Огляд і тестування блока живлення Vinga VPS-650G: не все те золото, що гуде — Офіційний сайт VINGA в Україні
Новини

Огляд і тестування блока живлення Vinga VPS-650G: не все те золото, що гуде

Категорія: Новини

Якщо в сегменті комп'ютерних корпусів бренд Vinga у наших читачів напевно асоціюється в першу чергу з недорогими рішеннями, то з блоками живлення справи йдуть інакше. Першою ластівкою у нас на тестуванні побував «золотий» блок Vinga VPS-550G з цінником менше $75. Другий же до нас потрапив птах не менше високого польоту - блок живлення Vinga VPS-650G.

Якщо в сегменті комп'ютерних корпусів бренд Vinga у наших читачів напевно асоціюється в першу чергу з недорогими рішеннями, то з блоками живлення справи йдуть інакше. Першою ластівкою у нас на тестуванні побував «золотий» блок Vinga VPS-550G з цінником менше $75. Другий же до нас потрапив птах не менше високого польоту - блок живлення Vinga VPS-650G.

Vinga VPS-650G

При ціні близько $85 він є найдоступнішим 650-ватником з сертифікатом 80 PLUS Gold на вітчизняному ринку. Однак у порівнянні з 550-Вт модифікацією зміни набагато більш кардинальні, ніж підвищення потужності і заміна однієї цифри в назві. Які опції ви можете отримати за додаткові капіталовкладення? Скоро все дізнаєтеся.

Специфікація

Модель

Vinga VPS-650G

Тип

ATX12V

Номінальна потужність, Вт

650

Потужність по каналу 12В, Вт

624

Потужність ліній +3,3В и +5В, Вт

100

Кількість ліній +12В

1

Виходи, А

+3,3В

24

+5В

15

+12В

52

-12В

0,3

+5Vsb (чергова лінія живлення)

3

Вхідна напруга,, В

100 − 240

Частота, Гц

47 − 63

Вхідний струм, А

6 − 12

КПД, %

>90

Сертифікований 80 PLUS

Gold

Метод компенсації коефіцієнта потужності

Активний

Коефіцієнт потужності (PF), %

>90

PCIe-роз'ємів

4 (6+2-контактні)

Модульний

Так

Розміри вентилятора, мм

120 х 120 х 25

Тип вальниці вентилятора

Гідродинамічний

Захисти

OPP, OVP, SCP

Розміри, мм

190 х 152 х 86

Гарантія, років

3

Сайт виробника

Vinga

Сторінка продукту

Посилання для купівлі

Упаковка і комплект постачання 

На гарній упаковці явно не завадила б наявність таблиці специфікації. Проте виробник вирішив обійтися визначенням головних переваг новинки та переліком доступних конекторів. Є також зображення краєчка блоку живлення, проте при фотосесії явно використовувалася якась інша модель з більш традиційним дизайном.

Усередині коробки ми виявили два мішечки з фірмовими логотипами, кріпильні гвинти з фігурними головками (6 шт, з запасом) і мережевий кабель живлення. В одному з мішків знаходиться сам блок, а другий застосовується для транспортування і зберігання кабелів живлення.

Зовнішній вигляд

Vinga VPS-650G

Унікальна обтічна зовнішність блоків живлення Vinga VPS-G відразу ж впадає в очі. Правда, всередині сучасних корпусів вона навряд чи буде радувати власника, адже в багатьох випадках джерела ховаються якомога глибше. Настільки оригінальний дизайн вилився в досить чималі габарити пристрою, через що він не зможе поміститися до деяких навіть сучасних корпусів (наприклад, в той же Vinga Polaris). Трохи сумнівна плата за красу ...

Vinga VPS-650G

Незважаючи на значні розміри, всередині новинки працює вертушка діаметром 120 мм, яка захоплює прохолодне повітря через оригінальні круглі отвори.

Vinga VPS-650G

У тильній же частині для виведення нагрітого повітря використовуються менші вирізи. На місці звичний вхідний мережевий роз'єм і кругла кнопка включення, що гармоніює із загальним оформленням.

Vinga VPS-650G

Наклейку виробник вирішив прикрасити переліком ключових особливостей блоку, але головне – присутня таблиця з електротехнічними характеристиками. Рівномірно розподілити загальну потужність дозволить одна 12-вольтна лінія на 624 Вт (52 А), що дорівнює 96% від номіналу джерела. Сотні ват для більш дрібних ліній +3,3 і +5 В також має цілком вистачити.

