Огляд і тестування корпуса Vinga Black Widow: руйнуючи стереотипи — Офіційний сайт VINGA в Україні
Новини

Огляд і тестування корпуса Vinga Black Widow: руйнуючи стереотипи

Категорія: Новини

Офіційний сайт Vinga дозволяє ознайомитися з різноманітним асортиментом пристроїв, що продаються під цією торговою маркою. Мишки, телевізори, медіаплеєри, ДБЖ – це лише початок списку. Однак у поточному матеріалі ми зупинимося на комп'ютерних комплектуючих – основній спеціалізації нашого порталу.

Офіційний сайт Vinga дозволяє ознайомитися з різноманітним асортиментом пристроїв, що продаються під цією торговою маркою. Мишки, телевізори, медіаплеєри, ДБЖ – це лише початок списку. Однак у поточному матеріалі ми зупинимося на комп'ютерних комплектуючих – основній спеціалізації нашого порталу.

mini 01 vinga black widow

Корпус Vinga Black Widow успадкував риси деяких популярних моделей від відомих брендів, що вже можна записати до його переваг. Але як би гучна назва «Чорна вдова» не виявилася натяком на якусь хитросплетену пастку...

З цінником $90 новинка розрахована на створення комп'ютера з потужними комплектуючими. Давайте ж подивимося, чи зможуть вони поміститися всередині і чи є необхідні умови для забезпечення їх належного температурного режиму.

Специфікація

Виробник і модель

Vinga Black Widow

Типорозмір корпуса

Middle Tower

Підтримка форм-факторів материнських плат

ATX / microATX / Mini-ITX

Колір

Чорний

Відсіки

Зовнішні

2 х 5,25”

Внутрішні

2 х 3,5”

3 х 2,5”

Слоти для карт розширення

7

Максимальна довжина відеокарти (в дужках – зі встановленим на передній панелі вентилятором)

415 мм (387 мм)

Максимальна висота процесорного кулера

180 мм

Максимальна довжина блока живлення

232 мм

Ширина простору для укладання кабелів

32 мм

Роз’єми

2 x USB 3.0

2 x USB 2.0

2 х аудіопорти

Можливість встановити вентилятори

На передній панелі

2 х 140-мм / 2 х 120-мм

На тиловій панелі

1 х 120-мм

На верхній панелі

2 х 140-мм / 2 х 120-мм

Блок живлення

Немає

Кард-рідер

SD / microSD

Матеріали

Передня панель, ніжки

Пластик

Шасі

Сталь товщиною 0,8 мм

Бічні панелі

Сталь товщиною 0,9 мм

Розміри корпусу (в дужках – власні вимірювання)

473 х 466 х 230 мм

(484 x 469 x 233 мм)

Сайт виробника

Vinga
Сторінка продукту 

Упаковка і комплект постачання

Vinga Black Widow

Корпус Vinga Black Widow постачається в коробці з простого картону, на якій міститься зображення пристрою та коротка специфікація.

Vinga Black Widow

Всередині упаковки можна побачити такі необхідні й корисні компоненти:

 • набір гвинтів і стійок для встановлення материнської плати;
 • набір гвинтів для фіксації блока живлення і накопичувачів;
 • заглушки для фронтальних роз'ємів;
 • стяжки для дротів.

Звичного керівництва з експлуатації в коробці не виявилося. Мабуть, все настільки очевидно, що в ньому просто немає необхідності.

Зовнішній вигляд

Vinga Black Widow

«Щось знайоме», – перша думка, що промайнула при швидкому погляді на новинку. Так, вона дещо нагадує Fractal Design Define S Window, але насправді відмінностей доволі багато. Зі схожого: суцільна передня стінка з декоративним шліфуванням і вентиляційними отворами на боковинах. Правда, тут вони розташовані не по всій довжині, а лише на рівні фронтальних пропелерів.

Vinga Black Widow Vinga Black Widow

Перевагою Vinga Black Widow над породистим шведом є наявність передніх дверцят із шумоізоляцією, за якою ховаються два 5,25-дюймових відсіки. Також тут розміщена вентиляційна решітка, що прикриває посадкові місця для пари 140- або 120-мм пропелерів. Нижній з них і обдуватиме розташовані в лотках жорсткі диски. Попередньо встановлених вентиляторів тут немає – їх купівля лягає на плечі та гаманець користувача. Зате це дозволить підібрати рішення, які максимально відповідають індивідуальним вимогам.

