Огляд і тестування корпуса Vinga CS401B: життя без відеокарти — Офіційний сайт VINGA в Україні
Новини

Огляд і тестування корпуса Vinga CS401B: життя без відеокарти

Категорія: Новини

Хоча ми протестували понад двадцяти корпусів від Vinga, це зовсім не означає, що виробникові вже нічим здивувати наших постійних читачів. Правда, цього разу йдеться про один із найбільш компактних представників лінійки.

Vinga CS401B

Спеціально для любителів невеликих ПК розроблена п'ятірка корпусів: починаючи від Vinga CS401B і закінчуючи CS405B. До нас на тестування потрапило перше рішення з попередньо встановленим БЖ, яке при вартості $35 також є найдоступнішим з них. Що ж, давайте знайомитися.

Специфікація

Модель

Vinga CS401B

Типорозмір корпуса

Micro Tower / Desktop

Підтримка форм-факторів материнських плат

Mini-ITX / microATX

(розміри до 245 х 200 мм)

Колір

Чорний

Внутрішні відсіки

1 х 3,5” / 2,5”

Слоти для карт розширення

-

Максимальна висота процесорного кулеру (у дужках - власні виміри)

55 мм (50 мм)

Роз'єми

2 x USB 2.0

2 х аудіопорти

Можливість встановити вентилятори

1 х 40-мм

Блок живлення

Vinga VPS-200W-F4

(190 х 60 х 55 мм)

Матеріали

Передня панель

Пластик

Шасі

Сталь завтовшки 0,69 мм

Боковини

Сталь завтовшки 0,72 мм

Розміри корпуса (Ш х В х Д) (у дужках – власні вимірювання)

310 x 245 х 65 мм

(310 х 246 х 64 мм)

Вага 

1,75 кг

Гарантія, років

1

Сайт виробника

VINGA
Сторінка продукту

Сторінка для покупки

 

Упаковка і комплект постачання 

Vinga CS401B Vinga CS401B

Монохромна коробка обладнана зручною ручкою для транспортування. Таблиця специфікації тут є, однак через наявні в ній неточностей краще звернутися до офіційного сайту.

Vinga CS401B

Комплектація набрана відповідно до конструкції пристрою, дозволяючи застосовувати його в різних конфігураціях. Усередині упаковки ми виявили:

 • набір гвинтів;
 • стяжки для дротів;
 • наклеюються ніжки для горизонтального розміщення;
 • пластикові підставки для вертикального розміщення;
 • мережевий шнур живлення.

Зовнішній вигляд

Vinga CS401B

Чорний пластик фронтальної панелі відмінно скрадає відбитки пальців, а срібляста кайма разом з декоративними виїмками вносить приємні нотки в дизайн. Замість логотипу виробника чомусь використовується не зовсім зрозуміла емблема в центрі, а місця для зовнішніх пристроїв тут не знайшлося. У нижній же частині розмістилися кнопки ввімкнення і перезавантаження, індикатор активності накопичувача, пара аудіороз'ємів і два USB 2.0. Так, усе вірно - в ім'я здешевлення тут використовуються дуже повільні інтерфейси другого покоління. Щось не схоже на кінець 2018-го...

Vinga CS401B

Тил корпуса Vinga CS401B - сама скромність. Крім вирізу інтерфейсної панелі тут є також низка перфорацій, виріз для 40-мм вертушки, пара заглушок для виходів (D-Sub або COM) і задня панель блоку живлення з вхідним роз'ємом.

Vinga CS401B

Саме джерело захоплює повітря всередині системника. Уже нагрітим він виводиться через отвори на дні корпуса і в тильній частині.

Vinga CS401B

Перфорація для виведення нагрітого повітря є і на боковині корпуса. Правда, для цього буде потрібно джерело з відповідними вирізами, яких у комплектного рішення немає. Тому і ефекту від другого посадкового місця під 40-мм вентилятор не буде. А ось при вертикальній орієнтації дані перфорації стануть відмінними мішками.

Vinga CS401B Vinga CS401B

Друга боковина і верхня панель примітні отворами для циркуляції повітря. Для такого компактного рішення без встановлених пропелерів - це просто необхідність.

До речі, чорне матове фарбування також додає корпуса практичності, скрадаючи відбитки пальців і дозволяючи легко від них позбутися.

