Огляд і тестування корпуса Vinga Sain 1: люксовий бюджетник — Офіційний сайт VINGA в Україні
Новини

Огляд і тестування корпуса Vinga Sain 1: люксовий бюджетник

Категорія: Новини

Знайомство з корпусами поки не дуже відомого в наших краях бренду ми почали з ігрового рішення Vinga Black Widow, яке успадкувало риси деяких популярних пристроїв. Останній факт явно можна зарахувати в переваги, однак низка приємних опцій помітно вплинула на його цінник.

Знайомство з корпусами поки не дуже відомого в наших краях бренду ми почали з ігрового рішення Vinga Black Widow, яке успадкувало риси деяких популярних пристроїв. Останній факт явно можна зарахувати в переваги, однак низка приємних опцій помітно вплинула на його цінник.

Vinga Sain 1

А в даному огляді ми поговоримо про значно доступніший корпус Vinga Sain 1. Незважаючи на це, дана новинка також може похвалитися низкою особливостей, властивих моделям з вищого цінового діапазону. Якими саме? Зараз все дізнаєтеся.

Специфікація

Виробник і модель

Vinga Sain 1

Типорозмір корпуса

Middle Tower

Підтримка форм-факторів материнських плат

ATX / microATX / Mini-ITX

Колір

Чорний

Відсіки

Зовнішні

1 х 5,25”

Внутрішні

2 х 3,5” / 2,5”

3 х 2,5”

Слоти для карт розширення

7

Максимальна довжина відеокарти (в дужках – власні вимірювання)

400 мм (395 мм)

Максимальна висота процесорного кулера (в дужках – власні вимірювання)

163 мм (164 мм)

Роз'єми

1 x USB 3.0

2 x USB 2.0

2 х аудіопорти

Можливість встановити вентилятори

На передній панелі

2 х 140-мм / 120-мм

На тильній панелі

1 х 120-мм

На верхній панелі

2 х 120-мм

Блок живлення

Немає

Матеріали

Передня панель

Пластик

Шасі

Сталь з товщиною 0,58 − 0,71 мм

Боковини

Сталь з товщиною 0,71 мм

Розміри корпуса (в дужках – власні вимірювання)

482 x 455 x 205 мм

(474 х 455 х 205 мм)

Маса

5 кг

Сайт виробника

Vinga
Сторінка продукту

Сторінка для покупки 

Упаковка і комплект постачання

Vinga Sain 1

Дешевий картон із зображенням якоїсь абсолютно іншої моделі корпуса й дуже коротка таблиця специфікації – перед нами найпростіша коробка для транспортування. Але нічого іншого для бюджетного корпуса й не треба.

Vinga Sain 1

У комплекті постачаються найнеобхідніші компоненти, за які також не доведеться багато переплачувати:

 • набір гвинтів і стійок для встановлення материнської плати;
 • набір гвинтів для фіксації блока живлення і накопичувачів;
 • системний динамік;
 • стяжки для дротів.

Зовнішній вигляд

 

Передня панель Vinga Sain 1 напевно комусь сподобається, комусь ні, а кого-то залишить байдужим. У будь-якому разі вона доволі оригінальна. Тут знайшлося місце для одного 5,25" відсіку, прикритого знімною заглушкою, а ось місце другого зайняли інтерфейси. Набір останніх вже став стандартним для недорогих рішень: один USB 3.0, пара USB 2.0 і два 3,5-мм аудіопорти. Роз'єми розташовані доволі близько, тому при під'єднанні габаритних пристроїв можливо їх часткове перекриття.

Тут також притулилися кнопки перезавантаження і ввімкнення. Остання має ще пару елементів – індикатор живлення синього кольору та червоний світлодіод, що відображає навантаження накопичувача.

З обох боків фронтальної стінки розташовані металеві сіточки (410 х 10 мм), через які холодне повітря надходитиме в корпус. Дрібний синтетичний фільтр під ними, на жаль, не передбачений.

 

Тильна частина, як і все шасі, пофарбована в чорний колір – дана тенденція нарешті добралася й до багатьох бюджетних рішень. На матовому покритті складно залишити відбитки пальців, а ті, що з'явилися, легко видаляються.

Корпус має ширину 205 мм, що дозволило передбачити посадкове місце для 120-мм пропелера з невеликим регулюванням по висоті. Для фіксування пристроїв у слотах розширення призначена притискна планка з парою фігурних гвинтів. Аналогічні зручні елементи застосовуються й для фіксації обох боковин.

Vinga Sain 1 Vinga Sain 1

Верхня панель Vinga Sain 1 нагадує дорожчі рішення. А все завдяки наявності сітчастого пилового фільтра з магнітним кріпленням, що прикриває два посадкові місця для 120-мм пропелерів.

