Огляд і тестування корпуса Vinga BlackGold: чорне золото — Офіційний сайт VINGA в Україні
Новини

Огляд і тестування корпуса Vinga BlackGold: чорне золото

Категорія: Новини

На сторінках нашого порталу ми неодноразово розглядали продукцію молодого бренду Vinga, під знаменами якого на вітчизняному ринку пропонується широкий вибір пристроїв: від телевізорів і комп'ютерних комплектуючих до автомобільних аксесуарів і різноманітної периферії. При цьому згадані рішення мають належну якість виконання та хорошу функціональність при адекватній ціновій політиці. Цього разу в нашу тестову лабораторію потрапив бюджетний корпус Vinga BlackGold. 

На сторінках нашого порталу ми неодноразово розглядали продукцію молодого бренду Vinga, під знаменами якого на вітчизняному ринку пропонується широкий вибір пристроїв: від телевізорів і комп'ютерних комплектуючих до автомобільних аксесуарів і різноманітної периферії. При цьому згадані рішення мають належну якість виконання та хорошу функціональність при адекватній ціновій політиці. Цього разу в нашу тестову лабораторію потрапив бюджетний корпус Vinga BlackGold.

Vinga BlackGold

Ціна новинки знаходиться на рівні $34. На виході ми отримуємо середньоформатну «вежу», яка дозволяє розмістити в собі доволі продуктивну систему. Можливо, перед нами цікавий варіант для заощадливих користувачів, які хочуть скласти недорогий комп'ютер і не бажають переплачувати за непотрібні їм можливості? Спробуємо на практиці це з'ясувати.

Специфікація

Виробник і модель

Vinga BlackGold

Типорозмір корпуса

Middle Tower

Підтримка форм-факторів материнських плат

ATX / microATX / Mini-ITX

Колір

Чорний

Відсіки

Зовнішні

Немає

Внутрішні

2 х 3,5”

3 х 2,5”

Слоти для карт розширення

7

Максимальна довжина відеокарти (в дужках – власні вимірювання)

400 мм (395 мм)

Максимальна висота процесорного кулера (в дужках – власні вимірювання)

163 мм (160 мм)

Максимальна довжина блока живлення

165 мм

Ширина простору для укладання кабелів

40 мм

Роз'єми

2 x USB 2.0

1 x USB 3.0

2 х аудіопорти

Можливість встановити вентилятори

На передній панелі

2 х 140-мм / 3 х 120-мм

На тильній панелі

1 х 120-мм

Блок живлення

Немає

Матеріали

Передня панель, ніжки

Пластик

Шасі

Сталь товщиною 0,63 мм

Бічні панелі

Сталь товщиною 0,68 мм

Розміри корпуса (в дужках – власні вимірювання)

402 х 205 х 430 мм

(442 х 206 х 452 мм)

Сайт виробника

Vinga
Сторінка продукту 

Сторінка для придбання

Упаковка і комплект постачання

Vinga BlackGold

Корпус Vinga BlackGold пропонується в простій картонній упаковці, без кольорової поліграфії. На її бічних гранях знаходиться ключова інформація про переваги новинки англійською та українською мовами. Для зручності транспортування передбачені вирізи на гранях.

Vinga BlackGold

Комплект постачання містить лише найнеобхідніші аксесуари для складання комп'ютера: набір стійок і гвинтів для кріплення материнської плати, вентиляторів, блока живлення та накопичувачів. Крім цього, є набір одноразових стяжок для проводів і системний динамік.

Зовнішній вигляд

Vinga BlackGold

Вигляд Vinga BlackGold має цілком належний. Все завдяки класичному й доволі строгому дизайну з використанням пласких панелей і чорному забарвленню. Поверхні доволі практичні, оскільки на них слабо помітні відбитки пальців. Як і раніше розглянутий корпус Vinga Black Widow, новинка трохи нагадує моделі від Fractal Design, але це тільки плюс для відносно доступного рішення.