Vinga CS401B

Якщо ви зважилися встановити системник горизонтально, тоді не забудьте прикріпити до нього комплектні ніжки. І блок живлення не задихнеться, і поверхня збереже свій зовнішній вигляд.

Vinga CS401B Vinga CS401B

Вертикальна ж орієнтація забезпечить системі краще захоплення повітря. Для фіксації корпуса в такому положенні є дві розсувні ніжки з гумовими прокладками.

Vinga CS401B

З ними комп'ютер буде займати площу лише трохи більше 245 х 65 мм. Тому за своїми розмірами Vinga CS401B відмінно підійде для створення компактного домашнього ПК або організації робочого місця в умовах обмеженого простору. 

Внутрішня будова

Відкрутити всього один гвинтик і зрушити верхню кришку в тил - цих двох кроків цілком достатньо, щоб дістатися до нутрощів новинки.

Vinga CS401B

Якщо зовні Vinga CS401B повністю покрита чорною фарбою, то всередині видно економія. Причому виглядає це далеко не кращим чином - так і хочеться сходити на ринок за балончиком.

Vinga CS401B

Оскільки корпус поставляється з попередньо встановленим блоком живлення, то внутрішній огляд почнемо саме з нього.

На офіційному сайті форм-фактор джерела Vinga VPS-200W-F4 не вказано, і це не дивно. При розмірах 190 х 60 х 55 мм він близький до рішень формату TFX (175 x 85 x 65,2), проте зайві сантиметри останніх явно будуть заважати сумісності. Ще один компактний форм-фактор 1U передбачає меншу висоту (40 мм). Отже, комплектний БЖ за своїми габаритами є нестандартним, через що замінити його можна буде тільки на аналогічний. До слова, у роздрібній торгівлі такий пристрій коштує $25, тобто понад 70% від загальної вартості корпуса.

Vinga CS401B

Тепер про його можливості. Хоча в назві є позначка «200W», а на сайті виробника вказана відповідна потужність, відомості на наклейці не підтверджують цієї інформації. Так, найбільш затребувана лінія +12В надає тільки 7 А струму, тобто 84 Вт потужності. Більш дрібні канали +5В і +3,3В видають 35В і 23Вт відповідно. Тобто навіть у сумі ми отримуємо лише 142Вт при однаковому навантаженні по кожній лінії. Так що про підключення дискретної відеокарти навіть початкового рівня не йдеться.

Згідно наклейці, джерело може працювати при вхідній напрузі від 200 до 260 Вт. Обдув здійснює 55-мм вентилятор. Оскільки захисна решітка тут не передбачена, то при складанні слід переконатися, що довколишні кабелі не заважатимуть його обертанню.

Vinga CS401B

У настільки бюджетному рішенні не дивно бачити звичайні круглі дроти - благо, вони звичного калібру 18 AWG. Роз'ємів тут небагато - у самий раз під даний корпус.

Типи роз'ємів

Кількість

Довжина дротів до роз'єму (роз'ємів), см

20+4-контактний ATX

1

30

4-контактний ATX12V

1

35

SATA + PATA + FDD

1

40-55-75

Довжини кабелів для підключення передньої панелі також цілком достатньо для настільки компактного рішення:

Найменування

Довжина, см

USB 2.0

35

HD Audio

35

Кнопки та індикатори

30

Vinga CS401B

Великою перевагою Vinga CS401B є підтримка материнських плат формату microATX шириною до 200 мм. Саме такими розмірами володіють бюджетні рішення, які в даному корпусі будуть виглядати дуже до речі. При бажанні сюди можна встановити і більш компактні Mini-ITX-моделі, які, утім, зазвичай дорожчі.

Vinga CS401B

Чи достатньо всього по одному роз'єму SATA і PATA від блоку живлення? Не переживайте - вистачить, та ще й залишиться. Усередині настільки компактного корпуса поміститься всього один накопичувач формату 3,5" або 2,5", який кріпиться за допомогою двох знімних напрямних.

Vinga CS401B

Тому не дивно, що звичних слотів розширення на тильній стінці немає - носій просто не дозволить їх використовувати. З огляду на скромні можливості дискової підсистеми, ми радимо придивитися до материнських плат з роз'ємом M.2 Socket 3. Це дозволить використовувати в системі два накопичувачі або залишити заділ для збільшення сумарної ємності.