Vinga Black Widow Vinga Black Widow

Пластикова решітка обладнана синтетичним пиловим фільтром з пом'якшуючими гумками – все необхідне на місці. Неподалік є і назва виробника – напис «VINGA» можна виявити на передній частині пластикової ніжки.

Vinga Black Widow

За дверцятами також розташовані два перемикачі швидкості обертання вентиляторів. Кожен з них має три положення: подача напруги 12 В (верхнє), вимкнено (середнє) і подача 5 В (нижнє). Всього до них можна під'єднати до п'яти вентиляторів, що дозволить організувати дуже гнучке роздільне охолодження з можливістю повного відключення додаткових пропелерів при малих навантаженнях. Втім, не всі пропелери можуть працювати при вхідній напрузі 5 В, що варто врахувати при їх підборі.

Vinga Black Widow

Інтерфейсні роз'єми розмістилися на верхній панелі Vinga Black Widow, що сприяє зручному доступу до них. Тут є чотири порти USB (по парі USB 3.0 і USB 2.0), а також два аудіороз'єми та кнопка ввімкнення. Приємним бонусом стала наявність кард-рідера, який може порозумітися з найпоширенішими картами пам'яті форматів SD і microSD. Завдяки цьому про постійні пошуки перехідника тепер можна забути. Але й швидкість передачі даних тут обмежується пропускною спроможністю внутрішнього інтерфейсу USB 2.0, до якого й підключається рідер – до 480 Мбіт/с.

Щоб роз'єми не стали місцями скупчення пилу, в комплекті є низка заглушок. Безумовно, їх практичність залежатиме від ступеню використання самих інтерфейсів передньої панелі. Однак вже радує сам факт, що виробник пропонує вирішення проблеми з пилом.

Vinga Black Widow

Кнопка перезавантаження по-трохи зникає з фронтальних панелей корпусів, і дана новинка також наслідує цю тенденцію. А ось обидва індикатори на своєму місці, а їх яскравість цілком комфортна для роботи в темному приміщенні.

Vinga Black Widow Vinga Black Widow

При погляді на верхню панель без паралелей з Define S просто не обійтися. Правда, замість трьох звукопоглинальних заглушок тут всього одна, під якою також ховаються посадкові місця для пропелерів.

Vinga Black Widow Vinga Black Widow

Її місце може зайняти металева сітка-фільтр, що кріпиться до корпусf за допомогою магнітів –простий і надійний спосіб фіксації.

Vinga Black Widow

А ось низ «чорної вдови» вже самобутній. Ніжки виконані з пластику, а для захисту поверхні від подряпин вони дбайливо обладнані м'якими прокладками в кутках.

Vinga Black Widow Vinga Black Widow

Останні виконані з гуми і мають висоту 2 мм. Під ними ховаються гвинти, за допомогою яких ніжки кріпляться до шасі корпуса. Також тут розміщений пиловий фільтр – друг і брат джерела живлення.

Vinga Black Widow

Задня панель – це місце для встановлення ще одного пропелера, на цей раз лише 120-мм, регулювати висоту розташування якого можна в доволі широкому діапазоні. Нижче розміщені сім слотів розширення з багаторазовими перфорованими заглушками та посадкове місце для БЖ.

Vinga Black Widow Vinga Black Widow

Боковини представлені доволі грубими (0,9 мм) сталевими листами без вікон або перфорацій, зате з ребрами жорсткості й звукопоглинальним матеріалом. Вони встановлюються традиційним методом – зсувом до передньої частини корпусу. Для фіксації передбачені гвинти з накатаними голівками. 

Внутрішня будова

Vinga Black Widow

Дивлячись на внутрішнє компонування Vinga Black Widow, асоціації зі шведом вже майже не виникають. Зокрема, бічної стійки для накопичувачів тут також немає, але з'явився тунель внизу корпуса.

