Огляд і тестування мишок VINGA MSW-907, MSG-307 і MSG-867: рішення, доступні для всіх — Офіційний сайт VINGA в Україні
Новини

Огляд і тестування мишок VINGA MSW-907, MSG-307 і MSG-867: рішення, доступні для всіх

Категорія: Новини

Як показує практика, при виборі комп'ютерної периферії середньостатистичний користувач не женеться за лейблами та гучними назвами. Куди важливіше, щоб пристрій мав приємний зовнішній вигляд, хорошу ергономіку, непогану функціональність і доступний цінник при гідній якості виконання. Але якщо зайти в будь-який роздрібний або інтернет-магазин, не так вже й просто відразу зорієнтуватися, адже полиці просто ломляться від величезного асортименту. Благо, в епоху інтернету завжди можна знайти відповіді на ваші запитання та зробити правильний, а головне, усвідомлений вибір. У даному огляді ми познайомимося з молодим брендом VINGA, який пропонує на вітчизняному ринку широкий вибір продукції: від телевізорів і комп'ютерних корпусів до автомобільних аксесуарів і гарнітур. У нашому випадку мова піде відразу про три оптичні мишки – VINGA MSW-907VINGA MSG-307 і VINGA MSG-867.

 

Як показує практика, при виборі комп'ютерної периферії середньостатистичний користувач не женеться за лейблами та гучними назвами. Куди важливіше, щоб пристрій мав приємний зовнішній вигляд, хорошу ергономіку, непогану функціональність і доступний цінник при гідній якості виконання. Але якщо зайти в будь-який роздрібний або інтернет-магазин, не так вже й просто відразу зорієнтуватися, адже полиці просто ломляться від величезного асортименту. Благо, в епоху інтернету завжди можна знайти відповіді на ваші запитання та зробити правильний, а головне, усвідомлений вибір. У даному огляді ми познайомимося з молодим брендом VINGA, який пропонує на вітчизняному ринку широкий вибір продукції: від телевізорів і комп'ютерних корпусів до автомобільних аксесуарів і гарнітур. У нашому випадку мова піде відразу про три оптичні мишки – VINGA MSW-907, VINGA MSG-307 і VINGA MSG-867.

VINGA MSW-907

Як виглядають? Як в роботі? На кого розраховані? Чи варто брати? На ці та інші питання ми й спробуємо дати вичерпну відповідь у даному матеріалі. За традицією пропонуємо почати розповідь з розгляду технічних характеристик.

Специфікація мишки VINGA MSW-907

Виробник і модель

VINGA MSW-907 

Підключення

Бездротове

Тип сенсора

Оптичний

Роздільність, DPI

1000

Кількість кнопок

3 (включаючи коліщатко прокручування)

Тип підошви

Пластик / Тефлон

Джерело живлення

Батарейка типорозміру АА

Колір

Чорно-блакитний

Розміри, мм

94 х 60 х 36,6

Маса, г

54

Програмне забезпечення

Немає

Підтримка ОС

Windows XP / 7 / 8 / 10

Офіційна гарантія, місяців

12

Сайт виробника

VINGA 

Постачання і комплектація

VINGA MSW-907 VINGA MSW-907

Упаковка мишки VINGA MSW-907 представлена у вигляді простого пластикового блістера. Це відразу дозволяє оцінити її зовнішній вигляд і зручність розташування в долоні. Оформлення доволі приємне та характеризується хорошою інформативністю. Всередині, крім самого маніпулятора, ми знайшли приймач і батарейку типорозміру АА.

Зовнішній вигляд, розташування елементів і враження від роботи

VINGA MSW-907

З першого погляду на VINGA MSW-907 стає зрозуміло, що вона відмінно підійде до ноутбука. Все завдяки бездротовому інтерфейсу підключення, компактним габаритам і скромній вазі (94 х 60 х 36,6 мм і 54 г). Візуально вона виглядає цілком приємно через симетричний корпус із поєднанням чорного і блакитного кольорів у оформленні.

VINGA MSW-907

Основним матеріалом конструкції є пластик. Велика частина робочої поверхні має гарне й приємне на дотик софт-тач покриття, яке на боковинах і навколо коліщатка прокручування змінюється глянцевими вставками. В обох випадках добре видно сліди експлуатації, тому потрібен відповідний догляд для збереження належного зовнішнього вигляду. Низ трохи шорсткий.

