Огляд клавіатури Vinga KBGM-395: тонка і дзвінка — Офіційний сайт VINGA в Україні
Новини

Огляд клавіатури Vinga KBGM-395: тонка і дзвінка

Категорія: Новини

При покупці смартфонів, планшетів і лептопів багато хто воліє якомога більше тонкі і легкі моделі. Є також категорія користувачів, які хочуть бачити дані тенденції навколо себе практично у всьому, і комп'ютерна периферія - не виняток. Наприклад, автор огляду все життя працював з низькопрофільними клавіатурами і явно перейнявся любов'ю до такого роду аксесуарів.

Vinga KBGM-395

Тому коли потрапила на огляд механічна Vinga KBGM-395 з порівняно низькими клавішами і коротким перебігом виборів була сприйнята з особливим захопленням. Або все ж рано радіти? Давайте дізнаємося, що представляє собою низькопрофільна «механіка» за ціною менше $100.

Специфікація

Модель

Vinga KBGM-395

Підключення

Дротове (USB)

Кількість клавіш

104

Тип перемикачів

Механічні (Kailh blue)

Термін придатності, млн. натискань

>50

Можливість запису макросів

Так

Довжина шнура, м

1,8

Додаткові можливості

Світлодіодне RGB-підсвічування кнопок (16 режимів); швидкий доступ до її налаштування через кнопку [Fn]; ігровий режим з функцією блокування клавіші [Windows]; налаштування часу відгуку (2 - 20 мс) і частоти опитування USB (125 - 1000 Гц)

Колір

Чорний

Розміри, мм

436 х 126 х 22,8

Маса, г

570

Програмне забезпечення

Є

Підтримувані ОС

Windows 7 / 8 / 10

Mac OS X

Офіційна гарантія, місяців

12

Сайт виробника

Vinga

Сайт виробника 

Сторінка продукта

 

Упаковка і комплект постачання

Vinga KBGM-395 Vinga KBGM-395

Коробка середніх габаритів забезпечує загальне уявлення про будову завдяки зображенням і базової інформації. Всередині неї ми знайшли тільки інструкцію для користувача.

Зовнішній вигляд, розташування елементів і враження від роботи

Vinga KBGM-395

Vinga KBGM-395 використовує дизайн типу Skeleton, який передбачає кріплення перемикачів безпосередньо на корпусі. Сама клавіатура повнорозмірна - усі 104 кнопки на своїх місцях. Але ось розміри виявилися максимально компактними - корпус лише зовсім небагато виступає за клавіші. Тобто новинка вийшла настільки мініатюрною, наскільки тільки дозволяє наявність цифрового блоку і стандартного компонування. Це ж відбилося і на висоті девайса і його масі - низький профіль клавіш дозволив домогтися значення в 22,8 мм при неймовірних для «механіки» 570 г. Це одна з найбільш тонких і легких повноформатних механічних клавіатур на ринку.

Vinga KBGM-395 Vinga KBGM-395

Просто і зі смаком. Досить товста металева панель придбала сріблясту фаску по периметру - виглядає дорого, що важливо при виборі периферії в цій ціновій категорії. А от легка шорсткість хоч і дозволяє домогтися ефектного виду, але ніяк не допомагає в боротьбі з відбитками пальців.

Vinga KBGM-395

Основа ж виконана з гладкого пластика. Що стосується якості збірки Vinga KBGM-395, то тест на скручування корпуса пройшов на «відмінно», не видаючи ніяких зайвих звуків. Хоча при відкритих ніжках вона продавлюється, але не в звичайних умовах експлуатації, а тільки при навмисному тиску.

Протистояти ковзанню покликана пара гумових ніжок у передній частині. Накладки з аналогічного матеріалу знайшли місце на розкладних тильних ніжках. На жаль, в обох випадках якість зчеплення залишає бажати кращого, але використання тильних елементів в розкладеному вигляді трішки поліпшує ситуацію.

Vinga KBGM-395

Vinga KBGM-395

Клавіатура підключається до ПК за допомогою знімного USB-кабелю (microUSB ↔ USB Type A) довжиною 1,8 м. Він позбавлений нейлонового обплетення і феритового фільтра, має звичайну товщину, а з приємного відзначимо позолоту конекторів і простоту заміни при втраті або поломки. 

Vinga KBGM-395

Стандартний набір повнорозмірних клавіш виконаний з гладкого пластика з УФ-покриттям. Розкладка представлена ​​в класичному американському варіанті (US ANSI), так що звикати не доведеться. І хоча всі символи нанесені лазерним способом, через особливості конструкції перемикачів кирилиця підсвічується мінімально.

З додаткових клавіш маємо тільки [Fn] замість [Right Windows]. У поєднанні з деякими іншими вона дозволяє налаштувати підсвічування майже на будь-який смак.