Vinga CS401B

Перфорацію над материнською платою слід було б зробити побільше для кращого захоплення повітря процесорним кулером - у нашому разі він трохи перекривався. До речі, його висота не повинна перевищувати 50 мм. А якби відеокарту все-таки вдалося впихнути, то її довжина могла б скласти 200 мм.

Vinga CS401B Vinga CS401B

Незважаючи на низьку ціну і використання 0,7-мм сталі, корпус є досить міцним. Та й будь-яких огріхів, пов'язаних з якістю збірки, ми не виявили.

Тестування

Процесор

Intel Core i7-4770K (Socket LGA1150, 3,5 ГГц, L3 8 МБ)

Turbo Boost: enable

Кулер

Noctua NH-L9i

Материнська плата

ECS Z97I-DRONE (Mini-ITX, Socket LGA1150)

Оперативна пам’ять

1 x 4 ГБ DDR3-2400 TwinMOS TwiSTER 9DHCGN4B-HAWP

SSD

Kingston SA400S37/240G

Блок живлення

VINGA WPS200W F4

Термопаста

Noctua NT-H1

Vinga CS401B

Згідно зі свідченнями ватметра, навантаження на вході становила 65 Вт. Створювалася вона за допомогою графічного бенчмарку Unigine Heaven.

Vinga CS401B

При другому тесті навантаження підвищилася до 90Вт.

В обох випадках комплектуючі були далекі від перегріву. З огляду на застосування 91-ватного процесора, це дуже важливо. Адже в реальності сюди будуть встановлюватися моделі рівня AMD Athlon 200GE, AMD Ryzen 3 2200G, Intel Pentium G5400 і Intel Pentium G5500, які володіють більш скромним енергоспоживанням. Та й якщо блок живлення впорався з Core i7, то молодші моделі йому явно будуть «по зубах».

Для SSD і HDD нагрів до 48°C також цілком прийнятний - робочий діапазон сучасних накопичувачів зазвичай обмежується відміткою в 60-70 ° C.

Підсумки

Якщо бажаєте зібрати недорогий компактний ПК, то корпус Vinga CS401B у цьому допоможе. По-перше, сумісність з платами формату microATX шириною до 200 мм дозволяє використовувати навіть самі бюджетні рішення. По-друге, є вже встановлений блок живлення, який, як і сам корпус, розрахований на конфігурації з не найпотужнішим процесором і зовсім без відеокарти. Зате з ЦП рівня AMD Ryzen 3 2200G або Intel Pentium G5500 проблем не буде - це стосується як живлення, так і температурних показників.

Звичайно, через невеликих розмірів деяких обмежень не уникнути. Так, у Vinga CS401B неможливо використовувати відеокарти або будь-які інші пристрої в слоти розширення PCIe. Також всередині поміститься всього один накопичувач формату 3,5" або 2,5", тому не пошкодуйте коштів на материнську плату з роз'ємом M.2 Socket 3. Як фронтальних інтерфейсів тут все ще застосовуються USB 2.0. Але найсумніше, з чим ми зіткнулися, - це використання блоку живлення нестандартних розмірів. А значить у разі поломки доведеться або щось майструвати, або купувати аналогічний джерело Vinga VPS-200W-F4 за $25. Та й його потужність дуже далека від заявлених 200 Вт, хоча з системою на Intel Core i7 він таки впорався.

А які недоліки і обмеження особисто ви готові пробачити корпуса за ціною всього $35? Чекаємо на конструктивні (і не дуже) коментарі під оглядом.

Переваги:

 • практична і досить компактна конструкція з можливістю горизонтальної та вертикальної орієнтації;
 • хороша якість збірки шасі, обробки крайок панелей і забарвлення;
 • підтримка материнських плат формату Mini-ITX і microATX (розміри до 245 х 200 мм);
 • встановлений БЖ;
 • гідні температурні показники компонентів при навантаженні;
 • можливість встановлення одного 3,5" або 2,5" накопичувача;
 • простота збірки системи.

Особливості:

 • на передній панелі немає жодного USB 3.0.

Недоліки:

 • специфічні розміри джерела живлення з усіма наслідками, що випливають.

optimal price

Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Переклад: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представникові Vinga, за наданий для тестування корпус.