Vinga VPS-650G

Vinga VPS-650G

На відміну від переважної більшості джерел із знімною нижньою панеллю, тут для доступу всередину доведеться також відкрутити гвинти на боковинах.

Vinga VPS-650G

Блок живлення Vinga VPS-650G обладнаний модульною системою підключення кабелів. Нагадаємо, у 550-ватної моделі всі вони виходять безпосередньо з корпусу. Відомості доступних роз'ємів і довжини проводів майже один в один збігається із зазначеними на коробці відомостями, що безумовно радує.

Vinga VPS-650G

Vinga VPS-650G

Усі кабелі (включаючи 20+4-контакний ATX) виконані у вигляді зручних в укладанні шлейфів, а калібр проводів обраний із запасом по товщині - 18 AWG (1,02 мм у діаметрі з площею перетину 0,82 мм2). Їх довжина без проблем допоможе виконати приховане укладання.

Основні конектори представлені 20+4-контактним ATX і парою 4+4-контактним ATX12V. Саме воно для високопродуктивних платформ AMD Socket TR4 і Intel Socket LGA2066, де одного 4+4-контактного роз'єму зазвичай не вистачає.

Для прихильників потужного геймингу або майнінгу є чотири 6+2-контактні кабелі PCIe, а задовольнити потреби при підключенні периферії допоможуть вісім SATA (на двох окремих проводах) і три PATA з «дідусем» FDD.

Повна конфігурація системи кабелів виглядає таким чином:

Типи роз'ємів

Кількість

Довжина дротів до роз'єма (роз'ємів), см

20+4-контактний роз'єм живлення ATX

1

57

4+4-контактний роз'єм живлення ATX12V

2

60

два 6+2-контактні роз'єми PCIe

2

50-65

чотири роз'єми SATA

2

50-65-80-95

роз'єми PATA + один FDD

1

50-65-80-95

Vinga VPS-650G

Усі роз'єми на корпусі та конектори на проводах дбайливо підписані, тому труднощів при підключенні кабелів бути не повинно.

Внутрішня будова

Vinga VPS-650G

Відкрутивши 12 гвинтів (8 на боковинах і 4 на панелі з наклейкою), нашому погляду відкрилася друкована плата і вертушка.

Vinga VPS-650G

Остання представлена ​​120-мм рішенням HONG HUA HA1225L12F-Z. Буква «F» в назві вказує на застосування гідродинамічного підшипника (FDB). Вертушка споживає 3,96 Вт електроенергії (12В, 0,33А), при цьому номінальна частота її обертання становить 1600 об/хв. Підключається вона через знімний двоконтактний конектор.

Vinga VPS-650G

На цій же панелі розміщена частина EMI-фільтру, що складається з двох Y- і одного X-конденсатора. Далі до головної друкованої плати живлення подається через 3-контактний конектор, в якому задіяні лише крайні роз'єми.

Vinga VPS-650G

Біля двоконтактного вхідного інтерфейсу на основній PCB розпаяні інші елементи електромагнітного фільтру: варистор, пара котушок, два Y- і ще один X-конденсатор, а також запобіжник. 

Vinga VPS-650G Vinga VPS-650G

Вирівнювання напруги здійснює пара діодних збірок GBU1006, кожна з яких розрахована на струм силою до 10 А. Вони прикручені до головного радіатора (правда, дві разом, а не по одній з кожного боку), який в той же час відводить тепло від силових елементів високовольтної частини. Серед останніх - транзистори виробництва відомої німецької компанії - Infineon 5R140P.

Vinga VPS-650G

Далі в пластиковому корпусі розмістився дросель модуля активної корекції коефіцієнта потужності (APFC).

Vinga VPS-650G

Компанію йому складає «бочонок», випущений відомою японською компанією Nippon Chemi-Con (330 мкФ х 450 В). Хоча висока якість конденсатора доповнює приналежність до високотемпературної серії, всередині 650-ватніка хотілося б побачити більше значення ємності.

Vinga VPS-650G

Vinga VPS-650G

Напруги +5 В і +3,3 В виходять з каналу +12В за допомогою перетворювачів постійного струму. Завдяки цьому маємо повністю незалежну стабілізацію напруг на різних шинах.