 

Лицьова панель суцільна і не передбачає встановлення зовнішніх пристроїв. Матеріалом для неї послужив матовий пластик, який добре замаскований під шліфований метал. У центральній частині красується білий логотип Vinga. А збоку можна помітити скошені грати для поліпшення вентиляції.

Vinga BlackGold

Сама панель кріпиться на звичних засувках. Під нею ховаються посадкові місця під вентилятори. Якщо придивитися, то на внутрішній частині можна побачити дві смужки зі світлодіодною ілюмінацією синього кольору.

Vinga BlackGold

Верхнє розташування кнопок і зовнішніх роз'ємів вказує на те, що корпус Vinga BlackGold розрахований на розміщення на підлозі або в ніші комп'ютерного стола. Набір елементів цілком звичний: пара портів USB 2.0, один USB 3.0 і два 3,5-мм роз'єми для мікрофона та навушників. Поруч з ними розташувалася кнопка перезавантаження, пара світлодіодних індикаторів і велика кнопка живлення.

Vinga BlackGold

Застосовані світлодіоди синього і червоного кольору характеризуються м'яким, але чітким світінням. У темний час доби вони не створюють особливого дискомфорту. А за бажання їх завжди можна вимкнути.

 

Задня частина виглядає типово для моделей з нижнім розміщенням блока живлення. Над його посадковим місцем розташовуються сім слотів розширення, виріз для інтерфейсної панелі материнської плати й посадкове місце під пропелер на видув.

 

Знизу новинки можна спостерігати фільтр на місці забору повітря блоком живлення та чотири великі ніжки з висотою 10 мм і діаметром 28 мм з гумовими накладками у вигляді кілець завтовшки 1 мм і шириною 5 мм. Фільтр знімається простим зсувом назад.

Vinga BlackGold

Верхня панель не містить взагалі нічого, що характерно для доступних рішень. У дорожчих корпусах тут можна зустріти додаткову перфорацію для поліпшення температурного режиму всередині корпуса.

Vinga BlackGold Vinga BlackGold

Боковини кріпляться за допомогою гвинтів з фігурними голівками, які дуже зручні в експлуатації. В наявності прозоре акрилове вікно на лівій панелі. Завдяки цьому внутрішні компоненти завжди видно, що сподобається цінителям модингу. Права панель представлена суцільним листом металу. В обох випадках передбачені ребра жорсткості.

Vinga BlackGold

Для їх зняття достатньо відкрутити гвинти з накатаною голівкою, зсунути панелі назад і потім на себе. Демонтаж проходить без особливих зусиль. 

Внутрішня будова

Vinga BlackGold Vinga BlackGold

Усередині Vinga BlackGold повністю пофарбований у чорний колір і має цілком звичне на сьогоднішній день двосекційне компонування з поділом перегородкою. Вгорі знаходиться відсік материнської плати, а ближче до передньої частини – місця кріплення під 2,5-дюймові накопичувачі. Знизу, під спеціальним кожухом, розташовується блок живлення і лоток для накопичувачів. В очі кидається багато місця для габаритних комплектуючих, що стало можливим завдяки відмові від 5,25 і 3,5-дюймових відсіків. У піддоні материнської плати розташований виріз, який дозволяє встановлювати системи охолодження CPU з опорною пластиною (backplate) без демонтажу самої плати. За піддоном знаходиться кронштейн для встановлення ще одного 2,5-дюймового накопичувача. Крім цього, можна побачити достатню кількість отворів для організації кабель-менеджменту, але вони без мембран.

Vinga BlackGold

Материнська плата встановлюється на стандартні стійки з комплекту постачання. Підтримуються такі форм-фактори системних плат – ATX, microATX і Mini-ITX.

 

Посадкове місце блока живлення обладнане антивібраційними прокладками, а кріплення здійснюється комплектними гвинтами. Максимальна довжина БЖ становить 165 мм, при цьому залишається близько 40 мм під укладання кабелів (заміряні вручну).

