Огляд і тестування корпуса Vinga Volcano: доступна функціональність — Офіційний сайт VINGA в Україні
Новини

Огляд і тестування корпуса Vinga Volcano: доступна функціональність

Категорія: Новини

Який недорогий, але функціональний корпус вибрати заощадливому користувачеві? Напевно він повинен задовольняти низку важливих потреб для побудови сучасної продуктивної системи: мати хорошу сумісність із габаритними комплектуючими (відеокартами й системами охолодження), підтримувати встановлення декількох накопичувачів, включаючи хоча б один SSD, а також надавати можливість організації ефективного охолодження. Звичайно, бажано мати в достатній кількості й асортименті актуальні порти введення-виведення (як мінімум один USB 3.0 повинен бути обов'язково). При цьому не варто забувати про захист від пилу та зручність при складанні.

Vinga Volcano

Під цей опис добре підходить герой даного огляду – Vinga Volcano. Перед нами середньоформатне рішення з рекомендованим цінником нижче $50 (₴1225). Давайте подивимося, чи виправдає новинка покладені на неї надії.

Специфікація

Модель

Vinga Volcano

Типорозмір корпуса

Middle Tower

Підтримка форм-факторів материнських плат

ATX / microATX / Mini-ITX

Колір

Чорний

Відсіки

Зовнішні

2 х 5,25”

Внутрішні

2 х 3,5” / 2,5”

3 х 2,5”

Слоти для карт розширення

7

Максимальна довжина відеокарти (в дужках – власні вимірювання)

410 мм (400 мм)

Максимальна висота процесорного кулера (в дужках – власні вимірювання)

160 мм (160 мм)

Максимальна довжина блока живлення

200 мм

Ширина простору для укладання кабелів

40 мм

Роз'єми

2 x USB 2.0

1 x USB 3.0

2 х аудіопорти

Особливості

Кард-рідер SD, контролер швидкості обертання вентиляторів, вікно на бічній панелі

Можливість встановити вентилятори

На передній панелі

2 х 120-мм /140-мм

На тиловій панелі

1 х 120-мм

На верхній панелі

2 х 120-мм

Блок живлення

Немає

Матеріали

Передня і верхня панелі, ніжки

Пластик

Шасі

Сталь завтовшки 0,71 мм

Бічні панелі

Сталь завтовшки 0,69 мм

Розміри корпуса (в дужках – власні вимірювання)

473 х 200 х 515 мм

(475 х 200 х 517 мм)

Сайт виробника

Vinga
Сторінка продукту 

Сторінка для придбання

Упаковка і комплект постачання

Vinga Volcano

Корпус Vinga Volcano упакований в простеньку картонну коробку з монохромним оформленням. На її гранях можна знайти не лише назва моделі, а й специфікацію виробу англійською та українською мовами.

Vinga Volcano

Комплект постачання містить лише найнеобхідніші аксесуари для складання комп'ютера: набір стійок і гвинтів для кріплення материнської плати, вентиляторів і накопичувачів. Крім цього, є набір одноразових стяжок для дротів і системний динамік.

Зовнішній

Vinga Volcano

Суб'єктивно, у візуальному плані Vinga Volcano виглядає доволі приємно й стильно. Усе завдяки безпрограшному поєднанню класичного чорного забарвлення, гострих кутів із закругленими гранями, а також додаванню прозорого бічного вікна. На жаль, незважаючи на використання матових поверхонь, на них добре накопичуються відбитки пальців. Благо, видно їх лише під певним кутом, та й відтираються доволі просто.

 

Окантовка лицьовій панелі пластикова. Уся її центральна частина затягнута металевою дрібною сіткою, яка покликана поліпшити внутрішній мікроклімат завдяки притоку повітря і при цьому захистити компоненти системи від пилу. Вгорі передбачені два відсіки під встановлення зовнішніх 5,25-дюймових пристроїв. У нижній частині знаходиться сріблястий логотип бренду Vinga.

Vinga Volcano

Vinga Volcano

Сама панель кріпиться на ряді звичних засувок. За необхідності (наприклад, для чищення від пилу, що накопичився, чи інших забруднень) її можна демонтувати повністю або частково. Після цього відкривається вид на шасі й посадкові місця під два 120- або 140-мм вентилятори (до комплекту постачання не входять). Замість пропелерів сюди можна встановити радіатор системи водяного охолодження завдовжки до 280 мм.

Верхня панель Vinga Volcano виконана з того ж пластику й переважно затягнута металевою сіточкою. Після її демонтажу відкривається доступ до посадкових місць під два 120-мм вентилятори або аналогічного за габаритами радіатора СВО.

Vinga Volcano

Ближче до передньої частини верхньої панелі знаходиться «острівець», що імітує шліфований метал, на якому змонтований блок кнопок й інтерфейсів. Набір елементів цілком достатній: пара портів USB 2.0, один USB 3.0 і два 3,5-мм роз'єми для мікрофона та навушників. Поруч з ними розташувався подвійний двопозиційний контролер-реобас, кард-рідер, кнопка перезавантаження, пара синіх і червоних світлодіодних індикаторів нормальної яскравості й велика кнопка живлення.