Тут синхронний вирівнювач включає в собі чотири мосфети, розміщених на звороті PCB. Завдяки наявності термопрокладок корпус бере безпосередню участь у відведенні тепла від них.

Vinga VPS-650G

Така ж роль покладена і на пластини, які розміщені на лицьовій стороні друкованої плати. На одній з них зафіксовано термодатчик, показники якого і визначають частоту обертання вертушки.

Vinga VPS-650G

Складові елементи DC/DC-перетворювачів розмістилися на невеликій дочірній платі і поряд з нею. Йдеться про конденсатори, котушки і ШІМ-контролери ANPEC APW7159C.

Vinga VPS-650G Vinga VPS-650G

Елементна база вузла фільтрації напруг також приємно здивувала. Тут використовуються електроліти з високотемпературної серії від тієї ж Nippon Chemi-Con, а також надійні твердотільні рішення.

Vinga VPS-650G

Офіційний сайт виробника говорить про наявність таких захистів:

 • захист від підвищеної вихідної напруги (OVP);
 • захист від короткого замикання (SCP);
 • захист від перевантаження потужності (OPP).

При цьому використовується мікросхема-супервізор Grenergy GR8329N, яка дозволяє реалізувати також захист від зниженої вихідної напруги (UVP) і від перевантаження по струму кожного каналу (OCP).

Vinga VPS-650G

Друкована плата з вихідними роз'ємами відрізняється використанням виключно полімерів. Як бачимо, виробник не став економити на конденсаторах, що дозволяє розраховувати на тривалий термін роботи пристрою в цілому.

Крос-навантажувальні характеристики

Згідно з нормами стандарту ATX12V, допустимий діапазон відхилень напруг для всіх ліній живлення становить ± 5% від їх номіналу.

Vinga VPS-650G

Vinga VPS-650G

Vinga VPS-650G

Під час крос-навантажувальних тестів на основних лініях живлення Vinga VPS-650G були зафіксовані такі відхилення напруг:

 • лінія +3,3: від -4% до +1%;
 • лінія +5: від -3% до +2%;
 • лінія + 12В: від -1% до +2%.

Вузол стабілізації напруги добре справляється зі своїм завданням, оскільки відхилення не перевищували допустимих норм. Використання роздільної стабілізації напруги забезпечило відмінну стабільність лінії +12В, невеликі осідання на якій спостерігалися лише при високому навантаженні.

Шуми і пульсації на всьому діапазоні напруг

Для стандарту ATX12V передбачені такі допустимі норми, що стосуються рівня пульсацій (peak-to-peak):

 • лінії +3,3 В і +5 В: 50 мВ;
 • лінія + 12В: 120 мВ.

Vinga VPS-650G

Vinga VPS-650G

Vinga VPS-650G

Низький рівень пульсацій також залишив приємне враження, адже на всіх трьох лініях вони не перевищували 50-мВ позначки. Для каналу +12В це є зразковим показником.

Чергова лінія живлення +5VSB

Vinga VPS-650G

Стан чергової лінії живлення Vinga VPS-650G не викликав жодних зауважень. Залежно від навантаження напруга на ній змінюється в допустимих межах: від 5,12 до 4,91 В, не виходячи за рамки ± 5%.

PFC

Таблиця, що показує зміну PFC залежно від завантаження джерела живлення:

Навантаження, Вт

65

130

200

280

325

420

500

580

650

Навантаження, %

10

20

31

43

50

65

77

89

100

PFC

0,82

0,91

0,95

0,96

0,96

0,97

0,98

0,98

0,98

Навантаження* − навантаження у відсотковому співвідношенні до номінальної потужності блока живлення.

Модуль APFC блоку живлення дуже добре справляється зі своїм завданням. Уже при споживаній потужності 130 Вт коефіцієнт PFC досягає 0,91, максимальне ж значення (0,98) було зафіксовано при навантаженні понад 500 Вт.

ККД

Vinga VPS-650G

Тест реальної ефективності при різних навантаженнях підтвердив відповідність Vinga VPS-650G стандарту 80 PLUS Gold для напруги 230В. При навантаженні 20%, 50% і 100% від номінальної потужності ККД блоку живлення перевищував 88%, 92% і 88% відповідно.