В основі Vinga KBGM-395 використовуються низькопрофільні механічні перемикачі Kailh Blue. За своїми властивостями вони нагадують популярні Cherry MX Blue, але з деякими відмінностями. Так, приблизно на середині ходу маємо характерне клацання, але майже без тактильної віддачі. Сила натискання легша, ніж у повнорозмірних рішень - заявлено близько 45 г проти 50 г. Та й хід клавіш дещо коротший.

Vinga KBGM-395

Таким чином, якщо ви в повсякденному житті працюєте за лептопом або просто звичайною низькопрофільною клавіатурою, то час звикання до новинки зведеться до мінімуму. Можливо, натискати кнопки комусь здасться занадто легко, та й на практиці це може призвести до випадкових натиснень. Зате зменшується втома при наборі великих текстів і в іграх. А ось той факт, що точка спрацьовування у них нижче точки відпускання, у деяких геймерів усе ж може потребувати більше часу на адаптацію. Заявлений ресурс термін цих перемикачів - понад 50 млн. натискань.

На офіційному сайті не згадується про підтримку технологій 100% Anti-Ghosting і Full N-Key Rollover, але в процесі тестування у нас не виникло ніяких проблем.

Підставки під зап'ястя немає, але при роботі з новинкою потреби в ній не відчувалося.

Vinga KBGM-395 Vinga KBGM-395

Перемикачі обладнані RGB-підсвічуванням, для швидкого налаштування якої призначена кнопка [Fn] у поєднанні з рядом інших. Усі перераховані комбінації можна знайти в інструкції для користувача. Ці ж можливості є і в фірмовому ПЗ.

Vinga KBGM-395

 • [Fn] + [F1-F5] - шаблони роботи LED-підсвічування;
 • [Fn] + [F6] - перемикання режимів підсвічування: паралельне відхилення світла, переплетення і поворот;
 • [Fn] + [F7] - режим швидкої сторінкової вибірки;
 • [Fn] + [F8] - змієподібний режим;
 • [Fn] + [F9] - режим точки;
 • [Fn] + [F10] - режим модуляції шуму;
 • [Fn] + [F11] - режим постійного світіння;
 • [Fn] + [F12] - запис користувача шаблонів;
 • [Fn] + [PauseBreake] - скидання налаштувань (утримувати протягом 3 с);
 • [Fn] + [Prnt Scrn] - ввімкнення ігрового режиму (можливість блокування [Win] і записи макросів);
 • [Fn] + [PgUp] / [PgDn] - прискорення / уповільнення швидкості руху підсвічування (10 рівнів);
 • [Fn] + [↑] / [↓] / [←] / [→] - вибір напрямку руху підсвічування (доступно в деяких режимах).

Програмне забезпечення 

Якщо говорити про підсвічування, то комплектне ПЗ (можна завантажити на сторінці виробника) дублює всі можливості, доступні завдяки вищезгаданим комбінаціям. Крім налаштування світіння, тут також можна встановити час відгуку кнопок (від 2 до 20 мс), змінювати їх функції, частоту опитування порту USB, записувати макроси, а також налаштувати активацію / деактивацію кнопки [Win] при ігровому режимі.

Підсумки

Vinga KBGM-395

У чомусь клавіатура Vinga KBGM-395 є яскравим прикладом мінімалізму, а в іншому - просто яскравим прикладом. Так, скромна зовнішність виглядає вельми дорого завдяки матовому покриттю металевої панелі і сріблястій фасці по контуру. При цьому габарити новинки максимально зменшені при збереженні звичного розташування кнопок. Також знизилася маса пристрою і висота профілю кнопок. Останнє, мабуть, сподобається багатьом, особливо активним користувачам ноутбуків.

Функціональна кнопка [Fn] в даному випадку покликана допомогти вам у налаштуванні підсвічування. Цю ж функцію несе в собі доступне на сайті виробника ПЗ. Тому дуже суворий пристрій легким рухом руки можна перетворити на яскраву прикрасу робочого столу.

Вистачає у Vinga KBGM-395 і інших приємних особливостей. У їх числі від'єднується кабель і дуже легкі в натисканні (можливо, навіть занадто) механічні перемикачі Kailh blue. Не сподобався же високий ступінь маркості кнопок і верхньої панелі, а також слабке зчеплення з поверхнею столу, особливо при складених ніжках. Пробачити це пристрою ціною менше $100? Чекаємо на ваші коментарі.

Переваги:

 • елегантний низькопрофільний дизайн;
 • максимально компактні розміри при збереженні звичного розташування елементів;
 • стандартна розкладка друкованого блока;
 • механічні перемикачі Kailh Blue;
 • RGB-підсвічування з можливістю гнучкого налаштування;
 • знімний кабель;
 • просте і зручне ПЗ.

Особливості:

 • легкість ходу кнопок може супроводжуватися випадковими натисканнями;
 • слабке підсвічування кирилиці.

Недоліки:

 • ніжки не забезпечують належного рівня зчеплення;
 • висока маркість поверхні і кнопок.

tested

Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Олесь Пахолок
Переклад: 
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Лілія Масюк 

Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представникові Vinga, за наданий для тестування клавіатуру.