Ззаду все стандартно для компонування з нижнім розташуванням блока живлення. Над його посадковим місцем знаходяться сім слотів розширення, виріз для інтерфейсної панелі материнської плати й посадкове місце під пропелер на видув.

На нижній частині Vinga Volcano можна відзначити дві пари великих довгастих ніжок заввишки 26 мм з тоненькими гумовими накладками, які забезпечують хорошу стійкість на різних типах поверхні та достатнє надходження повітря для БЖ. Правилом хорошого тону є наявність пилового фільтру під місцем встановлення джерела живлення. Фільтр легкого знімається, продувається та миється.

Vinga Volcano Vinga Volcano

Боковини кріпляться за допомогою гвинтів з фігурними голівками, які дуже зручні в експлуатації. Як уже згадувалося, ліва панель обладнана прозорим акриловим вікном, а права представлена суцільним листом металу. В обох випадках передбачені ребра жорсткості.

Vinga Volcano

Процес їх демонтажу відбувається легко й невимушено: достатньо відкрутити гвинти, зсунути панелі назад і потім на себе. 

Внутрішня будова

Vinga Volcano Vinga Volcano

Як і екстер'єр, інтер'єр у Vinga Volcano виконаний з використанням чорної колірної гами. При цьому застосовується популярний нині двосекційний дизайн. Знизу, під спеціальним кожухом, розташовується блок живлення і кошик для накопичувачів. Відсік для материнської плати знаходиться зверху. У передній частині відсутні стійки, а вгорі передбачене місце під 5,25-дюймові зовнішні пристрої, що дозволяє встановлювати габаритні карти розширення. У піддоні материнської плати розташований виріз, який дає змогу встановлювати системи охолодження CPU з опорною пластиною (backplate) без демонтажу самої плати.

Vinga Volcano

Материнська плата встановлюється на стандартні стійки з комплекту постачання. Підтримуються такі форм-фактори: ATX, microATX і Mini-ITX.

Посадкове місце блока живлення обладнане антивібраційними прокладками, а кріплення здійснюється комплектними гвинтами. Згідно з нашими вимірюваннями, максимальна довжина БЖ становить 200 мм, при цьому залишається близько 40 мм під укладання дротів. За фото можна оцінити, як помістилося 160-мм джерело Seasonic X-560 Gold з модульною конструкцією кабелів.

У Vinga Volcano передбачена можливість одночасного встановлення до 5 накопичувачів: трьох 2,5-дюймових (два розміщуються безпосередньо на самому піддоні, ближче до передньої частини, і один знаходиться за піддоном, кріпиться за допомогою кронштейна) і двох 3,5-дюймових у стійці з безгвинтовим кріпленням. За необхідності сюди можна встановити 2,5-дюймові рішення, але доведеться озброїтися гвинтами. Цього достатньо навіть для побудови високопродуктивної системи.

Vinga Volcano

Заглушки слотів розширення багаторазові. Система безгвинтового кріплення не передбачена – виробник пропонує використовувати звичайні гвинти.

Vinga Volcano

Ширина корпуса дозволяє без проблем встановлювати процесорні охолоджувачі заввишки до 160 мм. У нашому випадку вдалося легко розмістити 158-мм кулер Scythe Mugen 3.

Vinga Volcano

За словами виробника, в корпус можна встановити відеокарту завдовжки до 410 мм. У нас вийшло наміряти трохи менше – 400 мм. Але це за умови відсутності пропелерів або радіатора СВО на передній стінці. В іншому випадку даний показник обмежений відміткою 355 мм. Як би там не було, місця вистачить навіть для топових «монстрів» на кшталт ROG STRIX GeForce GTX 1080 Ti OC Edition. 

На передній стінці Vinga Volcano можна встановити два 120-мм або 140-мм вентилятори. Замість них можна без проблем розмістити радіатор СВО завдовжки до 280 мм, але якщо проявити інженерну кмітливість, можна й більше. Під стелею передбачені посадкові місця під два 120-мм вентилятори або 240-мм радіатор СВО. На задній стінці можна встановити 120-мм вентилятор на видув.

Vinga Volcano

Набір дротів для підключення фронтальної панелі містить колодку HD Audio, кабелі для підключення пари портів USB 2.0 і одного USB 3.0. Всі вони мають однакову довжину кабеля 80 см, а ось конектори для підключення кнопок і LED-індикаторів – по 65 см. Як уже згадувалося, корпус оснащений подвійним двопозиційним реобасом, який дозволяє змінювати напругу на вентиляторах (12 і 5 В), тим самим регулюючи швидкість їх обертання. Підключається він за допомогою звичайного Molex-конектора, а на виході отримуємо відразу п'ять роз'ємів для підключення вентиляторів. Довжина кожного дроту становить 35 см. Цього цілком достатньо, щоб контролювати усі можливі пропелери в системі, причому окремо на два канали (за схемою 3+2, кожен промаркований), без необхідності докуповувати додаткові перехідники-розгалужувачі.