 

Знімний пиловий фільтр також є на нижній панелі, де він співпрацює з джерелом живлення. Сіточка дещо виступає за межі штампування, хоча тут її все-одно ніхто не побачить.

Поруч знаходяться високі (30-мм) пластикові ніжки з м'якими 1-мм прокладками. Таким чином, БЖ отримуватиме вдосталь повітря навіть при розміщенні системника на килимі. Та й поверхня меблів не пошкоджуватиметься при його переміщенні.

Vinga Sain 1 Vinga Sain 1

Боковини виконані з 0,71-мм стали, що забезпечує достатню їх жорсткість. Демонтаж відбувається цілком звично – зсувом до тильної частини корпуса.

Vinga Sain 1

Затемнене акрилове вікно має доволі великі розміри – 330 х 292 мм. Правда, вміст тунелю все ж залишається за межами видимості ззовні. Та й розглянути компоненти можна буде лише при наявності підсвічування. 

Внутрішня будова

Vinga Sain 1 Vinga Sain 1

Поділ Vinga Sain на верхню та нижню частини дозволяє компонентам менше впливати на нагрівання один одного. Давайте подивимося, що ж сюди можна вмістити.

 

Шасі явно розраховане на пару 5,25" пристроїв, проте передня панель дозволяє використовувати лише нижній відсік. Ліве кріплення має невелику довжину, тому той же оптичний привід краще додатково зафіксувати й праворуч.

Нижче розташовані посадкові місця для встановлення двох вентиляторів з діаметром 140 мм або 120 мм. Самі пропелери в комплекті відсутні, тому ви можете самі підібрати необхідні рішення в потрібній кількості. Також сюди можна вмістити радіатор СВО з довжиною 240 мм.

 

Нижній пропелер буде направлятиме повітряний потік на накопичувачі, розміщені в тунелі. Пара лотків дозволить встановити 3,5" моделі безгвинтовим способом або пару 2,5" рішень за допомогою комплектних гвинтів.

 

Виключно для SSD і компактних жорстких дисків у новинці є три посадкові місця на піддоні корпуса: два біля передньої панелі й ще одне за материнською платою. В останньому випадку використовується знімний лоток, що кріпиться одним гвинтом – шкода лише, що зі звичайною голівкою під викрутку.

 

 Як і у випадку з Vinga Black Widow, незнімний кошик з лотками знаходиться на певній відстані від передньої панелі, тим самим обмежуючи довжину джерела живлення. Проте сюди помістяться 170-мм моделі (з 40-мм простором для кабелів живлення), але для більшої зручності підключення краще підшукати звичне 140-мм рішення. Наприклад, модель Fractal Design INTEGRA M 650W має такі компактні габарити, й це незважаючи на чималу потужність (650 Вт) і частково модульну систему підключення кабелів.

Місце встановлення БЖ дбайливо оснащене антивібраційними елементами на дні й бічній стінці. Також відзначимо наявність вентиляційних отворів на тунелі (255 х 105 мм), що має внести свій внесок у відведення тепла від джерела та жорстких дисків.

Vinga Sain 1

Верхня панель знаходиться доволі близько до материнської плати, тому радіатор СВО сюди просто-напросто не поміститься – місце виключно для пропелерів.

Vinga Sain 1 Vinga Sain 1

Здешевлення торкнулося заглушок на слотах розширення: з них лише верхня є знімною, а всі інші просто виламуються.

Vinga Sain 1 Vinga Sain 1

До процесу складання в нас немає жодних претензій. Вільного простору більш ніж достатньо, тому даний процес не становитиме жодних труднощів. А наявність вільного простору за піддоном дозволить домогтися належної естетичності, навіть якщо використовується недорогий БЖ з немодульною системою підключення кабелів.

На місці також якісна підгонка деталей, відсутність щілин, загострених країв і вібрацій під час роботи.

Vinga Sain 1 Vinga Sain 1

Відеокарта ASUS ROG Matrix Platinum GTX 980 з довжиною 309 мм всередині виглядає дуже компактною, оскільки корпус може вмістити в себе 395-мм рішення. При встановленні фронтального вентилятора даний показник зменшиться до 368 мм, а при монтажі спереду радіатора СВО довжина відеокарти не повинна перевищувати 335 мм. Як бачимо, в будь-якому разі навіть тривентиляторна GTX 1080 Ti без проблем розміститься всередині новинки.

З великими процесорними охолоджувачами також особливих проблем виникнути не повинно. 158-мм Scythe Mugen 3 запросто поміщається всередині корпуса. Те ж саме стосується й інших баштових кулерів з висотою до 164 мм. А це – більшість сучасних моделей, за винятком, мабуть, найгабаритніших. Заміна також пройде без проблем, оскільки для встановлення та зняття підсилювальної пластини не доведеться демонтувати системну плату.