Vinga Black Widow Vinga Black Widow

У ньому передбачене посадкове місце для довгого джерела живлення (оснащене елементами для поглинання вібрації) і пари 3,5" накопичувачів. Перший може сягати в довжину вражаючих 232 мм, однак з огляду на необхідність додаткового місця для вихідних кабелів ми б радили обмежитися 190-мм моделями.

Vinga Black Widow Vinga Black Widow

Для жорстких дисків є спеціальні пластикові лотки з безгвинтовим кріпленням, фіксація в корпусі яких супроводжується легким клацанням. Крім того, за допомогою гвинтів сюди можна помістити й 2,5" носії.

Vinga Black Widow Vinga Black Widow

Посадкове місце для SSD-накопичувача є за піддоном материнської плати, куди він кріпиться за допомогою лотка. Як бачите, все лотки для накопичувачів білі, що забезпечує приємний для ока контраст. Але, знову ж, це ми вже десь бачили.

Vinga Black Widow

Ще два 2,5" SSD / HDD знайдуть притулок безпосередньо на піддоні, біля передньої панелі. Загалом маємо 5 посадкових місць для накопичувачів – більшості користувачів вистачить з головою, але за бажання нагородити RAID-масив із чотирьох 3,5" жорстких дисків потрібно буде пошукати інше рішення.

Ліва частина кріплення для 5,25" пристроїв дуже коротка (до речі, вона знімна), тому для надійної фіксації краще додатково скористатися гвинтами і з правого боку. Тут є одноразові заглушки, які при встановленні доведеться акуратно виламати.

Vinga Black Widow

Як і за передньою панеллю, під верхньою стінкою корпуса можна встановити пару 140-мм або 120-мм пропелерів. А ось встановленню радіатора СВО може заважати близькість материнської плати – відстань між ними всього 25 мм. У випадку з фронтальною стінкою таке обмеження відсутнє.

Vinga Black Widow

Загалом компонування корпуса і якість його виконання нам сподобалися. Металеві поверхні мають практичне матове покриття, та й пластик непросто забруднити. Ні деренчання, ні трясіння під час роботи не спостерігалося.

Vinga Black Widow Vinga Black Widow

Довжина відеокарти фактично обмежена габаритами самого корпуса на позначці 415 мм. В разі застосування фронтального пропелера допустиме значення зменшиться до 387 мм. Також власник зможе налаштувати повітряний процесорний кулер з висотою до вражаючих 180 мм, при цьому наявність отвору в піддоні корпуса позбавить від необхідності демонтажу системної плати під час даної процедури. Естетам немає чого турбуватися про дроти – корпус має достатньо місця для їх прихованого укладання.

Vinga Black Widow

Достатня довжина внутрішніх кабелів сприяє зручному підключенню пристроїв і роз'ємів.

Найменування

Довжина, см

USB 3.0

78

USB 2.0

75

HD Audio

73

Кнопки та індикатори

70

Живлення для вентиляторів (PATA)

35

Роз'єми для підключення вентиляторів

4 x 35 + 1 x 40

Кард-рідер (USB 2.0)

66

Складання системи всередині Vinga Black Widow не повинне викликати жодних труднощів, навіть незважаючи на відсутність комплектного керівництва, хоча для недосвідчених користувачів його наявність не завадила б. Сама конструкція корпусу вирізняється гарною жорсткістю, якісною підгонкою деталей, а також відсутністю щілин, загострених країв і деренчання під час роботи.

Тестування

Процесор

Intel Core i7-4770K (Socket LGA1150, 3,5 ГГц, L3 8 МБ)

Кулер

Noctua NH-L9x65 (with L.N.A.)

Материнська плата

ECS Z97I-DRONE (Mini-ITX, Socket LGA1150)

Оперативна пам’ять

2 x 4 ГБ DDR3-2400 TwinMOS TwiSTER 9DHCGN4B-HAWP

Відеокарта

ASUS GeForce GTX 980 MATRIX PLATINUM 4GB GDDR5

SSD-накопичувач

SSD KINGMAX SME35 Xvalue

Блок живлення

Seasonic X-560 Gold (SS-560KM Active PFC, ATX, 560W)

Термопаста

Noctua NT-H1

Vinga Black Widow Vinga Black Widow

Корпус ми протестували в двох режимах. Перший, «2 fan», передбачає встановлення пари корпусних вентиляторів: Noctua NF-F12 PWM (1500 об/хв) зверху на передній панелі та Noctua NF-S12A FLX (1200 об/хв) на тиловій. У другому режимі, «no fan», відображається ефективність корпуса з коробки, без додаткових пропелерів. В обох випадках на верхній панелі була встановлена звукопоглинальна заглушка.