VINGA MSW-907

Передня частина відведена під основні клавіші та коліщатко прокручування. Кнопки доволі пружні та гучні, але з чітким ходом. А ось коліщатко дещо мляве й має слабо виражений хід, без чіткої фіксації положення.

VINGA MSW-907

На тильній частині красується логотип VINGA.

VINGA MSW-907

У руці VINGA MSW-907 лежить цілком комфортно, звісно, з огляду на габарити. Центр ваги трохи зміщений до передньої частини, де знаходиться елемент живлення. Кращим хватом є «пальці» або «кіготь».

VINGA MSW-907

На нижній частині розташовані три вкрай невеликі тефлонові ніжки, які забезпечують не надто зручне переміщення: якщо не використовувати килимок, відразу відчуваються всі нерівності поверхні. Тут також знаходиться відсік для батарейки типорозміру АА (час автономної роботи виробник не повідомляє), наліпка з технічною інформацією та оптичний сенсор.

VINGA MSW-907

Датчик має роздільність 1000 DPI. Він доволі добре працює як і з килимками, так і з лакованими поверхнями. Однак дуже плавним переміщення курсора не назвеш: є певні мікропосмикування та невеликий періодичний лаг (можливо, через зашумленість ефіру 2,4 ГГц). Для динамічних ігор навряд чи згодиться, а для роботи підходить цілком нормально. До речі, при тестуванні в усіх випадках ми використовували ігровий килимок Epic Gear CompoXite.

VINGA MSW-907

Якість збірки VINGA MSW-907 непогана, але є зауваження: прогумована вставка на коліщатку прокручування ніяк не була зафіксована, через що навіть при несильному натисканні вона може сама провертатися. Також варто відзначити кришку на основі: в неї доволі легка і, на перший погляд, достатня фіксація, однак при переміщенні миші створюється характерний звук і здається, що вона слабо зафіксована. Проте рівень жорсткості відмінний – нічого не скрипить і не продавлюється.

Специфікація мишки VINGA MSG-307

Виробник і модель

VINGA MSG-307 

Підключення

Дротове (USB) 

Тип сенсора

Оптичний

Роздільність, DPI

800 – 2000

Кількість кнопок

9 (включаючи коліщатко прокручування)

Тип підошви

Пластик / Тефлон

Довжина шнура, м

1,5

Додаткові можливості

Симетричний форм-фактор; світлодіодне підсвічування; налаштування чутливості на льоту

Колір

Чорний

Розміри, мм

116,5 х 67 х 40

Маса, г

107

Програмне забезпечення

Немає

Підтримка ОС

Windows XP / 7 / 8 / 10

Офіційна гарантія, місяців

12

Сайт виробника

VINGA 

Постачання і комплектація

VINGA MSG-307 VINGA MSG-307

Свого покупця миша VINGA MSG-307 зустрічає в акуратній упаковці з нещільного картону. Оформлення доволі стильне й характеризується хорошою інформативністю. Завдяки прозорому віконцю можна розглянути зовнішність і прикинути ергономіку. В комплекті постачання нічого немає, крім самого маніпулятора.

Зовнішній вигляд, розташування елементів і враження від роботи

VINGA MSG-307

Мишка VINGA MSG-307 виглядає непогано: середні габарити (116,5 х 67 х 40 мм), прості форми та повністю чорне забарвлення. Вона однаково добре підійде для використання як із настільними системами, так і в поєднанні з переносними пристроями.

VINGA MSG-307

Головною прикрасою можна вважати пульсуючу ілюмінацію. Кольором вона відображає вибране значення роздільності (салатовий, зелений, жовтий і червоний).

VINGA MSG-307

Маніпулятор отримав симетричну форму конструкції, яку однаково добре оцінять правші та шульги.
Робоча поверхня миші виконана з двох матеріалів: велика частина спинки – гарне софт-тач покриття, тильна частина й окантовка на стику – глянець, який навіть з упаковки вже вкритий дрібними подряпинами. Низ, боковини і додаткові кнопки – трохи шорсткі.

VINGA MSG-307

У передній частині «гризуна» доволі багато елементів: основні клавіші (пружні, з чітким, але гучним спрацьовуванням), коліщатко прокручування (хід млявий, з не надто вираженим положенням) і цілих шість додаткових кнопок ([G4] і [G5] – «Назад» і «Вперед»; [G6] – згорнути/розгорнути всі вікна; [G7] – подвійний клік ЛКМ; [G8] і [G9] – перемикання DPI), які за загальними враженням нагадують основні, але при цьому трохи гойдаються.