В цілому складання комп'ютера в Vinga Volcano відбувається без проблем. Місця цілком достатньо, щоб розмістити в потрібній кількості навіть дуже габаритні комплектуючі, а завдяки відразу декільком отворам у піддоні, збоку та вгорі, можна акуратно протягнути й укласти кабелі, що не лише приємно з естетичної точки зору, але й дозволяє організувати хорошу циркуляцію повітря. Правда, вибір і купівля вентиляторів лягає на плечі користувача.

Сам корпус радує відмінною якістю підгонки й обробки деталей: ніде немає щілин, гострих країв, перекосів або люфтів. Конструкція характеризується достатньою надійністю і жорсткістю завдяки використанню сталі завтовшки 0,69 мм і 0,71 мм (з урахуванням фарби) для шасі й боковин відповідно.

Тестування

Процесор

Intel Core i7-7700K (Socket LGA1151, 4,2 ГГц, L3 8 МБ)
Turbo Boost: Enable

Кулер

Scythe Mugen 3

Материнська плата

ASUS PRIME Z270-A (ATX, Socket LGA1151)

Оперативна пам’ять

2 x 4 ГБ DDR4-2400 HyperX Fury (HX424C15FBK2/16)

Відеокарта

ASUS GeForce GTX 980 MATRIX PLATINUM 4GB GDDR5

SSD-накопичувач

SSD KINGMAX SME35 HYPERLINK

Блок живлення

Seasonic X-560 Gold (SS-560KM Active PFC, ATX, 560W)

CHIEFTEC SFX-250VS, 250W

Термопаста

Noctua NT-H1

Перед переглядом результатів тестування варто зазначити, що всередину Vinga Volcano була встановлена ще парочка пропелерів Noctua NF-F12 PWM на вдув і видув (1500 об/хв), щоб усі системи були в рівних умовах. Та й використання сучасного потужного ПК без гарної циркуляції всередині корпуса можна сміливо вважати незвичним явищем.

Vinga Volcano Vinga Volcano

Діаграма «All System Load» показує нагрівання компонентів після 30 хвилин 3DMark Fire Strike у режимі Ultra (роздільність 4K). А режим «System Component Burn» демонструє температури при навантаженні додатками AIDA64 (Stress CPU і FPU) і MSI Kombustor протягом 15 хвилин.

Як бачите, новинка добре справляється із запропонованою потужною конфігурацією, демонструючи дуже комфортні температурні показники та хороший заділ для розгону. Що ж стосується безпосереднього порівняння з конкурентами, Vinga Volcano займає почесне друге місце, поступившись лише кількома градусами моделі Vinga Titan, але попутно випередивши іменитіших суперників. При цьому загальний акустичний фон знаходиться на комфортному рівні: не заважає і не дратує при тривалій роботі за такою збіркою.

Висновки

Vinga Volcano

Вкотре доводиться констатувати, що під брендом Vinga пропонуються дуже хороші корпуси. Далеко за прикладом ходити не потрібно, достатньо поглянути на Vinga Volcano, який за всіма параметрами може задовольнити потреби середньостатистичного користувача. Серед позитивних його рис варто відзначити приємний зовнішній вигляд, доволі високу якість виконання, зручний двосекційний дизайн, простий процес складання та хорошу організацію кабелів.

При цьому новинка має достатній запас місця для сучасних продуктивних комплектуючих і можливість організації ефективної системи охолодження. Так, пошук і покупка потрібних вентиляторів лягає на плечі користувача, але це дозволяє на свій розсуд вибрати оптимальні рішення і не переплачувати за непотрібне. Безумовно радує наявність вбудованого, нехай і простенького, контролера-реобаса на 5 вентиляторів і кард-рідера SD.

У підсумку при ціні менше $50 (₴1225) Vinga Volcano виглядає доволі привабливим варіантом, на базі якого можна побудувати потужну й тиху систему.

Переваги:

 • приємний дизайн;
 • наявність прозорого акрилового вікна;
 • хороша якість збірки шасі, обробки країв панелей і фарбування корпуса;
 • хороша жорсткість конструкції;
 • двосекційний дизайн;
 • можливість встановлення відеокарт завдовжки до 400 (355) мм і процесорних СО заввишки до 160 мм;
 • можливість встановлення до п'яти додаткових вентиляторів або радіатора СВО завдовжки до 280 мм;
 • наявність вбудованого контролера-реобаса;
 • наявність кард-рідера SD;
 • хороші можливості для прихованого укладання кабелів;
 • хороші показники температури й шуму;
 • доступна ціна.

optimal price

Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 
Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представникові Vinga, за наданий для тестування корпус.

Висловлюємо подяку компаніям ASUS, Intel, Noctua, Sea Sonic Electronics і торговій марці HyperX  за надане для тестового стенда обладнання.