Vinga Sain 1 Vinga Sain 1

Кабелі, що йдуть від передньої панелі, мають достатню довжину, а отвори в піддоні дозволять якомога непомітніше підвести їх до материнської плати.

Найменування

Довжина, см

USB 3.0

70

USB 2.0

65

HD Audio

65

Кнопки й індикатори

60

Тестування

Процесор

Intel Core i7-7700K (Socket LGA1151, 4,2 ГГц, L3 8 МБ)

Кулер

Scythe Mugen 3

Материнська плата

ASUS PRIME Z270-A (Socket LGA1151)

Оперативна пам'ять

2 x 8 ГБ DDR4-2400 HyperX Fury HX424C15FBK2/16

Відеокарта

ASUS GeForce GTX 980 MATRIX PLATINUM 4GB GDDR5

SSD-накопичувач

SSD KINGMAX SME35 Xvalue

Блок живлення

Seasonic X-560 Gold (SS-560KM Active PFC, ATX, 560W)

Термопаста

Noctua NT-H1

До речі, в нас новий тестовий стенд – уже з повнорозмірною ATX-платою, процесором із актуального модельного ряду й немаленьким баштовим кулером. Відеокарта, накопичувач і джерело живлення залишилися без змін.

Vinga Sain 1 Vinga Sain 1

І оскільки ми тестуємо далеко не офісну систему, всередину Vinga Sain 1 ми встановили ще пару пропелерів Noctua NF-F12 PWM на вдув і видув (1500 об/хв).

Vinga Sain 1 Vinga Sain 1

Діаграма «All System Load» відображає нагрівання компонентів після 30 хвилин 3DMark Fire Strike у режимі Ultra (роздільність 4K). А режим «System Component Burn» демонструє температури при навантаженні додатками AIDA64 (Stress CPU і FPU) і MSI Kombustor протягом 15 хвилин.

У зв'язку з оновленням тестового стенда в порівнянні в нас лише інші моделі з лінійки виробника. Але якщо говорити про абсолютні показники, то з двома пропелерами новинка показує хороші результати, адже всі компоненти далекі від перегрівання. Дуже схожі температури ми бачили раніше в помітно дорожчих і більш іменитих моделях, тому отримані результати не можуть не тішити.

Підсумки

 

На момент написання огляду корпус Vinga Sain 1 можна придбати орієнтовно за $35, що є просто відмінною ціною за дану новинку. І ось чому.

Зовнішність даного рішення може сподобатися не всім, хоча радує практичне матове покриття й напівпрозоре акрилове вікно (саме вікно, а не віконце чи віконечко). Однак дивитися в нього на офісну систему з бюджетною microATX-платою і боксовим кулером буде не дуже приємно. І виробник це врахував! Усередині помістяться потужні процесорні охолоджувачі та довжелезні (без перебільшення) відеокарти. А встановлення пари пропелерів допоможе належним чином охолоджувати всі комплектуючі, як ми переконалися на власному досвіді.

Добре, але як справи з дрібницями, на яких зазвичай і економлять у випадку з бюджетними рішеннями? За великим рахунком тут все чудово: знімні пилові фільтри є на нижній і верхній панелях, радують високі ніжки з гумками, антивібраційні прокладки в місці встановлення БЖ, наявність простору для прихованого укладання кабелів і цілих трьох місць для SSD.

В результаті корпус Vinga Sain 1 дійсно заслуговує підвищеної уваги всіх, хто бажає отримати недороге й при цьому об’ємне та продумане рішення для своїх комплектуючих.

Переваги:

 • неординарний дизайн з практичними матовими елементами;
 • велике акрилове вікно на боковині;
 • хороша якість збірки;
 • можливість встановлення довгих 395-мм відеокарт і 164-мм процесорних кулерів;
 • можливість встановлення до п'яти пропелерів і 240-мм радіатора СВО;
 • можливість встановлення до п'яти 2,5" накопичувачів;
 • наявність пилових фільтрів на дні та верхній панелі, м'яких ніжок, а також вібропоглинальних елементів у місці встановлення БЖ;
 • наявність достатнього місця для прихованого укладання кабелів;
 • хороші температурні показники компонентів при встановленні пари пропелерів.

Особливості:

 • повна відсутність попередньо встановлених вентиляторів;
 • можливість встановити лише пару 3,5" накопичувачів.

optimal price

Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.лесь Пахолок 
Переклад: Юрій Коваль

 

Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представникові Vinga, за наданий для тестування корпус.

Висловлюємо подяку компаніям ASUS, Intel, Noctua, Sea Sonic Electronics і торговій марці HyperX за надане для тестового стенда обладнання.