорошу стійкість на різних типах поверхні та достатнє надходження повітря для джерела живлення.

Vinga Graphyte Vinga Graphyte

Боковини кріпляться за допомогою гвинтів з фігурними голівками, які дуже зручні в експлуатації. Як уже згадувалося, ліва панель обладнана прозорим акриловим вікном, а права представлена суцільним листом металу. В обох випадках передбачені ребра жорсткості. При цьому праві бічні дверцята мають штампування, яке можна використовувати як додаткове місце для укладання дротів. Усе це робить панелі доволі міцними, як для бюджетної моделі.

Vinga Graphyte

Процес їх демонтажу проходить легко та невимушено: достатньо відкрутити гвинти, зсунути панелі назад і потім на себе. 

Внутрішня будова

Vinga Graphyte Vinga Graphyte

У конструкції корпуса Vinga Graphyte застосовується звичний останнім часом двосекційний дизайн. Знизу, під сталевим кожухом, розташовується блок живлення і корзина для накопичувачів. Відсік для материнської плати знаходиться зверху. У передній частині відсутні будь-які стійки, що дозволяє встановлювати габаритні комплектуючі та покращує вентиляцію самої системи завдяки вільній циркуляції повітряних потоків. У піддоні материнської плати розташований виріз, який дозволяє встановлювати системи охолодження CPU з опорною пластиною (backplate) без демонтажу самої плати. Для укладання дротів є ряд отворів без силіконових мембран, але з вушками, що фіксують ці самі кабелі.

Vinga Graphyte Vinga Graphyte

Материнська плата встановлюється на стандартні бронзові стійки, які виробник заздалегідь вкрутив за специфікацією ATX. Сюди ж помістяться компактніші рішення формату microATX і Mini-ITX.

Посадкове місце блока живлення не обладнане антивібраційними прокладками, а кріплення здійснюється комплектними гвинтами, причому є набір з накатаною голівкою. Згідно з нашими замірами, максимальна довжина БЖ становить 150 / 175 мм (модульний / не модульний), при цьому залишається близько 40 / 15 мм під укладання дротів. Тому сюди не помістилося наше стендове 160-мм джерело Seasonic X-560 Gold з модульною конструкцією кабелів, а його місце зайняв не модульний 150-мм GIGABYTE GP-P650B. 

Посадкових місць під SSD і HDD у Vinga Graphyte передбачено всього чотири: два 3,5-дюймових у поперечній стійці в нижній частині корпуса (без амортизаційних гумок, кріплення гвинтове) і пара 2,5-дюймових у передній частині піддона материнської плати або за ним (фіксація гвинтами).

Vinga Graphyte

Ширина корпуса дозволяє без проблем встановлювати процесорні охолоджувачі заввишки до 160 мм. У нашому випадку вийшло легко розмістити 158-мм кулер Scythe Mugen 3.

Vinga Graphyte Vinga Graphyte

Заглушок слотів розширення – сім: перша багаторазова, а решту доведеться виламувати. В ролі кріплення передбачена пластикова колодка, яка фіксується одним гвинтом з тильної частини корпуса. За бажання можна відмовитися від неї на користь звичайних гвинтів.

Vinga Graphyte

Згідно з нашими вимірюваннями, в корпус без проблем помістяться відеокарти завдовжки до 378 мм (без пропелера або радіатора СВО на передній стінці). У нашому випадку після встановлення штатної ASUS ROG Matrix Platinum GTX 980 завдовжки 309 мм залишилося багато вільного простору.

На передній стінці Vinga Graphyte можна встановити два 120-мм вентилятори. Замість них можна без проблем розмістити радіатор СВО завдовжки до 240 мм. Під стелею та на задній стінці передбачені місця для одного 120-мм вентилятора або аналогічного за розмірами радіатора СВО. На перегородці незмінного кожуха є грати, на які можна поставити ще два 120-мм «вітродуї».

Vinga Graphyte

Набір дротів для підключення фронтальної панелі містить колодку HD Audio (довжина дротів дорівнює 65 см), конектори для підключення кнопок і LED-індикаторів (60 см), а також кабелі для підключення пари портів USB 2.0 (завдовжки 65 см) і одного USB 3.0 (70 см).

Складання системи всередині Vinga Graphyte не повинне викликати жодних труднощів. Варто відзначити лише необхідність встановлення першим компонентом жорсткого диска, якщо такий передбачається, оскільки після монтажу БЖ буде складно закрутити гвинти, які утримують накопичувач. В усьому ж іншому жодних зауважень. Сюди так і просяться вентилятори з підсвічуванням на передню панель, але в нас таких не було під рукою.