VINGA MSG-307

Прямо під долонею знаходиться логотип виробника.

VINGA MSG-307 VINGA MSG-307

Ергономіка VINGA MSG-307 є цілком непоганою. За рахунок своєї форми мишка добре лягає в долоню будь-яких розмірів, за винятком найбільших. Але при цьому їй не вистачає прогумованих вставок на боковинах, хоча частково рятують ситуацію поглиблення. Вага (107 г), як і баланс ваги, – комфортні. Найкращим варіантом хвату буде «кіготь», але цілком зручно можна використовувати й «долоню». 

VINGA MSG-307

Кабель підключення з довжиною 1,5 м характеризується непоганою гнучкістю, але він позбавлений обплетення. На виході він захищений ребром жорсткості.

VINGA MSG-307

Нижня частина маніпулятора має чотири тефлонові ніжки, які забезпечують комфортне переміщення по поверхні, наліпку з технічною інформацією та оптичний датчик.

VINGA MSG-307

Останній підтримує діапазон роздільності 800 – 2000 DPI (проміжними значеннями, швидше за все, є 1200 і 1600 DPI). Він доволі добре працює як на килимках, так і на стільницях, в тому числі лакованих. При цьому забезпечується доволі плавне переміщення курсора, хоча й не ідеальне. Для роботи і не надто динамічних ігор – цілком непоганий варіант.

VINGA MSG-867 VINGA MSG-867

Згідно з даними тесту Enotus Mouse Test, максимальна швидкість переміщення даної моделі становить 0,53 м/с.

VINGA MSG-307

Жорсткість конструкції та збірки VINGA MSG-307 не викликають особливих нарікань. Але, знову ж таки, є зауваження: прогумована вставка на коліщатку прокручування зафіксована надійно, але саме воно трохи бовтається, через що постійно торохтить при переміщеннях. Місцями можна почути поскрипування.

Специфікація мишки VINGA MSG-867

Виробник і модель

VINGA MSG-867 

Підключення

Дротове (USB) 

Тип сенсора

Оптичний

Роздільність, DPI

1200 – 3200

Кількість кнопок

7 (включаючи коліщатко прокручування)

Тип підошви

Пластик / Тефлон

Довжина шнура, м

1,5

Додаткові можливості

Симетричний форм-фактор; світлодіодне підсвічування; налаштування чутливості на льоту; кабель з тканинним обплетенням і позолоченим USB-штекером

Колір

Чорний

Розміри, мм

124 х 84 х 41

Маса, г

135

Програмне забезпечення

Немає

Підтримка ОС

Windows XP / 7 / 8 / 10

Офіційна гарантія, місяців

12

Сайт виробника

VINGA 

Постачання і комплектація

VINGA MSG-867 VINGA MSG-867

Ігрова мишка VINGA MSG-867 має схожу коробку з попередньою моделлю: нещільний картон, приємне оформлення та хороша інформативність. Всередині лише сам маніпулятор.

Зовнішній вигляд, розташування елементів і враження від роботи

VINGA MSG-867

Розробники VINGA MSG-867 вочевидь хотіли підкреслити її ігрову спрямованість, тому наділили її грізним зовнішнім виглядом з переважанням простих геометричних фігур і темних відтінків. Її сміливо можна назвати повнорозмірною (124 х 84 х 41 мм).

VINGA MSG-867

У наявності пульсуюча ілюмінація, колір якої залежить від поточної роздільності сенсора.

VINGA MSG-867

Миша симетрична (якщо не враховувати бічні клавіші). Корпус доволі приємний на дотик завдяки софт-тач покриттю верхньої частини, але не обійшлося й без глянцю, який окупував тильну та передню частини конструкції. Низ, боковини та додаткові кнопки трохи шорсткі.

 

Розташування кнопок зручне, в тому числі додаткових клавіш для перемикання роздільності сенсора (знаходяться біля коліщатка прокручування) та двох бічних кнопок («Назад» і «Вперед»). Робота основних кнопок чітка й не викликає особливих нарікань. Лише гучний клік може не сподобатися. Додаткові клавіші значно тихіші, але їх хід не надто чіткий. Коліщатко, як і в попередніх моделях, має млявий хід.