 

У Vinga BlackGold передбачена можливість одночасного встановлення до 5 накопичувачів: трьох 2,5-дюймових (два розміщуються безпосередньо на самому піддоні, ближче до передньої частини, і один знаходиться за піддоном, кріпиться за допомогою кронштейна) і двох 3,5-дюймових у стійці з безгвинтовим кріпленням. За необхідності сюди можна встановити 2,5-дюймові рішення, але доведеться озброїтися гвинтами.

Vinga BlackGold

Шість із семи слотів розширення у Vinga BlackGold одноразові. Для кріплення можна використовувати суцільну рамку, яка приєднується гвинтами з накатаною голівкою, або скористатися класичними гвинтами.

Vinga BlackGold

Якщо говорити про висоту процесорних систем охолодження, сюди цілком помістяться класичні баштові кулери з висотою до 160 мм (заміряні вручну).

Vinga BlackGold

За заявою виробника, у корпус можна встановити відеокарту з довжиною до 400 мм. У нас вийшло наміряти трохи менше – 395 мм. Але це за умови відсутності пропелерів або радіатора СВО на передній стінці. В іншому випадку даний показник обмежений позначкою 335 мм.

Vinga BlackGold

Vinga BlackGold

На передній стінці Vinga BlackGold можна встановити три 120-мм вентилятори або два 140-мм. Також тут можна розмістити радіатор СВО з довжиною до 360 мм (заміряні вручну).

Vinga BlackGold

На верхній панелі не передбачена перфорація і жодні кріплення. А ось на тильній стінці можна розмістити один 120-мм пропелер або аналогічний за габаритами радіатор СВО, хоча й тут немає отворів для виведення відповідних шлангів.

Vinga BlackGold

Набір дротів для підключення фронтальної панелі містить колодку HD Audio (довжина провідників становить 60 см), конектори для підключення кнопок і LED-індикаторів (50 см), а також кабелі для підключення пари портів USB 2.0 (з довжиною 60 см), одного USB 3.0 (50 см) і Molex (25 см) для підключення лицьовій ілюмінації.

Vinga BlackGold Vinga BlackGold

Складання системи всередині Vinga BlackGold не викликає жодних зауважень: місця достатньо, щоб комфортно розмістити всі комплектуючі, акуратно укласти кабелі й заховати невикористані. В кінцевому варіанті збірка виглядає доволі акуратно й дозволяє організувати хорошу циркуляцію повітря всередині, правда, про вентилятори доведеться подбати самостійно, докупивши необхідні.
Загалом корпус відчувається доволі добротним – краї добре оброблені (навіть при спеціально поранитися навряд чи вийде), немає перекосів або щілин, різьблення всюди добре нарізане. Сама конструкція характеризується достатньою жорсткістю завдяки використанню холоднокатаної сталі з товщиною 0,63 мм і 0,68 мм (з урахуванням фарби) для шасі та боковин відповідно.

Тестування

Процесор

Intel Core i7-7700K (Socket LGA1151, 4,2 ГГц, L3 8 МБ)
Turbo Boost: Enable

Кулер

Scythe Mugen 3

Материнська плата

ASUS PRIME Z270-A (ATX, Socket LGA1151)

Оперативна пам'ять

2 x 4 ГБ DDR4-2400 HyperX Fury (HX424C15FBK2/16)

Відеокарта

ASUS GeForce GTX 980 MATRIX PLATINUM 4GB GDDR5

SSD-накопичувач

SSD KINGMAX SME35 HYPERLINK

Блок живлення

Seasonic X-560 Gold (SS-560KM Active PFC, ATX, 560W)

CHIEFTEC SFX-250VS, 250W

Термопаста

Noctua NT-H1

Vinga BlackGold

Корпус ми протестували в двох режимах. Перший, «2 fan», передбачає встановлення пари корпусних вентиляторів Noctua NF-F12 PWM (1500 об/хв) на передній і тильній панелях. Причому на процесорному кулері ми поміняли вентилятор на тихший Noctua NF-S12A, обмеживши його швидкість до 660 об/хв, а швидкість обертання пропелерів кулера відеокарти зафіксували на позначці в 1650 об/хв. У другому режимі, «no fan», відображається ефективність корпуса з коробки, без додаткових пропелерів. Температура повітря в приміщенні тестовій лабораторії на момент проведення вимірювань становила 25°С.