Найбільш ефективним джерело виявилося при навантаженні від 170 до 460 Вт - в цьому діапазоні власник може розраховувати на ККД понад 90%, а системі охолодження доведеться відводити від 17 до 46 Вт теплової потужності. Наприклад, в номінальному режимі (650 Вт) даний показник сягатиме вже 77 Вт.

Система охолодження і температурний режим

Побічно оцінити рівень шуму пристрою можна за швидкостю обертання вентилятора при різній величині навантаження. Інтервал часу, після якого проводилося вимірювання швидкості обертання і наступне збільшення потужності, становив близько двадцяти хвилин. Результати вимірювання відзначені точками на графіку. При цьому температура навколишнього середовища для джерела живлення становила приблизно 27°С. Потрібно відзначити, що повітря всередині корпусу комп'ютера може бути більш гаряче, зокрема, температура 40°С є цілком допустимою. У той же час саме навантаження, створюване комп'ютерною системою, носить змінний характер, що полегшує температурний режим джерела живлення.

Vinga VPS-650G

Вертушка Vinga VPS-650G дуже тихо обертається на частоті 680-750 об/хв аж до позначки 360 Вт. Далі швидкість пропелера підвищується більш різко до 450 Вт (1250 об/хв), при цьому створюваний рівень шуму можна охарактеризувати як тихий. При номінальних 650 Вт вентилятор розганяється до 1520 об/хв, не перевищуючи середній рівень і залишаючись в дуже комфортному шумовому діапазоні.

Vinga VPS-650G

Нагрівання компонентів виявилося невеликим. Найвища температура спостерігалася у головного трансформатора, однак значення 76°C, отримане нами при тривалому постійному навантаженні, є далеким від критичного.

У цілому настройка системи охолодження дуже порадувала низькою частотою обертання при невеликому навантаженні і загальним невисоким рівнем шуму в поєднанні з невисоким нагріванням головних вузлів. Молодці, добре постаралися!

Сторонні шуми під час роботи блока живлення

Як показала практика, на всьому діапазоні номінальної потужності Vinga VPS-650G не відтворює додаткових шумів у вигляді дратівливого писку дроселів або характерного гудіння трансформатора.

OverLOAD

Навантаження на модель, яка тестувалася, ми збільшували до 750 Вт (+15% до номіналу). При цьому напруги на виході все ще залишалися в межах норми, а джерело працювало належним чином. Однак проводити експеримент далі ми не зважилися.

Практичні випробування на реальній конфігурації

Для побудови реальної комп'ютерної системи був задіяний потужний 6-ядерний процесор Intel Core i7-4960X, який працює в номінальному режимі. В якості відеоприскорювача ми використали досить ненаситну модель ZOTAC GeForce GTX 480 AMP! із заводським розгоном. Відзначимо, що метою даного експерименту є відтворення реальних навантажень продуктивного ПК і перевірка того, як при цьому поводиться блок живлення на практиці.

Материнська плата

ASUS P9X79 PRO (Socket LGA2011, Intel X79 Express)

Процесор

Intel Core i7-4960X (Socket LGA2011, 3,6 ГГц, L3 12 МБ) @ 4,4 ГГц, 1,3 В

Кулер

Thermalright TRUE Spirit 120M

Оперативна пам'ять

4 x 4096 MБ DDR3-1333 Transcend PC3-10600

Відеокарта

ZOTAC GeForce GTX 480 AMP!

Жорсткий диск

WD Caviar Blue 1 ТБ (WD10EALX)

Корпус

Spire SwordFin SP9007B з двома 120-мм вентиляторами

Ватметр

Seasonic PowerAngel

Мультиметр

MASTECH MY64

Виміри проводилися у двох режимах: «Простій» і «Максимальне завантаження», яка створювалася утилітами Linpack і FurMark 1.10.4. Під час тестування загальне енергоспоживання системи вимірювалося за допомогою приладу Seasonic PowerAngel, напруга на лініях живлення +12В, +5В і +3,3В фіксувалося за допомогою мультиметра MASTECH MY64.