 

У плані зручності VINGA MSG-867 дуже хороша – в руці лежить відмінно. Боковини дещо слизькі, але завдяки поглибленням, підставкам під пальці та бічним клавішам, все нормально. Переважно краще використовувати хват «долоня», але можна й «кіготь». Балансування ваги та сама маса (135 г) цілком комфортні.

VINGA MSG-867

Для підключення використовується 1,5-метровий, доволі гнучкий кабель у нейлоновому обплетенні. На виході він захищений ребром жорсткості, а на кінці є феритовий фільтр і позолочений USB-штекер.

VINGA MSG-867

На нижній частині маніпулятора знаходяться чотири тефлонові ніжки, які мають непогане ковзання, але воно трохи гірше, ніж у VINGA MSG-307.

VINGA MSG-867

Тут також знаходиться оптичний сенсор з роздільною здатністю від 1200 до 3200 DPI. Цього цілком достатньо для Full HD-ігор. Можливо, для когось ці показники будуть навіть надмірними. В роботі сенсор показав себе однаково добре як на ігрових поверхнях, так і на лакованих стільницях.

VINGA MSG-867 VINGA MSG-867

Згідно з даними тесту Enotus Mouse Test, максимальна швидкість переміщення VINGA MSG-867 становить 0,55-0,69 м/с.

VINGA MSG-867

Пристрій характеризується гарною якістю збірки, що підтверджується відсутністю щілин і сторонніх звуків при стискуванні. Проблем з коліщатком не помічено.

Підсумки

 

Як бачите, ринок периферії постійно розвивається. І на небосхилі з'являється все більше і більше виробників і різних брендів. Від цього виграє кінцевий покупець, тобто ми з вами, отримуючи різноманітні моделі та конкурентні ціни. Не є таємницею, що багато рішень на вітчизняному ринку – це OEM-пристрої з Китаю, що змінили свою назву. І в цьому немає нічого поганого, тому що покупець отримує той самий девайс, але вже з офіційною гарантією, що є підтвердженням якості продукції. Все це відноситься і до розглянутих мишок від бренду VINGA, з упаковки яких можна дізнатися, що їх виробництвом займається компанія Shenzhen Wintop Electronics Co.LTD. До речі, вона також випускає продукцію для брендів Speedlink, Prestigio і Trust.

VINGA MSG-867

Якщо говорити про конкретно розглянуті маніпулятори VINGA MSW-907, VINGA MSG-307 і VINGA MSG-867, вони залишили цілком позитивні враження, враховуючи їх кінцеву ціну. Перший сподобається власникам лептопів і інших портативних пристроїв. Все завдяки компактним розмірам і бездротовому підключенню. Для ігор він навряд чи підійде, але для всього іншого його можливостей має вистачити. Що стосується VINGA MSG-307, це певне універсальне рішення для не надто динамічних ігор і роботи. А ось «вісімсот шістдесят сьомий» – це доступне ігрове рішення, яке цілком зможе задовольнити пересічного геймера.

Звісно, не обійшлося й без зауважень. Але, знову ж, з огляду на цінник, ними цілком можна знехтувати. Та що там, деякі користувачі навіть не звернуть на них увагу.

В кінцевому підсумку мишки VINGA MSW-907, VINGA MSG-307 і VINGA MSG-867 зірок з неба не хапають, але й назвати їх поганими не можна. За свої гроші вони є добротними рішеннями для пересічного користувача й однозначно заслуговують вашої уваги.

Мишка VINGA MSW-907

Переваги:

 • приємний дизайн;
 • компактні розміри;
 • симетричний корпус;
 • бездротове підключення.

Недоліки:

 • мазкий пластик;
 • невеликі огріхи в конструкції.

Мишка VINGA MSG-307

Переваги:

 • приємний дизайн;
 • симетричний корпус;
 • цілих 9 кнопок;
 • оптичний сенсор з роздільною здатністю 800-2000 DPI;
 • наявність ілюмінації.

Недоліки:

 • слизькі боковини;
 • невеликі огріхи в конструкції.

Мишка VINGA MSG-867

Переваги:

 • приємний дизайн;
 • симетричний корпус;
 • 7 кнопок;
 • оптичний сенсор з роздільною здатністю 1200-3200 DPI;
 • наявність ілюмінації;
 • кабель у тканинному обплетенні з позолоченим USB-штекером.

tested

Автор: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 
Переклад: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представнику Vinga, за надані для тестування маніпулятори.