Діаграма «All System Load» відображає нагрівання компонентів після 30 хвилин 3DMark Fire Strike у режимі Ultra (роздільність 4K). А режим «System Component Burn» демонструє температури при навантаженні додатками AIDA64 (Stress CPU і FPU) і MSI Kombustor протягом 15 хвилин.

Vinga BlackGold Vinga BlackGold

Використання корпуса без вентиляторів для будь-якої ігрової системи можна вважати неприпустимим. Навіть для малопотужного ПК дуже бажано організувати рух повітря всередині корпуса, не кажучи вже про систему з топовими комплектуючими. Як підсумок: перегрівання компонентів і тротлінг при стресовому навантаженні.

Додавання пари вентиляторів покращує температурні показники комплектуючих від незначних 3˚C до просто колосальних 28˚C у залежності від режиму роботи. Звідси однозначний висновок: якщо у вас доволі гаряче «залізо», потрібно обов'язково подбати про додаткові пропелери, які дають більш ніж відчутний результат.

Якщо говорити про шум, то в обох випадках акустичний фон був у комфортних межах, хіба що можна було почути легке шелестіння додаткових пропелерів, яке абсолютно не заважає в роботі.

Висновки

 

Загалом корпус Vinga BlackGold справив дуже приємне враження. По-перше, увагу привертає класичний строгий дизайн, який хоч і не претендує на оригінальність, але має непоганий вигляд і характеризується гарною якістю виконання. По-друге, радує двосекційне компонування внутрішнього простору з простим процесом складання та можливістю акуратного укладання дротів. І по-третє, складена в ньому система демонструє непогані шумові й температурні показники (останні можна значно поліпшити простим додаванням кількох «карлсонів»).

При цьому в «чорне золото» можна без проблем встановити процесорні системи охолодження з висотою до 160 мм, відеокарти з довжиною до 395 мм (у разі відсутності вентиляторів або радіатора СВО на передній панелі), одночасно до двох 3,5-дюймових і трьох 2,5-дюймових накопичувачів. Усе це можна доповнити 120-мм пропелером на тильній панелі, а також трьома/двома 120/140-мм рішеннями на передній панелі чи радіатором СВО з довжиною 360 мм. Тобто на виході ми можемо отримати дуже потужну «машину».

Не є таємницею, що при складанні комп'ютера, багато користувачів з обмеженим бюджетом вкладають максимум коштів, щоб отримати продуктивніший процесор, відеокарту, більше оперативної пам'яті тощо. І все це готові збирати мало не в картонній коробці чи навіть просто розкласти на робочому столі. Але Vinga BlackGold при роздрібній ціні в ₴888 ($34) навряд чи сильно обтяжить ваш бюджет, однак ви отримаєте все найнеобхідніше за цілком розумну ціну.

Переваги:

 • простий і строгий дизайн;
 • наявність прозорого акрилового вікна;
 • хороша якість збірки шасі, обробки країв панелей і фарбування корпусу;
 • хороша жорсткість конструкції;
 • двосекційний дизайн;
 • можливість встановлення відеокарт з довжиною до 335 (395) мм і процесорних СО з висотою до 160 мм;
 • можливість встановлення до п'яти додаткових пропелерів або радіатора СВО з довжиною до 360 мм;
 • хороші можливості для прихованого укладання кабелів;
 • непогані показники температури й шуму;
 • доступна ціна.

Особливості:

 • можливість одночасного встановлення до двох 3,5- і трьох 2,5-дюймових накопичувачів;
 • повна відсутність зовнішніх відсіків на передній панелі.

optimal price

Автор: Віктор Єфіменко 
Переклад: Юрій Коваль

Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представникові Vinga, за наданий для тестування корпус.

Висловлюємо подяку компаніям ASUS, Intel, Noctua, Sea Sonic Electronics і торговій марці HyperX  за надане для тестового стенда обладнання.