У результаті виміру напруги живлення на вихідних лініях були отримані такі значення:

 

Vinga VPS-650G

be quiet! Straight Power 11 750W

Seasonic X-760

Режим

Величина, В

Відхилення, %

Величина, В

Відхилення, %

Величина, В

Відхилення, %

+12В

Idle

12,32

+2,7

12,17

+1,4

12,37

+3,1

Burn

12,29

+2,4

12,21

+1,8

12,36

+3,0

+5В

Idle

5,12

+2,4

5,06

+1,2

5,06

+1,2

Burn

5,13

+2,6

5,05

+1,0

5,06

+1,2

+3,3В

Idle

3,41

+3,3

3,39

+2,7

3,43

+3,9

Burn

3,41

+3,3

3,38

+2,4

3,44

+4,2

Вхідне енергоспоживання, Вт

Idle

112

107

114

Burn

542

538

545

Вихідні показники Vinga VPS-650G під навантаженням (режим «Burn») і при бездіяльності системи (режим «Idle») можна охарактеризувати як відмінні. Ні на одній з ліній не було зафіксовано навіть просадок, не кажучи вже про вихід за межі допустимих значень. У цілому показники новинки можна порівняти з більш дорогими рішеннями від іменитих брендів.

Енергоспоживання в простої та вимкненому стані комп'ютера

Блоки живлення

Енергоспоживання в режимі, Вт

Sleep

Power Off

Vinga VPS-650G

7

3

be quiet! Straight Power 11 750W

7

3

Seasonic X-760

7

3

Енергоспоживання блоку живлення Vinga VPS-650G у вимкненому стані комп'ютера і в режимі сну відповідає показникам інших схожих за потужністю рішень, які побували в нашій тестовій лабораторії.

Висновки

Vinga VPS-650G

Після знайомства з блоком живлення Vinga VPS-650G у нас виникло питання: «Чому так дешево?», На який ми так і не знайшли відповідь. На момент написання матеріалу пристрій обійдеться покупцеві всього в $85, і за ці гроші ви отримаєте майже «повний фарш».

«Золотий» ККД дозволяє пристрою виділяти порівняно невелику кількість тепла, з відведенням якого відмінно справляється 120-мм вертушка. У нашому випадку при більш ніж 50%-ому навантаженні вона працювала дуже тихо, проте навіть при максимальній частоті обертання рівень шуму залишається цілком комфортним. А головне, нагрів внутрішніх компонентів залишається порівняно невеликим, що допоможе продовжити термін їх придатності. Тим більше, що сама елементна база набрана виключно з японських електролітів і полімерів. До перерахованого додамо відмінний стан вихідних напруг без будь-яких просадок при підключенні потужної конфігурації, наявність запасу потужності, а також повністю модульну систему підключення кабелів, які до того ж виконані у вигляді довгих плоских шлейфів.

Чи не сподобалося хіба що використання вхідного електроліту невисокої ємності (як на 650-Вт джерело) і занадто великої довжини пристрою (190 мм), через що воно поміститься не в кожен корпус. Однак, якщо в системнику є достатньо місця, а в серці - бажання отримати джерело з сертифікатом 80 PLUS Gold за порівняно невелику суму, тоді Vinga VPS-650G без тіні сумніву можна радити до покупки.

Переваги:

 • високий рівень ККД (сертифікація 80 PLUS Gold);
 • наявність запасу потужності (не менше +15%);
 • хороший стан напруги на лініях живлення;
 • невеликі відхилення при зміні навантаження на 12-вольтному каналі без просадок нижче номіналу;
 • дуже низькі пульсації;
 • наявність основних видів захистів;
 • роздільна система стабілізації живлення;
 • високоякісна елементна база, яка включає в собі японські конденсатори і твердотільні рішення;
 • можливість роботи в широкому діапазоні мережевої напруги;
 • низьке енергоспоживання в режимі сну і в вимкненому стані комп'ютера;
 • використання довгих проводів, які знімаються, у вигляді шлейфів;
 • дуже ефективна і досить тиха система охолодження;
 • оригінальний дизайн;
 • активний метод компенсації реактивної потужності.

Особливості:

 • довжина пристрою дорівнює 190 мм, що слід врахувати при виборі корпусу.

optimal price

Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 
Переклад: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Лілія Масюк

Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представникові Vinga, за наданий для тестування блок живлення.

Висловлюємо подяку компаніям ASUSIntelThermalrightTranscend, Western Digital і ZOTAC за надане для тестового стенда обладнання.