Сам корпус відчувається доволі добротним: краї добре розвальцьовані (навіть за бажання поранитися навряд чи вийде), немає перекосів або щілин, різьблення всюди добре нарізане.

Тестування

Процесор

Intel Core i7-7700K (Socket LGA1151, 4,2 ГГц, L3 8 МБ)
Turbo Boost: Enable

Кулер

Scythe Mugen 3

Материнська плата

ASUS PRIME Z270-A (ATX, Socket LGA1151)

Оперативна пам’ять

2 x 4 ГБ DDR4-2400 HyperX Fury (HX424C15FBK2/16)

Відеокарта

ASUS GeForce GTX 980 MATRIX PLATINUM 4GB GDDR5

SSD-накопичувач

SSD KINGMAX SME35 HYPERLINK

Блок живлення

GIGABYTE GP-P650B

Термопаста

Noctua NT-H1

Перед переглядом результатів тестування варто відзначити, що всередину Vinga Graphyte була встановлена ще парочка пропелерів Noctua NF-F12 PWM на вдув і видув (1500 об/хв), щоб усі системи були в рівних умовах. Як показує практика, використання сучасного потужного ПК без гарної циркуляції всередині корпуса можна сміливо вважати хибним.

Vinga Graphyte Vinga Graphyte

Діаграма «All System Load» відображає нагрівання компонентів після 30 хвилин 3DMark Fire Strike у режимі Ultra (роздільність 4K). А режим «System Component Burn» демонструє температури при навантаженні додатками AIDA64 (Stress CPU і FPU) і MSI Kombustor протягом 15 хвилин.

Оснащений двома пропелерами корпус Vinga Graphyte показує хороші результати: всі компоненти системи не перегріваються, працюють стабільно і тихо під будь-яким типом навантаження. Принагідно новинка обходить свого трохи дорожчого побратима в особі Vinga BlackGold і трохи відстає від іменитих візаві, а в чомусь навіть виглядає кращою.

Висновки

Vinga Graphyte

Vinga Graphyte − це приклад того, що бюджетність не є недоліком. При орієнтовній ціні в $33, корпус є доволі привабливим варіантом для складання базового або середньоцінового ігрового комп'ютера. До його переваг варто віднести приємний зовнішній вигляд з прозорими й напівпрозорими вставками, що дозволить вам похвалитися системою перед усіма оточуючими. Тут же варто згадати двосекційний дизайн з достатньою для сучасних компонентів місткістю і належними можливостями для прихованого укладання кабелів. Завдяки цьому готова машина виглядає доволі акуратно. Так, перед нами недороге рішення, виконане з не найбільш товстого металу, але на ділі немає відчуття хисткості або відвертої дешевизни – все в межах норми.

Конструкція дозволяє організувати добре вентильовану конфігурацію з системою водяного охолодження. Зрозуміло, потрібно враховувати, що в комплекті не передбачені вентилятори. Але це навіть на краще, оскільки в багатьох користувачів можуть бути на руках необхідні пропелери або просто немає бажання переплачувати за непотрібне – кожен може вибрати відповідну модель на власний розсуд.

Як підсумок, Vinga Graphyte обов'язково знайде своїх шанувальників серед заощадливих геймерів або любителів-початківців модингу.

Переваги:

 • приємний дизайн;
 • наявність прозорих і напівпрозорих панелей;
 • хороша якість збірки шасі, обробки країв панелей і фарбування корпуса;
 • хороша жорсткість конструкції;
 • двосекційний дизайн;
 • можливість встановлення відеокарт завдовжки до 378 мм і процесорних СО заввишки до 160 мм;
 • можливість встановлення до шести додаткових пропелерів або радіатора СВО завдовжки до 240 мм;
 • непогані можливості для прихованого укладання кабелів;
 • належні показники температури й шуму;
 • доступна ціна.

Особливості:

 • можливість одночасного встановлення до двох 3,5- і 2,5-дюймових накопичувачів;
 • повна відсутність зовнішніх відсіків на передній панелі.

optimal price

Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 
Переклад: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представникові Vinga, за наданий для тестування корпус.

Висловлюємо подяку компаніям ASUS, Intel, Noctua, Sea Sonic Electronics і торговій марці HyperX  за надане для тестового стенда обладнання.