Vinga Black Widow Vinga Black Widow

Без пропелерів даний корпус Vinga Black Widow складно рекомендувати для потужних комплектуючих. Температура відеокарти не виходить за допустимі межі, проте вона помітно підвищується. А ось нагрівання процесора при використанні охолоджувача з низькою частотою обертання взагалі доходить до значень, при яких запускається пропуск тактів.

Але варто лишень оснастити новинку парою вентиляторів, як вона одразу ж перетворюється на комфортний прихисток для потужних комплектуючих, демонструючи низькі температурні показники при повному та частковому завантаженні.

Звідси напрошується наступний висновок: той факт, що виробник не встановив пропелери, зовсім не означає, що при складанні можна спокійно обійтися без них, оскільки це виллється в підвищене нагрівання комплектуючих і збільшений шумовий фон. Зате в такому випадку покупець отримує можливість самому підібрати відповідні моделі, без шкоди для вух і гаманця.

Ще кілька слів про шумоізоляцію. Якщо встановлені всередині корпуса вентилятори дуже тихі, завдяки поглинанню шуму їх практично не буде чутно. А ось якщо шум середнього рівня та вище, тоді ізоляція вже не настільки ефективна – звук змінює свій характер, проте приглушується слабо.

Висновки

 

Не приховуватимемо: до знайомства з корпусом Vinga Black Widow ми були дещо скептично налаштовані по відношенню до творіння маловідомого для нас бренду. Адже при створенні таких пристроїв можна відмінно заощадити на численних дрібницях, що зазвичай і роблять виробники (часто навіть дуже імениті). Але «чорна вдова» розбила даний стереотип вщент.

У багатьох позитивних моментах вона нагадує творіння від Fractal Design, але й самобутності Vinga Black Widow цілком вистачає. Звукопоглинальні елементи, антивібраційні компоненти та пилові фільтри знаходяться там, де вони дійсно потрібні – найприємніші дрібниці, властиві дійсно високоякісним рішення. Також варто додати наявність двох дуже простих, але при цьому корисних і зручних у використанні регуляторів обертання пропелерів і кард-рідера (правда, підключається він через USB 2.0).

У Vinga Black Widow без проблем помістяться довжелезні відеокарти та величезні процесорні кулери, що дозволить зібрати всередині дуже продуктивну систему. Правда, в такому випадку обов'язково потрібно подбати про встановлення додаткових вентиляторів. Як показало тестування, навіть пари 120-мм рішень вистачить для організації активної циркуляції та забезпечення хороших температурних показників.

Переваги:

 • привабливий дизайн з використанням практичних матеріалів;
 • хороша якість збірки та жорсткість конструкції;
 • можливість встановлення довгих відеокарт і високих процесорних кулерів;
 • можливість встановлення до п'яти пропелерів і регулювання частоти їх обертання (пара окремих каналів з 3 фіксованими режимами);
 • наявність пилових фільтрів, а також вібро- і шумопоглинальних матеріалів;
 • наявність пари відсіків для 5,25" пристроїв;
 • наявність достатнього місця для прихованого укладання кабелів;
 • кард-рідер формату SD / microSD на фронтальній панелі;
 • комплектний набір заглушок, що перешкоджають скупченню пилу на передній панелі.

Особливості:

 • можливість встановлення лише двох 3,5" накопичувачів;
 • підключення кард-рідера через USB 2.0.

easy

Автор: Олесь Пахолок 
Переклад: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Юрій Коваль

Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представнику Vinga, за наданий для тестування корпус.

Висловлюємо подяку компаніям ASUS, Intel, Noctua, Sea Sonic Electronics і TwinMOS Technologies за надане для тестового стенда обладнання.